Přejít na obsah

HandsFree GSM II alebo GSM III a Bluetooth


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám podobné strasti, byť s jiným autem (doufám, že to nevadí), a při hledání na Internetu jsem narazil na toto vlákno. Zdá se, že tu je hodně lidí co tomu rozumí, tak se zkusím zeptat. Mám Multivana T5 r.v.2010 s jednotkou 7E0 035 730 a funguje mi pouze rSAP režim bluetooth a nejede mi A2DP. Jsem zvyklej v autě poslouchat Spotify takže varianta kdy nemůžu streamovat zvuk do auta a nejedou mi v telefonu ani data je smrtelná... Jak jsem pochopil tak výměna jednotky za například 3C8 035 730C, by to měla vyřešit, ale před tím než utratím tisíce, bych si byl rád jistej:

  1. že ta jednotka, kterou mám to opravdu neumí. V nastavení to fakt nikde není, ale není třeba možný, že by to stačilo nějak nakódovat? :-) O té jednotce jsem nikde nic nenašel. Na wiki.ross-tech.com jsou u ní jenom otazníky...
  2. jestli stačí tu jendotku jenom vyměnit nebo se musí měnit ještě něco dalšího? Asi to musí někdo překódovat?

Díky

Zdenek

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Pořídil jsem jednotku 5N0 035 730 C.
Je možná že je vadná... Pro test napojeno Pin1,2 napájení na gateway a 17,18 na CAN Gateway Infotaiment.
Někde se tu řešilo že jednotka byla nedostupná kvůli Gateway. Já mám ale SuperB a jednotku co je nejnovější.
Je možné že kvůli Gateway je jednotka pro diagnostiku nedostupná?

Tady někdo tvrdil že i když nejela přes diagnostiku byla vidět na Maxidotu. Ještě vyzkouším.
Zkusím najít někoho s O2 že bych to tesnul na starší Gateway.

Jinak ještě nejaký nápad?

 

Odkaz ke komentáři
V 5. 2. 2019 at 20:38, Ďusi napsal:

Zdravím

kúpil som si z Nemecka Octavia II FL 06/2009 s rádiom Amundsen a držiakom mobilu, bez multifunkčného volantu. Rád by som sprevádzkoval BT spojenie na mobil

 

Uprostřed září 2019 budu na dovolené v Břeclavi. Někdo v dojezdové vzdálenosti, kdo by se na to mrkl a zprovoznil, pls?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím,

poprosím zkušenější o rychlou radu – koupil jsem v Kelly koberce KAGU, a u spolujezdce mi nesedí – přebývá mi tam handsfree jednotka 5PO862335C (pak ji nabídnu i s rádiem a měničem disků, třeba se někomu bude hodit). Postačí jednotku pouze odpojit, odstranit a finito? Nebude mi to pak někde házet nějakou chybu?

Díky moc

Upraveno uživatelem TaMan
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím odborníky i laiky a poprosím o malou radu. Mám Octavia II, 12/2008, rádio SWING, bez volantu a maxi dotu. Chci ŘJ BT, která bude fungovat s android telefony, samozřejmě moderní telefony, zejména Google PIXEL a Samsung řady S. Jednotka by mohla umět komunikovat s rádiem, tzn. zobrazit kdo volá, zobrazit telefonní seznam a taky přehrávat hudbu s názvy a listováním skladeb. Díky moc za pomoc...

Odkaz ke komentáři

Bohužel rádio Swing nedokáže zobrazovat informace o hovoru, pouze napíše Phone... jelikož nemáš maxidot tak nelze instalovat ani jednotku s plnou podporou všeho co píšeš. Budeš muset buď dodělat Maxi-Dot a pak následně HF sadu s odpovídajícím číslem a podporou telefonů nebo vyměnit Swinga za RNS 315 - Amundsen+, který obsahuje již v sobě HF a k párování nepotřebuje Maxi-Dot, dodělá se jen mikrofon a GPS anténa + rámeček.

Samo za předpokladu že už máš OII po FL

Odkaz ke komentáři

Děkuji za rychlou odpověď. Tím je vše vyřešeno. Zůstávám s tím pravěkem Swingem až do skonání auta. 😃 Respektive dívám se po jiném rozumném řešení a možná tam dám BLAUPUNKT Palma 190 BT. Vím, že má ze všech značkových rádií v cenové relaci 2500 nejlepší tuner a to je asi to důležité. BT umí vše, co jsem požadoval a do auta se hodí. Díval jsem se i na jiné 2DINy a jsou to proti Blaupunktu "barvama hýřící krámy".

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Zdravím místní odborníky.

Pročetl jsem celé vlákno ale nejsem z toho moc moudrý. Prosím proto o radu.

Uměl by mi někdo napsat, jakou jednotku, kabeláž atd musím sehnat ( ideálně včetně čísla dílu), abych byl schopen zprovoznit telefonování přes bluetooth?  Telefon SAMSUNG. Tohle jediné mi v autě chybí.  Při zmáčknutí volby PHONE se pouze vypne zvuk rádia.

Mám O2 FL 05/2011 výroba, první registrace 09/2011, 1,4 TSI 90 KW.

Z výbavy  - (co by mohlo být relevantní pro výběr jednotky):

adr 10 parkovací asistent SW: 1Z0 919 475 E, HW: 7N0 919 475

adr 16 multifunkční volant ( bez ikony telefonu na tlačítku) SW: 5K0 953 521 BN, HW: 5K0 953 569 E

řídící jednotka multi volantu SW: 3T0 959 537     HW: 3T0 959 537

adr 17 přístrojová deska s maxidotem SW: 1Z0 920 843 Q    HW: 1Z0 920 843 Q

adr 37 navigace COLUMBUS SW: 3T0 035 680 C    HW: 3T0 035 680 C

adr 56 rádio SW: 3T0 035 680 C    HW: 3T0 035 680 C

Pod sedadlem spolujezdce není žádná jednotka.

Děkuji všem za pomoc.

Michal 55

Upraveno uživatelem michal55
Odkaz ke komentáři
V 11. 1. 2020 at 10:38, michal55 napsal:

Enemy5:

Montoval a kódoval jsi si to pak sám? 

Je tam nějaký zádrhel?

Montáž bych byl schopen provést sám, abych měl jistotu, že je vše ok, nicméně s kódovaním bych potřeboval poradit resp navést co a jak, abych něco nezmršil. VCDS mám. 

 

 

Jo montoval jsem si to sám. Je to easy. Napojit CAN a nastrkat to do radia a hotovo. Jsem to připojil a hned to fungovalo na Boleru. Pak jsem jen v komfortce zaškrtnul 77 Telephone aby jednotka nehlásila chybu a hotovo. Od té doby vesele volám a poslouchám muziku. 
Origo HF je nejlepší

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Mám dotaz ohledně handsfree/bluetooth media v octavii 2 predFL 2004. Mám tam rádio MFD2 Nexus a jednotku telefonu 5P0 862 335 bez indexu s BT znakem.

Chtěl bych pokud možno připojit telefon pres BT a vyuzit Handsfree + ovladani hlasem a k tomu pouštění hudby přes A2DP. Četl jsem fóra ale vždy je to buď jine radio nebo typ jednotky telefonu.

Díval jsem se na anténu na bluetooth do 5P0 jednotky (https://www.cc-autodily.cz/antena-bluetooth) ale ta mi asi umožní jen volání, bez hudby že?

Otázka zní, jakou jednotku nejlíp pořídit pro mé účely?
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Tak si odpoviem sám.

Dostal sa mi do ruky mobil Samsung Galaxy A50 a začal vykrikovať, že vidí cez BT Octaviu. A Octavai psíal ana dispelji, že vidí Samsunga. Dal som spárovať a už telefonujem.

Prijatie hovoru spodným gombíkom na páčke stieračov/pal. PC.

 

V 6. 2. 2019 at 19:03, Ďusi napsal:

Neviem, či sa jedná o Maxidot, ale cez pravý gombík (na páčke stieračov) som sa dostal do menu, je tam položka telefón, ale moju Nokia E72 to cez BT nevedelo nájsť, ani nokia nenašla nič v aute. Preto chcem nechať pozrieť, čo všetko v aute je. Lebo gombík vľavo dole na Amundsenovi len stíši rádio.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravím.

Mám dotaz, do mé oct2 fl si dodělávám origo HF. svazek mám nataženej a mám v ruce  jednotku.                                 5n0035730b

Když zapnu BT na telefonu ,tak mi to žádnou jednotku nenajde. Koukal jsem do bloku naměřených hodnot a BT je tam psané jako aktivováno ale nezjistitelný. Na rádiu Bolero mám pouze tísňové volání. Maxidot zatím nemám budíky se mi dělají.Otázka je jestli se dá BT u jednotky nějak nastavit aby bylo viditelné, jako je to u telefonu. Nikde jsem tu možnost nenašel. Kódování probehlo úspěšně.                                                                                                                      

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...