Přejít na obsah

Mikrospínač a vše kolem něj


Vinca

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, prošel jsem si celou diskusi, ale nenarazil jsem na stejný problém co mám já. Zamykání funguje normálně. Zlobí světýlka ve dveřích a stropní světlo. Občas svítí, občas ne. Někdy stačí bouchnout do stropního světla, jindy bouchnout dveřmi a zase fungují, jindy nikoliv. Jakmile vystoupím z vozu a zavřu dveře, stropní světlo se nikdy nezhasne a svítí dál. Po nastoupení do vozu a následném zavření dveří světlo většinou normálně zhasne jak má. Dále jsem si všiml, že kontrolka otevřených dveří nesvítí, když jsou otevřeny pouze dveře řidiče, jinak funguje normálně. Pokud jsou ale jakékoliv dveře delší dobu otevřeny (třeba při luxování vozu) tak kontrolka otevřených dveří zhasne. Aby se zas rozsvítila musím všechny dveře zavřít a následně alespoň jedny otevřít. Před týdnem se mi stalo, že jsem auto po 4 dnech stání nenastartoval, baterie je stará půl roku. Byl jsem s vozem u elektrikáře a ten mi tvrdil, že jsou všechny dveře ok a říkal, že by mohla být špatná komfortka. Měl někdo stejný problém? Popřípadě, co by to mohlo být? Díky za jakékoliv rady

Mám Octavii LaK 2001

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj,

chybu bude buď v kabeláži dveří (přelomený kabel v průchodce dveří) nebo v mikrospínači zámku nebo jsou studené spoje na tišťáku v zámku. Někdy se stane, že je více těchto závad zároveň a tak je dobré, všechny tyto věci zároveň prověřit :)

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Rád bych to vyřešil někdy, ale všechno na ráz a už nikdy se netrápit. Levá, pravá, káble, zámky. Kolik by to tak odhadem bylo... investice? Pravej zámek rozsvítí světlo jen v případě, že zamknu zevnitř a otevřu zevnitř, tudíž kabel by měl být ok. Zámky drtim třeba 10x za sebou, zamknout/odemknout ale přes den ani zaškobrtnutí, jako hodinky. Jen ráno.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

 

prosím o radu ohledně safe modu. Octavia 1.9 66kw 2002 .

 

od jisté doby mě nefunguje safe mod-červená dioda nebliká.Auto jsem již koupil s nefunkční stranou u spolujezdce,která nerozsvěcela stropní světlo a ani display nedetekoval otevřené dveře,ale safe mod fungoval!Nyní mě začal zlobit centrál u dveří zadních za řidičem,prostě čudlik nezaleze,ale odemknout jdou centrálem.Centrál mám jen na klíč,není dálkové.....Teď nevím zda je to zadním zámkem nebo předními dveřmi u spolujezdce,které jako jediné mají asi poškozen mikrospínač,ale do teď safe mod fungoval.Dnes se mi podařilo zamknout centrálem všechny dveře a safe mod stejně není.....teď babo raď,zda koupit zadní levý zámek,který stejně blbne,nebo řešit přední pravý .

 

Tak změna asi to bude zadní levý zámek(jen je divné že ho detekuje display),protože jsem tu četl že když je vadný mikrospínač nejdou zevnitř zamáčknutím čudlíku zavřít centrálem dveře a to jde u obou předních,vzadu předpokládám že to nejde,ale je tu další otázka proč mi tedy ty pravé dveře u spolujezdce nedetekuje display a nesvítí na tapecu vnitřní světélko???

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak změna asi to bude zadní levý zámek(jen je divné že ho detekuje display),protože jsem tu četl že když je vadný mikrospínač nejdou zevnitř zamáčknutím čudlíku zavřít centrálem dveře a to jde u obou předních,vzadu předpokládám že to nejde,ale je tu další otázka proč mi tedy ty pravé dveře u spolujezdce nedetekuje display a nesvítí na tapecu vnitřní světélko???

 

Tohle dělalo i mě u PP dveří. Byl očehlaný čudlík mikrospínače a dveře se tvářily, že jsou pořád zavřené. Po výměně mikrospínače problém vyřešen i vag přestal hlásit závadu. Ostatní problémy jsou buď v oxidaci tišťáku nebo v kabeláži.

Odkaz ke komentáři

 

Tohle dělalo i mě u PP dveří. Byl očehlaný čudlík mikrospínače a dveře se tvářily, že jsou pořád zavřené. Po výměně mikrospínače problém vyřešen i vag přestal hlásit závadu. Ostatní problémy jsou buď v oxidaci tišťáku nebo v kabeláži.

ahoj,děkuji za radu,ale již vyřešeno.Dělal to ten zadní zámek za řidičem.Vyměnil jsem ho za použitý,jen jsem ho zrepasoval.Vše funguje,zamykání i safe mod. Pravděpodobně byl vadný mikrospínač uvnitř zámku,protože ten na otevíraní fungoval,proto výměna zámku a preventivně i vnějšího mikrospínače.Přední pravé mne teprve čekají,ale tam je to na tuty vnější mikrospínač,ten co detekuje zavření,otevření....

Odkaz ke komentáři

Tak jsem bez pár stránek pročetl celé téma, nenašel jsem sice přesně to co hledám (vím že jsem o tom zde někde četl), tak se optám. Máme oktu 98, bez DO, jen centrál na klíček. Safe-lock funguje, světlo také, okna jdou stáhnout a vytáhnout, lze zamčít všechy dveře i odemčít, což je supr, ale nyní ten problém. Dnes manželka došla k autu které ráno uzamčela bylo odemčené a ztáhnutá všechna okna. Kde hledat chybu? Je možné že to dělá ten mikrospínač co je na odemikání v řidičově dveřích??? Ještě napíšu že pohyb klíče je krapet vachrlatý - vychozený, asi by to chtělo novou vložku zámku do dveří, ale auto denně jezdí tak je to těžší, navíc má pouze Levej zámek :(.

 

Děkuji předem za rady.

 

Odkaz ke komentáři

Pokud vložka zámku chodí normálně, není nutné ji měnit - je spíše nutné se kouknout někde do zámku nebo kabeláže - ukostřil se ti kabel od spínače otvírání, který je přímo v zámku - hodilo ti to impuls - auto se otevřelo a jelikož to zustalo ukostřené, stáhli se ti i okýnka. Je možný že se ti někam dostala voda - třeba do konektoru. Začal bych hledat tam. O čem vím, tak bývá vyhnilé kontakty na konektoru k jednotce stahování okýnek... zkus kouknout tam. Chlapi tu třeba vymyslí ještě něco jinačího...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Take přispěji do diskuze... prd nedávnem jsem si hrál s kódováním komfortky.. chtel jsem nastavit zavíráni oken přes dálku, ale nejak to neslo. Poté jsem si neco prenastavil a znovu jsem musel nakodovat klíč vše OK. Chvili na to začaly blbnout ridicovy dvere,prvni mráz a neodemkly se, ted to blbne částo, nekdy se nezamknou nekdy neodemknou nekdy neblika imobilizer a nekdy je videt ze vyskočí cudlik opozdene oproti ostatním dveřím... myslíte, ze bude zámek v háji? Jeste jsem mel chvili nastaveno, ze se pri rozjezdu zamkly dvere, tak pokud byl zámek nacaty, tak se to mohlo dodělat, ze? Předem diky za reakce.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Neustále řeším problém se zámkem. Chci koupit nový ať je jistota, ale origo je nesmyslná cena a tak mi zbývá nějaký německy, činu ani nic podobného nechci. Jenže nastává problém v tom, ze mi říkali, ze je důležitá barva svorkovnice. Zamek mám samotný zelený, protikus, kam se strka elektrika je černý... tak teď nevím co vzít. Chci hlavně ty nové tiché zámky, jenže všude nabízejí černé. Začínám se v tom trochu ztrácet, tudíž pokud tomu někdo rozumí byl bych rad za radu

Odkaz ke komentáři

Je tu někdo kdo rozumí zamkum a celkovému vedení el., řidiči jednotky centrálu atd..?

 

Zamek nový problém pořad stejný, záleží asi jak se auto vyspí protože jednou odemknout jde podruhé ne a to samé zamykání, je jedno jestli je teplo nebi zima pokaždé jinak. Ptám se kde je mozek centrálu?

Odkaz ke komentáři

Řešil jsem to týdny, měnil asi 3 zámky, rozdelavál jestli není studenak, mikrospinac špatný až potom jsem si zkoušel hrát se zamykanim a když byly dveře otevřené úplně tak to fungovalo malinko jsem je privrel a mrtvo.. izolace kabelu úplně ztvrdla a kabel byl uhnily, normálně na dvě půlky, občas se tudíž jen spojil.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Ja ted resim zamcene dveře spolujezdce - asi studenak, zamykaji se napoprve a do safe locku. Problém je odemknout a prisel jsem na to, ze pokud nonstop oteviram dvere tlacitkem u ridice, tak cca do minuty prestanou reagovat zamky(asi nejaka bezpecnostni pauza) a dvere jsou otevrit zevnitr(vyrusi se safe lock).

 

Nevim jestli to tu nekdo psal, ja jsem to nedohledal nikde.

 

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak se pochlubím :) už nějakou dobu mi nesvítí (nesvítilo, teď už svítí) světlo při otevření spolujezdcových dveří, tak jsem si objednal náhradní mikrospínač a pustil se do toho :)

Největší problém je povolit šrouby zámku (je tam tisíci hran M8 a drží jak přilepenej .. doslova :D ) Pak už je to sranda. Za 1,5 hod. to zvládne i podprůměrně manuálně zdatný jedinec jako já :) Akorát jsem zjistil že mám opačný mikrospínač, takže jsem na tom starém akorát přehodil tu horní polovinu kde je ten plastovej čudl za novej, neobroušenej a hotovo ...

Takže se toho nebát a s chutí do toho :D

 

K.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak, nastal další problém. Nevím zda za to může mikrospínač ale docela mě to štve.

 

Levé zadní dveře zůstávají zamčené.

I auto samo pozná, že je něco špatně (nebliká LED ve dveřích) ale prostě ty zadní se neodemknou.

Zevnitř jsou pořád v režimu safelock.

Když odemykám/zamykám, tak je slyšet že zámek nec nedělá. Žádný vrčivý zvuk zámku kdy se "kontroluje" jakoby tam vůbec nešel signál.

Musím 3x oběhnout a postupně odemknout/zamknout auto na přeskáčku řidič-spolujezdec-kufr.

Pak se najednou zámek probudí, zavrčí a odemkne se.

Nevíte co může být v háji?

Komfortka občas ukáže "slabý" nebo "podezřelý" signál a chybu jednotky u řidiče, ale to nemá s zadními zámky nic společného.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...