Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

perníkář

Bydlení, stavba, domy, byty a vse kolem toho

8 890 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

bofix jedinej se mi osvědčil.......... proč chceš zkusit něco jinýho?

každopádně jak je ted sucho, tak ani plevel neroste :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem, jestli není neco lepšího. A me ten plevel bohužel roste.

Upraveno uživatelem CvencA

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mne roste taky jen plevel a bohuzel se zacina dit to, co v roce 2015, zacinaji zasychat stromy. Cert vem travnik, ale stromy me stvou :( Jinak mam dozraly sipky, mochyne, podzimni jablka a dalsi veci, ktery byvaji v zari/rijnu. Temer opadal i olivovnik, ktery jaksi tohle ma snaset. Angresty sundaly listi a maji znova pupeny, znovu vyrostly uz zlikvidovany dyne a vypada to, ze budou kvest. Sousedi maji obaleny stromy broskvema, skoro 500m nad morem. Tohle bude pruser :(

Jinak na plevel jsem vyzkousel kde co, jediny co trosku zabiralo byl takovej robodomo sajrat z octa a jaru, ale taky ne 100%. Takze letos chodim a skubu vsechny mrchy, nez to vykvete, brslice, jitrocely, atd. A zabira to, pac to nestiha vykvest :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No to bych se uchodil a uskubal.

Me roste i ta tráva, ted tu solidne dvakrát pršelo. Ale dávam na ni deku a půlroční dceru a ona vždycky z deky sleze a ty plevely ji pichaj a taky to ma snahu jist.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, je fakt, ze casu a kroku me to stalo dost, ale vypada to letos o dost lip, a nevykvetlo skoro nic, tak uvidim pristi rok :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky ted resim travu. Slunce nam ji temer kompletne spalilo a i plecel co v ni rostla, tak je skoro vsechna sucha. Travu jsme pred asi 10 roky zakladali novou, ale casem se hrozne zaplevelila, tak jsem na tu plevel chtel pouzit nejaky postrik, ale ted spis uvazuju, ze celou travu postrikam Randapem, takze ji komplet zlikviduju a zaseju novou.

Jenze jestli budou takovy sucha i dalsi roky (coz asi jo), tak shori i ta nova trava, ach jo.... 😞

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Prave. Ja jsem to letos pohnojil, prejel vertikutatorem, sekal, az do cervna cast pred barakem zalival... nakonec zbyla poust a plevel, tak uz na to dlabu. Hlavne at prezijou stromy :(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to hrozny, ale jak pises, jlavne at stromy nejaky prezijou...

Jinak jsem se dival na nabidku travnich semen u Oseva Uni (tam jsme brali travu pred temi 10 lety) a maji v nabidce i travu na velmi sucha mista, tak mozna zkusit tuto variantu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Prave, trava na podzim doroste, ale strom v haji uz ne :(

Hele zkousel jsem jak sucha mista, tak hristni, pry vysoceodolny. A kdyz to ma vlahu, roste to jako krava, kdyz je takhle sucho, je to suchy vsechno stejne :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je mi to jasny.

Uvidim na podzim, jestli se trava vzpamatuje, pokud ne, tak na jare prijde nova, ale jak neni voda, tak uschne svechno!! Stromy jsou nastesti zeleny, jen to z nich vsechno hrozne pada...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak tak, nastesti si umi poradit a schodi to plody a listi... no a pak se uvidi :)

Ted koukam na ten clanek, ty jo, chudaci musi hrat fotbal misto ve stepi v lese, to je tragedie :) Ze schnou pole a louky a hynou ryby bude asi horsi :(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 2 hodinami, Konny napsal:

Je to hrozny, ale jak pises, jlavne at stromy nejaky prezijou...

Jinak jsem se dival na nabidku travnich semen u Oseva Uni (tam jsme brali travu pred temi 10 lety) a maji v nabidce i travu na velmi sucha mista, tak mozna zkusit tuto variantu...

Ja tu trávu na sucha mista na kuse zahrady mám, protože je to celej den na slunci a jsme ve srazkovem stinu. Jako funguje to, když dele neprší, je mnohem dyl a vic zelena, nez ta normální (taky je nepoměrně dražší). Ale po tomhle létě, kdy je mesic v kuse 35 st. Celsia, už to nedává ani tahle.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U nas travnik dostal krasne rezavou barvu. To sme zalejvali jednou denne. Ted zalivame 2x az 3x denne a uz je krasne zeleny. Uz by mohlo ty extremy skoncit. Tento rok to bude pekna raketa za vodu. Zalivame obecni z radu. Pristi rok kvuli tomu nechavame kopat nejspis studnu. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja to muzu zalejvat z vrtu nebo ze studny, nebo z radu, ale vykaslal jsem se na to, za tu namahu to nestoji. Automat po zahrade nemam a je to jen trava :) Stejne na to za par tejdnu spadne snih a bude po ptakach

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před hodinou, CvencA napsal:

Ja tu trávu na sucha mista na kuse zahrady mám, protože je to celej den na slunci a jsme ve srazkovem stinu. Jsko funguje to, když dele neprší, je mnohem dyl a vic zelena, nez ta normální (taky je nepoměrně dražší). Ale po tomhle létě, kdy je medic v kuse 35 st. Celsia, už to nedává ani tahle.

Mám ji taky , zahrada na jih, celý den sluníčko a pořád zelená,  ale taky zaléváme, tráva chce kombinaci dobrá hlíny, vyšší výšku střihu, sekat max. o třetinu délky a závlahy. 

IMG_20180715_0824142.jpg

Zalévat samo k ránu,  to zařídí blbý spínací hodiny do zásuvky 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nedávno jsem někam dával odkaz na článek, že je u nás nejsušší místo v republice. Vodu na zahrádku si musím vozit, používám ji ale výhradně na záhonky.  Tráva vypadá aktuálně takto, nenadělám nic.

20180815_171859.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 37 minutami, CvencA napsal:

A co ten selektivní herbicid? Vis o něčem jiném, než je Bofix?

Podívám se doma.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Další postřiky jsou Dicotex a Banvel, já postřiky už používám málo, nepotřebuju už tolik, protože mám trávník celkem hustý, on ten plevel roste na řídkých místech většinou.

Každopádně střídám Bofix a výše dva zmíněné, k tomu jednou ročně používám Travin, který má také nějaké ty jedy na plevel, jako hnojivo se mi nejvíc osvědčil Lovogreen, ale bohužel je to Burešovo, takže používám jiný NPK

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.