Přejít na obsah

Osvětlení prostoru nohou


Doli

Doporučené příspěvky

Takže osvětlení FOOT LIGHT je zapojené do BSG jednotky a ukostřený pod palubkou. (lze nastavit intenzitu na maxidotu)

 

Druhá svítilna je napojená na plus i mínus štelování podsvitu ovladačů (asi nebližší možný zdroj). Kdyby byly nutné fotky, dodám. Nebo napiš mail.

Odkaz ke komentáři

Díky, fotky nejsou nutné (jak to vypadá u BSG vím a shcémata mám :) ), spíš jsem si chtěl potvrdit ten princip FootLight, tzn, že je ovládaný spínaným a ma maxíku regulovatelným plusem, na rozdíl od okruhu vniřního osvětlení, který je spínaný mínusem.

No a, přestože jsem to neviděl naživo, chápu to tak, že FootLight v OII fakticky funguje úplně stejně jako vnitřní osvětlení - tj. po odemčení DO se rozsvítí naplno (resp, na nastavenou úroveň), po zapnutí klíčku zhasne - tj jediný rozdíl je, že se dá nastavit intenzita? Je to správně?

 

Jinak já to mám nachystené k zapojení na okruhy vnitřního osvětlení / podsvícení ovladaců, což jsou 4 vodiče. Ale teoreticky by mohly stačit 3, dva plusy oddělené diodama a společný mínus...

Odkaz ke komentáři

Tak tam uz primo pisou, ze to ma odber 2W, takze nejaky 5W odpor ...

Pri plnem sviceni si ledka bere cca 0,16A. Kdyz bude ledka napajena 12-ti Volty, tak predradny odpor by mel byt 72 Ohmu aby ledka svitila naplno a nic se ji nestalo. Tento odpor uz bude podle me primo zabudovan v LEDce (chtelo by zmerit) a pak uz jenom zvysovat odpor. Takze pokud by vyse zminovany odpor uz byl v ledce, tak dalsich 72 Ohmu by melo zpusobit sviceni ledky na polovinu. Pokud by se tam dal odpor 108 Ohmu, tak uz by teoreticky mela svitit na 3/4.

Idealni by tam bylo dat trimr a plynule si nastavit vyhovujici osvetleni za jizdy. :)

 

Pak by nebylo treba dvou lampicek a bylo by to (skoro) jako original.

Odkaz ke komentáři

BCM tuto možnost nabízí, ale zkoušel sem to na autě MR09 11. měsíc 08 Ambiente, kde s emi po nakódování nerozsvítí ani osvit nohou jak má. Musím to zkusit na nějaké lepší výbavě.

 

V dlouhém kódování je možnost

- osvětlení prostoru pro nohy

- osvětlení prostoru pro nohy společně s svorkou 58d (což je osvit přístrojů a ovl.)

 

v přizpůsobení je pak možnost intenzity u obout druhů

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Osvetleni jsem kodoval nasledovne: osvetleni pri otevrenych dverich byte 20/bit 0, regulace kanal 27. Osvetleni za jizdy byte 12/bit 5, regulace kanal 35 (0-100% po peti procentech) a naskocilo to i na maxidotu v polozce svetla. Ten kanal 35 se mi aktivoval az po nakodovani osvetleni. Cerpal jsem z nemeckeho VW fora, vetsina veci funguje i me http://www.iroc-forum.de/showthread.php?tid=5597

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

takze novy ledky osvetleni prostoru nohou instalovany, potvrzuje se ze velice pravdepodobne kontrola zarovek bude to co zapricinuje ze LEDky blikaji pri startovani.

 

puvodni LEDka - jsem ji asi po 3 minutach sviceni vytahnoval a menil za novou tak ten plechovej kryt lampicky byl docela dost teplej, asi brzo odejde nicmene kdyby ji nekdo chtel je jeho

 

IMG_8099.JPG

 

nova LEDka - neni tam ten modrej nadech super

 

IMG_8102.jpg

 

 

nova u spolujezdce kde se to tak neodrazi od pedalu

 

IMG_8100.jpg

Odkaz ke komentáři

Nakonec jsem nasel cisla pinu co jsem hledal, tady k lampicce na zarovku ( 3B0 947 415 B ) je konektor (893 971 632) a do nej pin i s kablikem (000 979 133) a samostatny pin ma cislo N 906 844 05 coz jsem v etce nenasel :) Maji to v nejakem e-shopu v USA, konektor 0.5$ a postovne 150$ :palec:

Original kablik ma prurez 1.0 mm2 a do pinu se vleze maximalne kablik o prurezu 2.5mm2, coz znamena, ze do jednoho pinu by se vesly dva dratky

 

 

Potrebne dily:

Zadni:

-----

 

2x 7L0 947 415 svitilna (klasicka) 217Kč

 

To je svitilna z VW. Dival jsem se na tuto svitilnu u Skodovky a SuperB II ma cislo 6L0 947 415 (cire)

a ostatni auta maji cislo 3B0 947 415 B (SuperB I, OII, atd ...). Tak nevim jaky je mezi nima rozdil ?

Odkaz ke komentáři

Koupil jsem tu ze SuperBa II, tak uvidim co prijde :)

Melo by to mit cire kryci sklo, tak alespon lip bude prostupovat svetlo z LED zarovek :)

Akorat jsem se dival do schemat a melo by se to (alespon u superba) zapojit pod sedadlem do 10ti pinoveho konektoru. Je tam misto na ty kabliky nebo se musi pouzit 2pinovy konektor co je na prvni strane ?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj Doli jako vždy návod zpracován na max možnou míru......jen co tam máš ty ceny tak ve škodovce lampičky kus cca 350kč jak ta bez plechu nebo ta starší s plechem......a konektor cca 80kč

 

ceny pinů klasika.....

 

já dělám komlet kabeláž na míru ve voze a bez problému ted se s tím nějak roztrhl pytel....:-))))))

 

ted jsem dělal na jedno přání s T10 červenou LED všechny 4 pozice vozu zajímavé :-)))))MRS.

Odkaz ke komentáři

Ahoj. Mame doma GV (myslím že to je to samé jako OII , když tam mam podle návodu zde nakodovany corner , daylight v mlhovce,..) Auto má už origo podsvícení nohou u řidiče a spolujezdce. Tyto světla svítí pouze , když se otevřou dveře. Za jízdy nesvítí ani na maxidotu nevidím možnost to aktivovat či % upravit.

Poradí mi někdo jak to nakodovat - pokud to vubec jde ?

Děkuji :angry:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...
Guest Marek S
prosím, mohl by mi někdo říct kam přesně se zapojuje ty přední lampičky u faceliftu, myslím kam přesně na tu centrální jednotku BCM? Kterej pin, díky

 

Ahoj,

u O2 FL se to zapojuje do centrální řídíci jednotky J519 (nejdeš ji po odstrojení na straně řidiče vlevo dole). na té J519 máš zespodu 3 konektory (A B C) a prostřední bílý (označen B v servisním manuálu) je ten který hledáš. Je to PIN 50. Hned vedle by měl být PIN 49, ketrý je spínaný - .

 

No dnes jsem to dělal a já vůl jsem to nenafotil. Takže jestli budete chtít zpracuji komlpetní návod na zapojení osvětlení nohou na O2 FL od modelu 2009

 

swordka

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...