Přejít na obsah

Oznamovna


Doporučené příspěvky

Dnes mi to už zase funguje, tak nevím. Budu to sledovat a kdyby to zas zlobilo dám vědět. O tom statusu varování jsem veděl, ale proč ho teda vůbec mám, když je prázdné? Promiň trochu mi to vadí když to ostatní vidí a já vlastně ho mám prázdné tak tam být nemusí ne? Díky za vysvětlení.

 

Měj se T.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Možná by nebylo od věci,kdy by se opět aktualizovala pravidla fóra, kdy by byl vložen odstavec o dodržování pravidel pravopisu v přiměřené míře, protože to co se zde poslední dobou děje je prostě hrůza. Já sám nejsem zrovna v pravopisu žádné eso a přiznávám, že také udělám nějakou tu hrubku, ale proti některým jiným uživatelům jsem vysokoškolský profesor. Třeba dnes jsem četl toto téma - http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=33650&do=findComment&comment=1655635 Udělat v takto krátkém příspěvku a názvu více jak 10 do očí bijících chyb, je něco co by zde prostě být nemělo. Stačí si také pročíst třeba i příspěvky na této stráně - kde je diakritika?

Odkaz ke komentáři

Řekl bych že na to pravidla nebudou mít vliv. To je o lidech takže boj s větrnými mlýny. Taky nejsem extra češtinář a udělám chybu ale co mě na lidech sere je že píšou konec věty bez mezer, bez diakritiky atd. blbě se to čte. Sem asi stará škola a připadá mi že polovina národa má posraný spodky páč už jsou líný si i prdel utřít.

Odkaz ke komentáři

To je obecne problem dnesni doby.. Je to smutne,ale bohuzel dnes ma hodne lidi.. Je to prece pro vsechny jednodussi,napsat jeden papir,nez aby se snazili s tim bojovat.. Mam zname,jejich syn neumi mluvit a nez aby to s nim.cvicili,radsi mu pusti TV nebo PC a maji od neho pokoj... Na tohle bohuzel pravila nepomuzou,tedy pomuzou,ale ty ceskeho pravopisu...

Odkaz ke komentáři

Přesně tak šuldo, blbě se to čte, člověk si musí půlku slov domyslet. Dakie, tak tobě taky nějak došla diakritika. ;)

Jasné je, že vyjadřování je vizitka konkrétního jedince a dle pár řádek textu si o člověku udělám svou představu. Jen si ale myslím, že by to nemělo být až tak moc tolerováno až schvalováno.

Odkaz ke komentáři

Ale jde to. Takže vyhrává opět lenost či jednoduchost nad pravopisem a nad tím, co je vlastně správně. Musím přiznat, že jsem nikdy tapatalk nevyzkoušel, vždy když ho to chtělo nainstalovat, tak jsem volil ne, takže ani nevím jak moc pracné je tam používat diakritiku. V mobilních zařízeních co používám je to velmi jednoduché, stačí písmenko jen chvilku podržet a je hotovo, nebo následně vybrat třeba háček atd., to mi jako složitější moc nepřijde. Ale nechme toho, já si budu muset asi zvyknout.

Odkaz ke komentáři

Na to, že se to blbě čte se zvyknout nedá, to se bude blbě číst pořád, ale že to tak dělá víc a víc lidí na to si holt asi zvykneme. Co mě vždycky pobaví je, když někdo k tomu zprasenýmu txt dodá jako omluvu, že je tu z mobilu :) 95% sem na netu z mobilu, tím to opravdu není :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Možná by nebylo od věci,kdy by se opět aktualizovala pravidla fóra, kdy by byl vložen odstavec o dodržování pravidel pravopisu v přiměřené míře, protože to co se zde poslední dobou děje je prostě hrůza. Já sám nejsem zrovna v pravopisu žádné eso a přiznávám, že také udělám nějakou tu hrubku, ale proti některým jiným uživatelům jsem vysokoškolský profesor. Třeba dnes jsem četl toto téma - http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=33650&do=findComment&comment=1655635 Udělat v takto krátkém příspěvku a názvu více jak 10 do očí bijících chyb, je něco co by zde prostě být nemělo. Stačí si také pročíst třeba i příspěvky na této stráně - kde je diakritika?

 

Ja nevim cim to, ale ja jsem proste na forech presel na psani bez diakritiky, to same obcas v emailech.

 

Clovek proste prepina mezi anglictinou a cestinou a zvykne si to psat bez diakritiky. Je to samozrejme pohodlnejsi, to nerikam. Nekdy se pristihnu, jak pisu sem tam hacek a sem tam ne :)))

 

Samozrejme chyb typu gramatickych toto nijak neomlouva, ale vem si - kdo to jako bude kontorlovat? budeme davat upozorneni a banany za spatne i/y ? to se zase zvedne vlna nevole, ze je to tu totalitni system :)

Odkaz ke komentáři

 

Ale jde to. Takže vyhrává opět lenost či jednoduchost nad pravopisem a nad tím, co je vlastně správně. Musím přiznat, že jsem nikdy tapatalk nevyzkoušel, vždy když ho to chtělo nainstalovat, tak jsem volil ne, takže ani nevím jak moc pracné je tam používat diakritiku. V mobilních zařízeních co používám je to velmi jednoduché, stačí písmenko jen chvilku podržet a je hotovo, nebo následně vybrat třeba háček atd., to mi jako složitější moc nepřijde. Ale nechme toho, já si budu muset asi zvyknout.

 

 

 

Narovinu. Ja osobne nemam cas a peclivost se zabyvat diakritikou, kor na mobilu/tabletu. Na fora, neofiko maily, chaty atd.. pouzivam nejjednodussi zpusob - bez diakritiky. Ofiko firemni maily, nebo uredni maily pisu s diakritikou.

 

Psani cestiny bez diakritiky mi neprijde jako przneni, daleko horsi jsou chybejici mezery za carkou, nebo absence carek uplne, rozdelovani slov a i/y, d/t a s/z je hardcore uz sam o sobe.

 

Ono to psani bez diakritiky je kolikrat narocnejsi na premysleni, protoze musis vybirat slova, ktera nejsou diakriticky ruznyho vyznamu.

 

 

fiy: nepouzivam ani ceskou klavesnici, ale anglickou diky jejimu rozlozeni klaves, coz mam kvuli profesi.

Upraveno uživatelem Laurin Klement
Odkaz ke komentáři

kor na mobilu/tabletu.

 

Ale o tom to přeci není.

Psani cestiny bez diakritiky mi neprijde jako przneni, daleko horsi jsou chybejici mezery za carkou, nebo absence carek uplne, rozdelovani slov a i/y, d/t a s/z je hardcore uz sam o sobe.

Všechno s toho je prznění, o tom je náš mateřskej jazyk, stačí lidovej, né nutně pravopisnej. Až takhle začnete i mluvit tak už tu doufám nebudu :asie:

Ofiko firemni maily, nebo uredni maily pisu s diakritikou.

Takže "obyčejných" lidí si nevážíš?

Ono to psani bez diakritiky je kolikrat narocnejsi na premysleni, protoze musis vybirat slova, ktera nejsou diakriticky ruznyho vyznamu.

No a tímhle si to rozštípnul. S diakritikou teda nemusíš tolik přemýšlet ale přesto radši píšeš bez ní abys to měl složitější :smich:

btw ono je to bez tý diakritiky složitější i na čtení ale to asi jen pro ty starší který stejně časem přestanou prudit :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...