Přejít na obsah

Správný olej ?


Doporučené příspěvky

Total není špatná volba, má i dobré čistící vlastnosti. Ono víceméně cokoli, co splňuje VW 502.00, tak tam nalít můžeš. Je to norma s potřebnými vlastnostmi a jakmile ten olej tuhle normu má, tak to minimum pro motor splňuje. Ale pochopitelně najdeš oleje s touhle normou, co jsou kvalitnější oproti jiným. Volba dalšího oleje je pak i otázkou peněz. No a za sundání vany jedině plus :)

Odkaz ke komentáři

Jestli další Total na pár km nebo ne uvidíš po výměně toho současného oleje. A jako další olej bych volil třeba Mobil 1 (klidně tu jejich 0W40), Yacco, Motul, Millers Oil, Valvoline, Sunoco (5W50), Liqui Moly, Repsol, Eneos, ale klidně i ten Total. Spíše pak záleží na těch financích. Některé oleje koupíš do 1000Kč, ale další třeba i za 2500Kč :D

Odkaz ke komentáři

dal sem tam total quartz 9000 5W 40,norma 502 00. necham ho tam tam 3-4tis km a pak znova vymena,naky lepši olej plus sundany vany.

 

Total jsem jednu sezónu taky měl a motor šlapal dobře. Vůbec se toho oleje neboj a klidně si ho nech jako proplachovací (za tu cenu)

Pro pevný interval hledej oleje s VW 502.00. Doporučuju měnit 10tkm/1rok. Já používám 5W40, ale víceméně se jezdí se vším možným (dokonce i oleje, co normu nesplňují). Důležité je koupit kvalitní olej. Osobně bych klidně zvolil teď nějaký obyčejnější a vzhledem k předchozím výměnám bych klidně interval zkrátil na polovinu, aby se motor pročistil.

 

Ale obecně jaký olej zvolit se dočteš dokonce v tomhle tématu.

 

Pod toto se s klidným svědomím podepíšu :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

čauves, teď řeším taky výměnu . Auto mám z Holandska je to rok 2007 v prodeji a má najeto 185tis 1,8T 110kw . Ročně najedu 8-10 tis s tím že jezdíme hlavně do práce ( tam 7 km a zpět 7 km celoročně ) tak bych chtěl poradit co na tyhle couračky kdy se motor ani pořádně neohřeje doporučíte , teď tam byl 5W30 LL dikes

Odkaz ke komentáři

Tak pokud tam necháš tu 5W40 jako LL, bude motor vypadat stejně.

 

Já jezdím 5W40 Millers Oil.

 

Jinak pokud 5W30, tak bych vynechal raději dálnice a nějaké dlouhodobější rychlejší svezení. V kolonách mívám ve vaně na té 5W40 klidně přes 100°C. Spíš bych radši dal tu 40 i na krátké trasy nebo třeba 0W40 Mobil 1 New Life. Sice dražší, ale je to kvalitní olej ;)

Upraveno uživatelem LadikRS
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

pavel71 teď na něj koukám a se zelenou proužkou píšou do nafťáka a je to polosyntetika , což já bych asi polosyntetiku nechtěl . Koukal jsem na TOTAL QUARTZ INEO LONG LIFE 5W-30 5L co na něj říkáte , ma ty krátkí jízdy ...

 

Tu eko vodičku tam nelej. Naprosto zbytečný. Může se stát, že bude motor hlučnější.

tak nakonec to bude Orlen 5w40 tak uvidíme :rolleyes:

 

Orlen? :wacko: Pokud je mi známo, tak tento Orlen - http://maziva.heureka.cz/orlen-oil-platinum-classic-synthetic-5w-40-4_5l/ neplní žádnou VW normu! Volil bych rozhodně jiný olej, klidně o pár kaček dražší Total Quartz 9000 5W40.

Odkaz ke komentáři

Tak plní neplní, spousta olejů neplní normu a mohou se dát. Ale když už jít touto cestou, rozhodně bych volil vyzkoušený olej.

<br />U 1.8T bych na oleji tolik nešetřil. Proto beru u osvědčených prodejců a vím, že v kanystru je opravdu to, co tam má být. Proto nejsou úplně nejlevnější. Každopádně bych tam dal alespoň ten Total, to není špatný olej ;)

Odkaz ke komentáři

Předminulou výměnu byl na proplach W5 z Lidlu, pak byl na 10t km Valvoline. Normu ten W5 splňoval, tak jsem to neřešil a byl ve výprodeji za 100Kč litr :-D No Miller nebyl v plánu na proplach, ale když byl po pár desítkách km je olej černý, tak se mi to moc nelíbí a kolem 5t km asi půjde ven :(

Odkaz ke komentáři

Mě trvalo cca 3 výměny, než jsem se zbavil černoty (ale ta nebyla jak u dízla - černočerná) Teď, ani po 8 - 10tkm není olej černý, ale je jen o něco málo tmavší, než nový olej. Takže v pohodě.

Asi se předchozí majitel staral celkem slušně, dbal na častější výměny.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

blíží se mi výměna oleje, doteď leju 5w40 Texaco tuším, kamarád mechanik mi říkal že by tam zkusil pro změnu dát 10w60, jedná se o 1.8T AUQ, za poslední rok jsem s autem najezdil 6000km, takže u mě rok nastává dříve, s autem jezdím svižně většinou a dálnice a v říjnu jdu na chip.

 

je tedy ta 10w60 dobrá volba nebo zbytečnost?

Odkaz ke komentáři

Zbytečnost, tohle není závoďák. Zůstaň u 5W40 (předepsaný automobilkou) a měň olej do 10t km. V Anglii a USA jezdí i spousta 1.8t na 5W30. Nejlepší je mít co nejmenších rozsah mezi oběma čísly, čím menší rozdíl, tím stabilnější. Případně si pořiď kvalitní budík na teplotu a tlak oleje a tam se dají pozorovat změny v oleji, čím je olej starší, tak tím je nižší tlak. Maximálně bych přešel na 5W50. Zkoušel jsem ho, ale vrátil jsem se k 5W40. Čím vyšší je to číslo, tím má olej vyšší viskozitu.

 

Každopádně se nesetkávám prvně s tm, co někdo do toho motoru leje 10W60. 10W60 má ideální pracovní teplotu vyšší oproti 5W40, takže motoru rozhodně víc prospěje 5W40. 10W60 pro normální ježdění nepoužívají ani třeba Lancery Evo. Bohužel, spousta lidí si myslí, že RS je rozený závoďák, tak tam přece patří závodní olej, ale vlastnosti toho oleje už jsou každému šumák. Mám kamaráda, co tam tohle taky leje, snažil jsem se mu to vysvětlit, ale marně, prostě RS = závodní olej :wallbash:

Upraveno uživatelem LadikRS
Odkaz ke komentáři

Já to taky nemířím na Tebe. Spíš na ty, kteří to dávají tam, kam to nepatří, a nenechají si poradit. Ta 10W60 ani nepatří do 530d. 10W60 se používá až u motorů z divize M, což 530d zdaleka není, ale nikomu do toho kecat nechci. Navíc jak jsem si všiml, snažit se něco vysvětlit mechanikovi nemá moc smysl :D

 

Tu normu bych si hlídal, protože jak říkáš, ne každý olej ji má. Jeden výrobce dělá třeba víc druhů 5W40, každý určený do jiného motoru. S tou normou teoreticky můžeš vzít cokoli, je to taková jistota, že má určité vlastnosti. Jsou ale i oleje, co normu VW nemají a používají se. Takové top oleje 5W40 jsou Motul 300V a Millers Oil CFS (CFS NT), které pro 1.8T vycházejí kolem 2000Kč náplň (ani jeden snad ale nemá VW normu, ale problém s nimi není). Ale zase to neznamená, že vydrží 2x tolik. Taky je to chce měnit v obdobném intervalu jako levnější oleje. Já si říkám, že motoru víc prospěje koupit levný olej a vyměnit ho po 5t km, než tam mít dlouho nějaký super olej. Z výrobců bych se spíš vyhnul Castrolu a zaměřil se třeba na Millers Oil, Valvoline, Mobil, Motul, Yacco, Total, Eneos a spousta dalších. Používal jsem třeba i Sunoco Gold za 650Kč 5L s tím, že jsem měnil kolem 5t km. Pokud někdy třeba pojedeš na okruh, tak bych po něm doporučil vyměnit olej.

Upraveno uživatelem LadikRS
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...