Přejít na obsah

Žárovky H4 (Osram, Philips...)


Konny

Doporučené příspěvky

Guest MichalPatik

Konny: sviti hezky :)"cekal sem vice belejsi ze budou ale i tak sviti hezky :) zkusim jeste vycistit svetla vevnitr i paraboly a vidim :) mam jeste ty sklenene svetla a nevim jak by to svitilo s temi plastovyma co jsou cire.

Odkaz ke komentáři

Osram NB má sice bělejší světlo než obyč. žárovka, ale bílé světlo to přesto není, to umí jiné žárovky, které ale zase nemají tak velkou svítivost... Jinak vyčištění světel zevnitř určitě doporučuji a jelikož máš předface světla (skleněná), tak se dají i lehce rozdělat. Jen pozor při tom čištění, na tu odrazovou plochu (parabolu) nesmí přijít žádná chemikálie. Já jsem paraboly čistil hadříkem na brýle a postačil jsem si jen s dýchnutím na parabolu a šlo to krásně. Nyní už je to skoro 7 let co jsem je čistil, tak už je na čase je znovu vyčistit, ať zase vidím :D

Odkaz ke komentáři
Guest MichalPatik

Konny,tak jsem dnes absolvoval vecerni cestu cca 100km za deste a jsem zklamany :( vubec nic jsem nevidel,musel jsem si zapnout predni mlhovky abych neco videl.nevim proc ale cca po 2,5hodinach jsem jel do prace na nocni a svitili dobre.kdyz prepnu na dalkove tak super i za mokra.nevis cim to je?

Odkaz ke komentáři

Tak to je divný, já mám sice teď jiný žárovky, ale co si vzpomínám, tak i s předchozíma Osram NB jsem někdy taky blbě viděl a došel jsem na to, že má na svítivost hodně vliv čistota světel a taky asi záleží na povrchu vozovky. Nějakej asfalt světlo dost pohltí a pak nic nevidíš...

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

V čem se liší žárovka, když je určená pro motorku? Podle mě je jen víc odolná otřesům ne? Takže může mít vyšší svítivost a přitom může být odolnější vůči otřesům, což by mohlo být plus, ne?

 

 

Máte zkušenosti jak na tom jsou žárovky h4 osram x-racer ? A nebo novinka Philips x-treme vision o 130% více světla ? Rád bych aby to pořádně svítilo, dobrá životnost a barva světla co nejvíce do běla.

 

Nejvíc svítí Philips x-treme vision +130% a Osram Nighnt Breaker +110%. Mají sicě bělejší světlo, ale stále svítí do žluta, pokud chceš světlo do běla za předpokladu, že to nebude tolik svítit, tak jedině jak napsal header009 koupit Philips blue vision nebo Osram cool blue ;)

Odkaz ke komentáři

Také si myslím, že když je x-racer pro motorku, tak by měla být odolnější na otřesy a když je patice h4 tak je i do auta.

 

​Konny ​- takže už jsi vyzkoušel ty philips x- treme vision +130%, jsou tedy opravdu nejlepší ve svítivosti? jediné čeho se u nich obávám je životnost ! Aby nebyla, extrémně malá, je mi jasné že kratší životnost asi bude, když svítí vice. Spíše než bělější preferuji kvalitní svícení, jezdím často v noci.

Odkaz ke komentáři

S Philipsama zkušenost nemám, měl jsem od Osramu Night Breakery +90% a svítily opravdu suprově. Pak jsem si chtěl koupit nové Osramy, ale u nás jsem je nesehnal, tak jsem koupil Megalight Ultra +90% http://www.zarovky.cz/auto-moto/tungsram-50440sxu-h4-megalight-ultra-90-12v-ge-2/ , které byly v testu v nějakém AUTO časopišu taky na prvních příčkát společně s Osramem a Philipsem. Až prasknou, tak půjdu právě buď do Osramu NB +110% mebo Philips X-treme +130%. Myslím si ale, že ani s Osramem nebo Philipsem neuděláš chybu a určitě budou o dost líp svítit než zmíněné žárovky s bělejším světlem blue vision nebo cool blue, jen ta životnost nebude tak velká jako je tomu u klasické žárovky. Já jsem to vyřešil led denním svícením, díky kterému se životnost takových žárovek mnohonásobně prodloužila ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o rok později...

Ahoj lidi, budu si pořizovat do Octavie I (facelift světla) nějaké lepší žárovky. Projel jsem na internetu dost diskuzí a pořád si nejsem úplně jist. Rád bych měl efekt xenonů a zároveň lepší svítivost, ale na tom tak nelpím, jezdím převážně odpoledne, v noci méně. Rád bych taky měl, co největší výdrž - prý rády praskají zejména od OSRAMU.
Konečná volba padla na OSRAM NB LASER, cool blue, Phillips - x-treme vision, colorvision... ale fakt jako netuším, co vybrat.. :D Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Určitě kup ledky, protože vypadají líp než obyč. žárovka, navíc +50% svítivost u obrysovky opravdu nepoznáš, kdežto bílou ledku v tom světle poznáš. Doporučuji koupit nějakou, která svítí do stran, aby bylo osvícené celé světlo, např. https://aukro.cz/5050-led-t10-9smd-bila-12v-6908147663 nebo já mám v plánu koupit tyto https://aukro.cz/led-zarovka-s-patici-t10-12-led-5630-can-bus-6698977078 ;)

Odkaz ke komentáři

komes: ty ledky taky vypadaji dobre, ale pozor na tloustku, ty z odkazu maji prumer 11,5mm a to si nejsem jistej jestli se vejdou do toho otvoru ve svetle, to by chtelo nejdriv premerit.

 

Jinak mam taky ciry svetla a osobne mi vubec nevadi, ze jde ten tistak videt, hlavne ze to dobre sviti ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravím vespolek. Už 2 roky používám ostam night breaker. Svítilo to fakt parádně. Teď, jak je brzy tma a ještě prší, tak už ty světla moc nesvítí. Myslel jsem, že mají žárovky odsvíceno, tak jsem koupil nové, tentokrát s přídomkem laser, nebo tak nějak. Při výměne jsem si všiml, že krycí plexisklo je z vnitřní strany světlometu matné, jakoby tam byly malinké bublinky od tepla. Budí to dojem, že silnější žárovky generují více tepla a tím zničily plexi. Má tento problém ještě někdo jiný, kdo používá tyto žárovky, nebo jsem sám? Mám v plánu koupit nové světla, protože s těmi starými se nedá jezdit. Nerad bych je znova odpálil, pokud by to dělali žárovky. Děkuji všem za postřehy.

Upraveno uživatelem michal55
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...