Přejít na obsah

sportovní podvozek


maca

Doporučené příspěvky

..mám nové origo tlumiče + pružiny Eibach Federn = je to o 1 cm nižší než RS, sedí a komfort je celkem v pohodě..a obuté 17" 225/45...

 

A kolik te to stalo , jestli to neni tajny?

 

Pls poradte!

mam octu ii combi 2.0 tdi automat. Prave mi zacal tyct tlumic. Je tam 1T0413031DN a pruzina 2x ruzova a 2x bila. Zda se mi auto moc vysoko, chtel bych ho snizit.

Ale nechci moc drahe..a taky nechci stelovaci..

Nemuzu zjisti jestli to neni paket na spatne silnice, nikdo od skodovky nereaguje a nevim jak jinak to poznat.!

Odkaz ke komentáři

A kolik te to stalo , jestli to neni tajny?

 

Pls poradte!

mam octu ii combi 2.0 tdi automat. Prave mi zacal tyct tlumic. Je tam 1T0413031DN a pruzina 2x ruzova a 2x bila. Zda se mi auto moc vysoko, chtel bych ho snizit.

Ale nechci moc drahe..a taky nechci stelovaci..

Nemuzu zjisti jestli to neni paket na spatne silnice, nikdo od skodovky nereaguje a nevim jak jinak to poznat.!

 

Jestli tam máš paket pro špatné cesty ti zjistí dle VIN, nejlíp osobně...tlumiče originál s 25 % slevou a za ty pružiny jsem dal 4500Kč...např.http://www.sportovniautodoplnky.cz/eibach-pro-kit-skoda-octavia/

Odkaz ke komentáři

neco takoveho bych si predstavoval do 5tis pruziny, a snizeni 30/30.

diky za tip.

 

No a jeste se rohoduji nechat na zadni naprave origo tlumice a predni vymenit, protoze jeden tece.

Ale prisla me odpoved ze Skoda servisu a vyrazili me dech:

pružina 2190,-

tlumič 3280,-

eco tlumič 2300,-

Nevim vubec za co takove ceny, asi ty co tam maji byt podle vinu, protoze blizsi info me nedali.

Dat nove tlumice jen na predek? 3280,- me pripadne moc, kdyz by tam ani nemel byt ne?

A nebo komplety cca 14t od Einbachu... :-(

 

 

Z praskleho tlumice jsem najednou uplne v jinych cislech :(

Odkaz ke komentáři

mato88...origo P+Z tlumiče (jsou stejné od mého fsi,přes tsi..po Tdi 2.0...) + ty pružiny ..přesně tyto :

 

http://web2.carparts-cat.com/default.aspx?32=18478&51=11495007142&35=2299&125=0&36=189&124=189&14=1&10=BC7B8A467A20C55BE040A8C01E3E5604241001&12=140

 

 

A měl jsem tam tvrdší tlumiče Bilstein + seriové tlumiče = naprd a pak origo tlumiče + pružiny z OCT II combi RS 2,0TDi = naprd;....a toto je teď super..

Odkaz ke komentáři

A kolik te to stalo , jestli to neni tajny?

 

Pls poradte!

mam octu ii combi 2.0 tdi automat. Prave mi zacal tyct tlumic. Je tam 1T0413031DN a pruzina 2x ruzova a 2x bila. Zda se mi auto moc vysoko, chtel bych ho snizit.

Ale nechci moc drahe..a taky nechci stelovaci..

Nemuzu zjisti jestli to neni paket na spatne silnice, nikdo od skodovky nereaguje a nevim jak jinak to poznat.!

 

 

mas to klasicky podvozok,ani zvyseny,ani znizeny :-) proste klasicky

Upraveno uživatelem mato88
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Pánové když u podvozku píšou že max zatižení přední nápravy je 1105kg a v technicaku mám napsano tohle

 

nejvetsi technciky pripustna/povolená hmotnost an napravu N1,N2(1050kg) a N3/N4(1150kg ) ???

 

takže ej to v pohodě ?

Upraveno uživatelem Seda
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mám dotaz na 1,8 tsi, díval jsem se na Weitec podvozky a asi by to měl být tenhle?

http://podvozek.k-tuning.cz/15337/kompletni-sportovni-podvozek-st-suspensions-pro-skoda-octavia-ii-1z-s-nahonem-pr-kol-sedan-1-8tfsi-2-0fsi-1-9tdi-2-0tdi-snizeni-30-30mm-prumer-55mm.html

průměr tlumiče by měl být 55mm, ale nesedí mi tam toto Výkon motoru: 77-112 kW 1,8 má 118kW, jestli by to mělo na něco vliv?


nebo radši na RS http://www.forcedracing.cz/podvozek-weitec-skoda-octavia-ii-rs1z-sedan-20tfsi-20tdi-1100kg-01-06/d-96099/

ale zas tam nesedí zatížení a je tam na výkon motoru 125-147 kW

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Mam HR stavitelny podvozek zadni tlumice zlute,predky cerne a cervene pruziny,je to trochu tvrdsi-oproti RS podvozku,ale za to to drzi fest v zatackach i ve vyssich rychlostech je to uplne neco jineho,daval jsem tam RS podvozek a porad to odskakovalo,auto si delalo co chtelo,sice bylo uz tuzssi do zatacek,ale porad hruza..uz bych to na auto nechtelo,nejak se jim to nepovedlo...ale jinak nwm jaky mam snizeni,ale mam to vysroubovane uplne nahore a mam tam misto ani ne na dva prsty,kdybych to dal az dolu na zavitu,tak lezi motor na zemi :D..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...
V 19. 2. 2017 at 15:07, PetrRS napsal:

Ahoj, potřeboval bych poradit, rád bych koupil štelovák od AP na O2 FL, co by jste doporučili vyměnit spolu s tím podvozkem?

Díky za rady

 

Odpovědí je mnoho, ale podvozky montujeme tak dám ty základní..

 

Na tento podvozek potřebuješ řešit tyčky stabilizátoru. Jako nejoptimálnější se jeví tyto:

https://tatechnix.cz/50824-tycky-stabilizatoru-skoda-octavia-2-1z-predni.html Vždycky je klíčové, aby to šlo naštelovat tak ať se tam nebijou o polooosu. Tyhle jdou krásně..

 

Horní uložení přední a zadní se dává sériové. Pokud máš schopné, tak se nechává, ale je to ke zvážení když to budeš mít otevřené. Obecně se to doporučuje.

 

Jinak nic víc dávat nemusíš.. Respektivě se nic víc neřeší.Pokud chceš APčko tak mohu jen doporučit. To jsou super stavíky.. Taková informace podprahová pokud chceš kupovat do měsíce tak sleduj a nebo napiš do zprávy na https://www.facebook.com/VWshopcz/?ref=br_rs -> plánují akce na APčka.. Budou tam slevy o litr a více ( klubáci z vwclubu )

Odkaz ke komentáři

Nazdar chalani, nechce sa mi zakladať nová téma, mam octavia II combi 1.9tdi (manual) nahodil som tam športové pružiny, je možné nejakým spôsobom dosiahnuť aby si zadok klesol ešte o cca 1-1,5cm?? Mam tam zatial seriove tlmice v lete sa budu menit aj tlmice pravdepodobne za Koni. Niekde som cital ze sa to da nejak spravit pomocou zadnych misiek resp. ich vymenou, ma s tým niekto skusenosti?? Dakujem za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
  • o rok později...

A protože jsme oslavili takové velké výročí (300tkm), tak si auto zaslouží zase další vylepšení...

Tou bude komplet generálka podvozku

Protože auto bude mít přední a zadní spoiler z originálního příslušenství, tak jsem k tomu chtěl dát i origo sport podvozek PR-1JC, jenže ani přes ETKU jsem nebyl úplně schopen dát dohromady soupisku dílů.

Mám 2.0 TDI, předokolku, s ohledem na tlumení musím uvažovat trvalé zvýšení hmotnosti cca 100kg (v plánu je i webasto), takže standard bude vždycky o fous níže i nezatížený.

RS podvozek dávat úplně nechci, přeci jen ten už je nízko v základu a já tam chci občas i něco naložit.

Představa je snížení o -15-20 mm

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
V 23. 10. 2010 at 13:51, maca napsal:

Kluci máte někdo na oktě štelovák???

Případně jakou máte značku a jaká je spokojenost s podvozkem.

Děkuji za vaše názory :palec:

Mam Octavku 2 1.9 Tdi 2009

asi mesiac mam stelovak TA Technix a zatiaľ som spokojný. 

Prestalo sa to hompalat a na klaňať. 

Odklony a zákony predných kolies mi na geometrii vyšli mimo tolerancie, ale ze vraj sa to zložito nastavuje (práca na celý deň) tak mi to nechali tak. 

Pri prechode cez retarder alebo dieru počuť buchnutie od predku. 

Myslím ze to spôsobuje ta mala pružina na predných tlmicoch ktorá sa stlačí na doraz a to vydá ten buch. 

Mate s tým niekto skúsenosti? 

Dik. 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Asi takhle, podvozek nemam v ruce, takze nevim uplne presne velikost...

Ale prisel jsem na to treba tak ze jsem si o tom cetl?? a ptal se (treba jako tady)

Nekde psali, ze se matice dava pod pruzinu a nekde nad. Pak sem se na jednech strankach ptal pres chat. A nejdriv napsal, ze se dava NAD pruzinu, ale pak, ze se u 2 oct. dava POD pruzinu.

Proto se ptam i zde, protoze proste nevim.

TAKZE?? 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...