Přejít na obsah

Mikrospínač a vše kolem něj


Vinca

Doporučené příspěvky

Pánové, taky mám problém s centrálem (mám OC1 kombi) a také, když dovolíte, sa zapojím do diskuze.

Nedávno mi přestaly zamykat levé zadní dveře, při dálkovém zamknutí všechny čudly zajely a levý zadní hned vyskočil. Přestala mi i blikat LEDka.

Přečetl jsem si tady pár diskuzí a protože jsem kluk šikovná tak dneska jsem se pustil do rozebírání tohoto zámku. Dělal jsem to sice poprvé, ale docela to šlo.

Rozebral jsem domrtě celý zámek, propípal jsem si mikrospínače (jsem elektronik), zkontroloval studeňáky (žádný tam nebyly), vše jsem řádně prostříkal Kontoxem, složil vše dohromady - a ejhle ZÁMEK ZAČAL PRACOVAT NAPROSTO SPOLEHLIVĚ (tyhle opravy, když nevím, jak jsem to opravil opravdu miluju)!

Ale !!! Nevím proč, stále mi nebliká LEDka u řidiče a co je blbé, že se auto zcela nevyzpytatelně samo zamyká!

Je jedno, jestli je auto nastartovaný, nebo stojím u baráku s vypnutým motorem - hrozně se těším na okamžik, kdy mi auto zamkne všechny dveře s klíčkama v zapalování !!!!

A teď babo raď ?!?!?!? :)

Odkaz ke komentáři

Mě teď zase zlobí dveře u řidiče. Prostě vypadávají celkově. Jakoby do nich nešel proud. Nejdou stáhnou okénka všechny ty ovladače nefungují. Nejdou zamknout jen mechanicky. Pak stačí bochnout do dveří nebo dveřma a zase chvilku fungují.

Nevíte kde mám začít hledat?

Asi nějaký blbý kontakt.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem rozebral dveře a zjistil jsem, že je někde zlomený kabel. Protože jak se tam svazek kabelů rozděluje do ruzných ovladačů tak tam když s tím zahejbu tak to funguje nebo ne. Zajímavé je, že to není místo, které by se nějak hýbalo při otevírání. Prostě se to tam nějak poto.

Odkaz ke komentáři

Tak pánové, řešil jsem tady problém s nezamykáním LZ dveří a samozřejmě jsem objevil studeňáky mezi konektorem a plošňákem v bloku zámku. Vše jsem opravil a zámek pracuje tak jak má. Ovšem SafeLock NEBLIKÁ. Chtěl jsem repásnout všechny dveřní zámky, ale skončil jsem velice rychle, protože na PZ dveřích se mi nepodařil povolit šroub (Torx20) na odjištění vnější kliky a tím pádem mi nejde zámek vytáhnout vem.

Kdyby někdo věděl, jak to obejít, ať mi dá prosím vědět.

Také kontrola kabelů pod dveřními gumovými průchodkami nedopadla nejlíp-sice žádný přehnilý kabel, ale izolace na většině z nich je popraskaná na několika místech. Vše jsem znova pořádně omotal izopáskou a budu sledovat, jestli to stačí.

ALE TEN SAFELOCK MĚ ŠTVE !

:palec:

Odkaz ke komentáři

Je to Octavia GLX Combi Tour, rok výroby 1998.

Když mi jí můj známý před 14 dny dával, tak vše fungovalo normálně i se SafeLockem.

Ovšem on používal pouze dveře řidiče (bylo to poznat podle tapecu i tuhosti otevírání zbylých dveří).

Já jsem začal v autě vozit rodinu začaly tyhle problémy s centrálem (mám ho na DO).

Při zamknutí mi dioda problikne, všech pět dveří se normálně zamkne, ale dál dioda NEBLIKÁ.

:huh:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Tak jsem koupil repliku zámku k řidič, vyměnili a stropní světlo chodí jak má, ale teď v těch mrazech se mi nechtějí otevřít dveře u řidiče, jen to v nich cvakne, čudlik se pohne ale nevyskočí a já musím přes spolujezdce a zmáčnout otevírání na dveřích abych mohl do auta, protože když to zkusím klikou tak se čudlik vrací zpátky. Když se to vytopí tak je to v poho ale jak to vychladne tak je to v hajzlu :o Co byste poradili?

Odkaz ke komentáři

zkus ten zamek promazat -, nevim, jest-li to mam zakriknout, ale ja jsem snad po roku tu chybu odstranil, nevim,jest-li to bylo zamkem ci to bylo tim, ze jsem prostrikl konektory v A a B sloupku, ale zamek jsem mel taktez rozdelany uz po druhe a kompletne jsem to poradne promazal, pokud ti chodi signal, jakoze chodi a slysis cvakani, tak to bude problem nekde v zamku.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím všechny členy fóra, potřeboval bych radu.

Mám O1 combi rv.2003 nainstalovaný neoriginální alarm a stále se mi v noci spouští samovolně :lool: Už si nevím rady, zkoušeli jsme kontrolovat zapojení, což je snad dobře.

Po alarmu to stále ukazuje na dveřní kontakty, myslíte, že by to mohlo být mikrospínačem v některých dveřích?

Doplním, že zamykání funguje bez problémů..

 

Díky za každý tip!

Odkaz ke komentáři

mikrospinac zjistis tak, ze si sednes do auta, zamknes ho tlacitkem na dverich a kdyz nejaky knoflik vyskoci zpatky, tak je spatny mikrospinac. Snad to rikam spravne

 

 

To jako urcite,nebo vyjímka potvrzuje pravidlo?

Např. mě funguje dalkac normálně (aspoň myslím - zamknou se vsechny dveře a červená diodka bliká) .

Když odemknu, auto se mi samo zamkne , i když mám otevřené dveře u řidiče,spolujezdce i u kufru.

Osvětlení interiéru nesvítí.

Ale když zamknu tlačítkem zevnitř,tak se nic neděje (myslím to vyskakování čudlů)

 

Jde i v tomto případě o mikrospínače?

 

L.

Odkaz ke komentáři

Ahoj všichni,

přestaly se mi odemykat levý zadní dveře. Ani dálkáčem, ani klíčem (centrál), ani čudlíkem na dveřích řidiče. Kolík zůstává zalezlej v tapecu, když ho vysunu vnitřním otevíráním, stejně zpět zaleze, jako by byl na pružině a vnější klikou nejdou dveře otevřít, ani když držim vnitřní páčkou kolík nahoře. Jde mi hlavně o tom, že abych to vůbec mohl začít řešit, tak potřebuju ty dveře otevřít. Poradí mi někdo jak je otevřu???

Odkaz ke komentáři

mam ten stejnej problem, leve zadni dvere, ani klicem ani dalkovym, vzdycky jim musim pomoc za packu, nastesti cudlik vyskoci a dvere se otevri, ale nefunguji na dalku, vymenil jsem svazek ve dverich, rozebral zamek, nastrikal kontakty. 14dni to fungovalo, prisly mrazy a je to porad dokala, funguje to kdy se mu za chce - uz nevim, co bych tam vymenil:( ;) ku*wa ze skodovkou....

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
Zdravím všechny členy fóra, potřeboval bych radu.

Mám O1 combi rv.2003 nainstalovaný neoriginální alarm a stále se mi v noci spouští samovolně :palec: Už si nevím rady, zkoušeli jsme kontrolovat zapojení, což je snad dobře.

Po alarmu to stále ukazuje na dveřní kontakty, myslíte, že by to mohlo být mikrospínačem v některých dveřích?

Doplním, že zamykání funguje bez problémů..

 

Díky za každý tip!

a máš to opravdu dobře zapojený ? vypadá to na relátko který se po určité době přepne a potom to děpá paseku :P

Odkaz ke komentáři
mam ten stejnej problem, leve zadni dvere, ani klicem ani dalkovym, vzdycky jim musim pomoc za packu, nastesti cudlik vyskoci a dvere se otevri, ale nefunguji na dalku, vymenil jsem svazek ve dverich, rozebral zamek, nastrikal kontakty. 14dni to fungovalo, prisly mrazy a je to porad dokala, funguje to kdy se mu za chce - uz nevim, co bych tam vymenil:( ;) ku*wa ze skodovkou....

 

Kabelama to nebude. Já už zkušel pustit i napětí rozpojeným konektorem na sloupku dveří a nic to nedělalo. Už jsempostupně zkoušel všchno. Několik se nás tu shodlo, že je prostě mrtvej zámek dveří nebo jeho mozek a musí se vyměnit, musí se sundat tapec na zavřených dveřích - více viz subfórum "elektrika-dveřové kontakty". Všechno je prostě spotřební zboží a má svojí životnost. Mě to neotevírá ani s páčkou, budi to dělat asi v pátek 19.2.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdarec, měl bych dotaz ohledně mokrospínačů. U dveří řidiče mi blbne taky zamykání dálkou (zamykání-odemykání na x-krát), po otevření dvěří se mi nerozsvítí "dveřní světýlko, nesignalizuje maxidot otevřené dveře a nerozsvítí se osvětlení interiéru. Pokud dveředobřu na cca 90% vše se rozsvítí. Zjistil sem, že pokud šroubovákem docvaknu zámkový mechanismus jako bych zavřel na 90% dveře (mechanismus není úplně zamknut) tak vše funguje. Patrně to bude asi mikrospínačema, myslíte že to bude mít cenu repasovat, nebo to bude zbytečná práce a raději se poohlédnout někde na vrakáči případně nový kus?

Odkaz ke komentáři

Já jsem na tomto fóru taky řešil mikrospínače, měl jsem problém s levým zadním (studeňáky na plošňáku).

Všechno jsem musel domrtě rozebrat, tak jsem aspoň zjistil, jak je to udělané a jak to funguje.

Přes zimu mě začal blbnout zámek v řidičových dveřích (občas se mi nerozsvěcuje vnitřní osvětlení, neustále se mi auto samo zamyká a odmyká), tak se chystám na opravu raději všech.

Pokud jsi trochu manuálně šikovnej a trpělivej, tak si na to naplánuj jeden klidnej víkend.

Práci čest

:smich:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...