Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

reddy

spojka

19 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

chci se jen zeptat, zdá se mě , že spojka mě bere hodně dole a rychlosti tam jdou špatně, tak jestli se dá spojka nějak seřídit nebo už nastal čas vyměnit spojku

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
hodně dole? nebo hodně nahoře? opotřebovaná spojka zabírá hodně nahoře...

spojku nijak neseřídíš :palec: neodešel ti pouze spojkovej válec? nemáš to zavzdušněný?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám OC skoro rok a od té doby, co ji mám při řazení musím vždy spojkový pedál narvat nadoraz do podlahy (bojím se, abych nohou neskončil v motorovým prostoru), abych nepočítal ozubená kola v převodovce a po mírném povolení už spojka zabírá (občas kvikne).

Odborníci a lajcká veřejnost se shodli na tom, že je spojka v rici, že mě čeká výměna a mám jezdit, dokud to jde.

Tak jezdím - zvykl jsem si.

:( PETROPOS

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chci se jen zeptat, na autě jsem měl starou spojku která zabírala až nahoře tak sem nechal udělat novou , ze začátku super krásně zabírala skoro od podlahy a tetkom po třech měsících mi přijde že už zase zabírá někde v půlce je to normální ? kde zabírá vám? díky za rady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

myslím, že je to normální... já mám novou spojku rok cca, a zabírá ¨zase skoro nahoře... a je to u většiny OC 55kW

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mě po 92 000 zabírá spíš u vršku. zhruba ve 2/3 což je prý naprosto v pořádku.

No ze začátku mého ježdění jsem to trochu proklínal, ale už jsem si zvyk. Navíc oproti jiným jde pěkně lehce a plynule.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím,

mám malej problém se spojkou- začala mi trošku klouzat na 4 a 5. Zabírá skoro až na vršku. Vypadá to opět na výměnu přítlačáku + lamela. Předchozí výměna původní spojky se dělala v cca. 210 000Km, teď mám najeto 250 000Km, dával sem spojku a přítlačák Luk. Spojka nebyla nijak namáhaná, prostě normální provoz. Má někdo podobnou zkušenost? Popř. co mám dát za značku spojky?

Díky Mirek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Spojku nejde už seřídit :) ona se šteluje sama :) Mě zabírá,tak v půlce a kluci mi zde poradili,abych si natrénoval rozjezdy. Řadit jde ještě pěkně :) prý mám jezdit do té doby dokud nebude zabírat skoro vůbec pak se vymění :) najeto mám 180 tis.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odchází mi spojka. Dneska za studena s vlekem při rozjezdu na 1 a 2 občas proklouzla a celkově už nějaký čas bere úplně nahoře, takže vyměním. Pamatuju si, že se hodně řešilo jestli Luk nebo Sachs sadu, ale za boha to nemůžu najít, takže otázka je jasná, co mám koupit? :-)

Díky, spojkám zdar a pěkný Vánoce...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Předmontované sety jsou v případě dvouhmoty. U 1.6 se kupuje sada lamela+přítlačák+ložisko a stojí pár korun, setrvačník je pevný :)

Jinak to prokluzování na 1 a 2 to je divný spojka jako první obvykle začne klouzat na nejvyšší rychlost jelikož je nejvíce zatížena, ale když bere už dlouhodobě úplně nahoře tak nejlíp ji vyměnit a je klid. Nejlíp i s vypínací tyčí, ložiskem a krytem ložiska, jelikož je to trošku atypická spojka ložisko je z boku převodovky u kola ne ve spojce.

Upraveno uživatelem Romix95

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.