Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

perníkář

Bydlení, stavba, domy, byty a vse kolem toho

8 890 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

To si povíme, az si postavíš svuj barák. On je plevel a plevel. Takovej ten "normální, co nepicha mi nevadí. Ale mam tu dost toho, co ma tvrdý vzrostlý stonek a picha jak cert. A když ti po tom leze batole, tak to není nic moc.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Jako ne že bys neměl pravdu. Ale ta chemie na ty trávě přece není pořád. Roste, seka se, prsi, zalévá se atd.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No sice se smývá ze trávy, ale zamořuješ si zeminu, když je sucho, tak se to dostává i do vzduchu ve formě prachu. Proces opakuješ, takže se to může i kumulovat. A když to smyje déšť, kam myslíš, že se postupně dostává? No ano, prosakuje níže podložím, teoreticky klidně do podzemních vod. Ono se to sice taky rozkládá, ale zase kdo ví na co. Já bych takový věci nepoužíval, to raději škrábanec od bodláku. Nakonec části, kde ti to vadí, tak ty můžeš vzít ručně i s kořenem ven. A to píšu jako chemik. 

Nebál bych se kuchyňské soli, respektive koncentrovanáho roztoku, i když to nebude fungovat tak grandiózně jako ty sračky, Ale podobně jak to ničí rostliny na buněčné úrovni, tak si nemysli, že na jiné živé organismy to vliv nemá.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Presne, proto to nepouzivam, staci, co sem natece od sousedu. Vedle travy mam jahody, zeleninu, jabka ze stromu, vrt o kus dal, a ono se to dostane. Za 5 let jsem pouzil jednou Roundup a jednou nakou jinou sracku, oboji stoji za vyliz, takze jsem prestal a zacal to vicemene jen sekat, ale nestaci to, tak letos jsem to zacal delat jinak, proste to beru i s korenama a je pokoj. A funguje to lip nez chemicka masirka z obchodu a reklam :) A pristi rok to bude jeste lepsi. Hlina je u nas spatna a pokud to nezavezu, nikdy nebudu mit 100% travnik + litaj po tom pesani, deti... nejsem otrokem travniku jako nekteri sousedi kolem :) A kdyz bylo zle po nastehovani, pac to bylo desne zanedbany, pouzival jsem to robodomo z octa, stejne to fungovalo lip nez ty chemicky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Moc tu chemii řešíte!! Svět je plnej sraček, je toho plný ovzduší a když prší, tak myslíte, že ten déšť je čistej? Ani náhodou... Koupený maso, zelenina atd. je taky plný chemie a jiných sraček a nikomu to nevadí a jíme to, tak nemá cenu řešit, jestli se jednou za rok postříká plevel nějakým herbicidem. V úterý jsem stříkal plevel po celém dvoře, kde máme i studnu a máme tam psa a co se stalo? NIC!!! :smile:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A to mne to vadi a kdyz si muzu vybrat, tak si vybiram, co zeru :) Od peciva pres zeleninu az po maso, neni vyrobce a puvod jako vyrobce a puvod. Nicmene svet plnej sracek je, to je fakt, ale proc tomu jeste pridavat... :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ale ale ..... to jsou zase řeči .... to, že jednou za rok (u mě osobně tedy jednou za dva roky) postříkám lokální místa v trávníku, kde je plevel, což je v součtu cca 10 m2, neznamená, že si otravuju život a ničím zdraví, ....... upřímně Tomáši, myslím, že daleko více se ničíš kouřením a přežíráním :biggrin:,  ... a na kolenou by jsi dvě stě metrů trávníků taky ručně neodpleveloval :notorik:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, tak ja letos odpleveluju letos 1000m, ve kterych tedy stoji barak. Bez chemie a bez problemu a bez lezeni po kolenou a bez nasrani, ze ty sajrajty stejne pomuzou jen na chvili :) A opravdu mam v zivote jiny priority nez travnik, reci nereci ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, ale odpleveluješ ho pořád a pořád .... já už jenom udržuju a ty tzv. sajraty tomu opravdu pomůžou, ale zároveň se musíš taky o trávník starat, je jasný, že jenom sajratem to nejde ..... a mimochodem není to o spoustě času, spíše o rozumu a dělání věcí pořádně.

Každý to máme jinak, já třeba mám trávník rád a je součástí mého obytného prostoru, takže se o něj starám, aby to byl trávník, pokud chci louku, mám louku, tak to mám na chalupě :biggrin: a tam ať si roste co chce a jak chce

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To ano, ale pristi rok uz bude lip a co mi sem nalita odjinud, to je problem :( Jojo, to je jasny, staram se taky, ale nemam cas tomu venovat tolik, k tomu mame dost clenitou zahradu. Ja rad delam veci poradne, malokdy odchazim od nedodelany prace, pokud to jen trochu jde, s drenazema a vyzdivanim jsem si vyhral jak s hrackou, ale stalo to za to :)

Ja bych byl taky radsi, kdyby to ted bylo pekny a zeleny, ale to bych se zblaznil :) Do cervna to bylo hezky, a ted uz to nema cenu, pac to za 2 mesice stejne zdechne ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak zase o kousek bliz. Opravdu dekujeme mistnimu clenu Pepik90 za perfektni podbiti strechy. Vse naprosto dle domluvy. Tak to ma byt a tak to mam rad👍.

Pepo, jeste jednou mockrat diky za perfektni praci

45E5EE83-35DA-45D4-954C-A91C40DBA1EA.jpeg

9B10417A-F2B2-4A6B-B10E-E21499BB7451.jpeg

B3CD8F14-1FE0-4722-AA15-8108B70AE1DC.jpeg

43C9D333-7E0D-49A3-B37B-E8B7C30B7DCE.jpeg

5A808BA8-3EBC-4874-82E5-B54AC17DACB7.jpeg

C7B88744-1B21-43AD-B7B1-981FC2CAD637.jpeg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami, Konny napsal:

Moc tu chemii řešíte!! Svět je plnej sraček, je toho plný ovzduší a když prší, tak myslíte, že ten déšť je čistej? Ani náhodou... Koupený maso, zelenina atd. je taky plný chemie a jiných sraček a nikomu to nevadí a jíme to, tak nemá cenu řešit, jestli se jednou za rok postříká plevel nějakým herbicidem. V úterý jsem stříkal plevel po celém dvoře, kde máme i studnu a máme tam psa a co se stalo? NIC!!! :smile:

No to by jsi se divil, o kolik víc sraček se dostane do okolí, když k tomu každej přistoupí takhle.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před hodinou, TomasB napsal:

No to by jsi se divil, o kolik víc sraček se dostane do okolí, když k tomu každej přistoupí takhle.

Je mi to jasný, že kdyby to tak bral každý, tak by těch sraček všude bylo víc. Jen mi to příjde přitažený za vlasy, že některým hrozně vadí postřik proti plevelům, ale když to vemeš globálně, tak sračky a chemie je dnes ve všem a to i v "BIO" potravinách!!! A jestli jednou za rok nebo 2 roky použiju postřik na plevel, tak se v globálu nic nestane...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A proč myslíš, že jsou všude? No protože kde kdo to chemii na zahrádky a pole sere. Pak je to doslova po celém světě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před hodinou, marekczek napsal:

jirko pekny a hlavne pekna garaz :-) jinak posledni sance za jeste normalni ceny stavet, ceny materialu i praci jdou raketove nahoru ...

jj, je to tak, nabídky s platností max. dva měsíce .... déle si to neriknu

a to ani nemluvím o kurzu dolaru a eura

před 14 minutami, TomasB napsal:

A proč myslíš, že jsou všude? No protože kde kdo to chemii na zahrádky a pole sere. Pak je to doslova po celém světě.

Člověče neblázni .... to je jako když auta označují za nejhorší znečišťovatele ovzduší pevnými částicemi (a proto DPF a nově OPF) a přitom to není pravda, tím jsou letadla a lodě, nejvíce sraček do země dají zemědělci a lesníci .......  takže přestaneme létat a objednávat zboží z Číny :biggrin:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přesně tak, jednotlivci to neovlivní. Největší podíl na znečišťování půdy, ovzduší a potravin mají zemědělci, průmyslová výroba a pěstitelé a zpracovatelé živočišné výroby. Nějací zahrádkáři s potřikem nemají v globále na nic vliv...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 32 minutami, jar_da napsal:

jj, je to tak, nabídky s platností max. dva měsíce .... déle si to neriknu

a to ani nemluvím o kurzu dolaru a eura

Člověče neblázni .... to je jako když auta označují za nejhorší znečišťovatele ovzduší pevnými částicemi (a proto DPF a nově OPF) a přitom to není pravda, tím jsou letadla a lodě, nejvíce sraček do země dají zemědělci a lesníci .......  takže přestaneme létat a objednávat zboží z Číny :biggrin:

Tím kde kdo mám namysli samozžejmě i zemědělce, kteří jsou ta hlavní "síla". No a na zboží z Číny mám samozřejmě názor celkem radikální, je to totálně špatně. Ale ono je těch zvrhlostí víc, třeba jako převážení vody z jedné strany zeměkoule na druhou. Proč??? Voda je všude stále voda. Je to jedno ke druhéme a zcela zbytečně a nesmyslně a devastuje to planetu.

před 19 minutami, Konny napsal:

Přesně tak, jednotlivci to neovlivní. Největší podíl na znečišťování půdy, ovzduší a potravin mají zemědělci, průmyslová výroba a pěstitelé a zpracovatelé živočišné výroby. Nějací zahrádkáři s potřikem nemají v globále na nic vliv...

Je to trocha ke troše. Ve výsledku moc.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja nevim no, kdyz ty srajdy navalite na vlastni zahradu, kterou pak posekate, i ty chemicky plevely… to pak nahazete do kompostu, kterym pristi rok pohnojite vlastni zeleninu? S tim ja mam osobne problem :) Stejne jako si radsi vypestuju 30 kg vlastnich jahod nez abych bral ze Spanelska, kde do toho serou v halach zavreny migracci a zalejvaj to ropnyma derivatama, aby to vydrzelo jeste 3 tydny po utrzeni v regalu. To nemusim mit zahradu a muzu nekde zavrenej v byte sedet u Wowka :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.