Přejít na obsah

Čím leštíte octavie?


Hanny

Doporučené příspěvky

Tak tempo mi taky nepomohlo.Dělaj se mi pod magnetama na dveřích bílé mapy a nevim co s tim...doufám že to neni lak v p*deli :)

Luka,to nevím čím to je,ale já jsem zkoušel tempo protože ho každej chválil a výsledek byl hroznej celej den jsem se s tím trápil a pak jsem zjistil že je to uplně k ničemu.Mám doma nějaky zbytky po předešlích vozech tak zkouším experimenty.Ale chtěl bych fakt nějakej dobrej tip.

Odkaz ke komentáři

Co se týká tempa tak to ti na metalíze moc nepomůže má minimum brusných částic ,bavím se o tempu na nové laky jinak by jsi poškrábal vrchní část laku na nějaké škrábance a fleky používám lakýrnické pasty na zalešťování dostřiků barvy osvědčily se my od firmy 3M jen nevýhoda tohoto postupu je že musíš vlastnit elektrickou leštičku a hlavně se to musí UMĚT jinak hrozí probroušení hran až na podklad ,tohle je běžná praxe v servisech po takto ošetřeném povrchu vypadá auto jako by vyjelo z lakovny

Odkaz ke komentáři

Já teď používám vosky značky PORZELACK (na doporučení z autolakovny). Mám 2 druhy, jeden na vyleštění mikroškrábanců v laku a druhý na celkové přeleštění a ochranu laku, který obsahuje karnaubský vosk, teflon a různé polymery. Po použití těchto dvou vosků se lak leskne jako psí kule :o :o

 

Vosk na vyleštění mikroškrábanců:

post-107-1246613879_thumb.jpg

 

Více info: http://www.porzelack.cz/product/cistic-laku-super-cut-104/

 

Vosk na vyleštění a ochranu laku (sice je na metalízu, ale na obyč. lak se taky může použít, jako je v mém případě):

post-107-1246613891_thumb.jpg

 

Více info: http://www.porzelack.cz/product/autovosk-n...ovane-laky-107/

Odkaz ke komentáři
Já teď používám vosky značky PORZELACK (na doporučení z autolakovny). Mám 2 druhy, jeden na vyleštění mikroškrábanců v laku a druhý na celkové přeleštění a ochranu laku, který obsahuje karnaubský vosk, teflon a různé polymery. Po použití těchto dvou vosků se lak leskne jako psí kule :o :o

 

Vosk na vyleštění mikroškrábanců:

post-107-1246613879_thumb.jpg

 

Více info: http://www.porzelack.cz/product/cistic-laku-super-cut-104/

 

Vosk na vyleštění a ochranu laku (sice je na metalízu, ale na obyč. lak se taky může použít, jako je v mém případě):

post-107-1246613891_thumb.jpg

 

Více info: http://www.porzelack.cz/product/autovosk-n...ovane-laky-107/

Čau a funguje to i ručně?Nemám totiž leštičku,ale taky jsem uvažoval že bych ten Porzelack vyskoušel.Jseš s ním fakt spokojenej?

Odkaz ke komentáři

Hanny: výsledek je opravdu suprovní a jsem s těmito vosky opravdu spokojenej. Jinak já to dělám ručně, sice jsem si loni koupil takovou tu leštičku za 500,-, ale zjistil jsem že je k ničemu, takže to skoro všechno dělám ručně.

 

Tady přikládám několik fotek, když jsem loni použil tyto vosky:

 

post-107-1246700290_thumb.jpgpost-107-1246700305_thumb.jpgpost-107-1246700317_thumb.jpg

 

PS: omlouvám se za kvalitu, je to foceno mobilem...

Odkaz ke komentáři

Spíš to s ní neumíš. ;) Taky mám tu za 500Kč a je super.

Ona má dva druhy návleků. Jeden bez chlupů a ten ti to rozpatlá ten je na roznášení vosku. A pak druhý s chlupama a ten to krásně vyleští.

 

Takže postup. Auto umeju šamponém houbou a pak ho ostříkám hadicí. Takže je čisté.

Kapky na autě nesmí zaschnout! Koupil jsem si takovou stěrku na auto, v německu. A z auta tím setřu vodu takže je celkem suché.

Mám vosk želvu tu dám na vlhký hadr a rozpatlám po celém autě. Takže je upatlané od vosku. Nechám uschnout a pak vezmu tu leštičku za 500Kč a přejedu to a je hotovo.

 

Ušetří to spoustu práce ;)

Odkaz ke komentáři
Spíš to s ní neumíš. ;) Taky mám tu za 500Kč a je super.

Ona má dva druhy návleků. Jeden bez chlupů a ten ti to rozpatlá ten je na roznášení vosku. A pak druhý s chlupama a ten to krásně vyleští.

 

Takže postup. Auto umeju šamponém houbou a pak ho ostříkám hadicí. Takže je čisté.

Kapky na autě nesmí zaschnout! Koupil jsem si takovou stěrku na auto, v německu. A z auta tím setřu vodu takže je celkem suché.

Mám vosk želvu tu dám na vlhký hadr a rozpatlám po celém autě. Takže je upatlané od vosku. Nechám uschnout a pak vezmu tu leštičku za 500Kč a přejedu to a je hotovo.

 

Ušetří to spoustu práce ;)

 

Já myslím, že s ní umím, ale ona je opravdu na nic. Když ji zapnu tak se roztočí a jakmile ji přiložím na auto, tak se přestane točit a jenom to vybruje, tak nevím v kom je chyba, jestli v leštičce nebo ve mě, ale řekl bych že v leštičce. Jinak postup dělám skoro ten samej jako ty...

Odkaz ke komentáři
Já myslím, že s ní umím, ale ona je opravdu na nic. Když ji zapnu tak se roztočí a jakmile ji přiložím na auto, tak se přestane točit a jenom to vybruje, tak nevím v kom je chyba, jestli v leštičce nebo ve mě, ale řekl bych že v leštičce. Jinak postup dělám skoro ten samej jako ty...

Konny,díky za radu tak to vyzkouším a pak ti dám vědět.Hele diky.

Odkaz ke komentáři

Ta moje je značky Filson, má 3100 ot/min a kupoval jsem ji v Hypernově, no asi to bude nějaký šmejt. Zkusím se podívat jestli nebude třeba nějak uvolněný ten leštící kotouč...

 

Nie nemas ju zlu. To su excentricke lesticky,nie rotacne.ALE...co som cital,vraj je lepsia takato jak tie rotacne,lebo nerobi velke slniecka na laku...Normalne sa roztoci a potom po prilozeni ide malymi kruzivymi pohybmi. Presne ako rucne ked lestis kruzivymi pohybmi len v mensej mierke.

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...