Přejít na obsah

Volba brzdových kotoučů a destiček


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Bohužel ani kotouče Zimmermann nemusí být vždy zárukou úspěchu, švagrovi se zkroutily na 1,6 do nepoužitelnosti během 10.000km. Ježděno velmi defenzivní jízdou. Výměna na reklamaci a po nájezdu dalších 30 tis. zatím v pořádku. Předcházející ATE na stejném modelu nájezd 160tis. od výměny do výměny (ale to bylo na předcházejícím autě, celkem na dvou sadách od nova najeto 290tis.) H

Odkaz ke komentáři

Toto mají Zimmermann Sport

Takže, jestli to dobře chápu:

- 15x 3 - 5s ze 100 na 50

- 15x 5s ze 100 na 25

- a mezi každým bržděním mít 3min volné jízdy

- a během tohohle zajíždění nemám prudce zastavit

- a asi 300km se to bude zajíždět

 

A k deskám nic nepřišlo, jen popis výměny. Takže to jako nemá vliv na desky to zajíždění?

post-54414-0-12054800-1490293572_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

kdybych volil mezi TRW a Zimmermann - tak Zimmermann .

 

jinak osobne mam Zimmemann Sport + OE desky - zatím paradni najeto cca 15 000 .

 

mel jsem tu par zakazniku kteri chteji ATE power disk + ATE keramicke desky ( brembo max + brembo desky - myslim ze je take dobra kombinace )

 

Ahoj,

mohu tě poprosit o radu?Budu měnit oba zadní kotouče i destičky na octavii tdi 96kW.Co mi můžeš doporučit?Ne drahé,ne nekvalitní,co se křiví.Na foru doporučují jiné kotouče a jinou značku destičky.Prosím i cenu.Děkuji Doktor.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Při výměně kotoučů samozřejmě vyměnit destičky, staré nikdy nebudou rovné. Nebo zafrézovat ;).

Vzadu mám nové Brembo MAX/Brembo a paráda, vepředu starší Brembo MAX/Ferodo a bída, i když kotouče málo reznou a díky drážkám se rovnoměrněji sjíždějí, Ferodo destičky slabota, teď jsem po STK a maník stejně jako minule říkal, že oproti ostatním oktávkám předek moc nebrzdí, takže půjdou pryč.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj, pročetl jsem toto téma několikrát. Vyšlo mi, ze asi zimmermanny jsou osvědčená kvalita jen si nejsem jistý jaké destičky k nim... zimmermann, ferodo, textar?

Je tu někdo kdo se občas trochu sveze a potřebuje aby auto Dobre brzdilo? Chci aby hlavně nepiskaly a idelane co nejméně prasily... předem diky

Odkaz ke komentáři

Vím, ze má známy zimmermann a desky taky zimmermann, akorát občas piskaji ale brzdí Dobre. Tudíž nevím jaké desky k nim vybrat... mám 1.8 turbo, takže 288mm, k jizdam co se tyče, tak nejsem nikde z hor, takže takhle brzdy netrpí, akorát se občas rad svezu ostreji a chci aby to proste pěkné brzdilo. Vím, ze se k tomu musím taky úměrně chovat jinak mi každé brzdy udělají papá. ? Teď mám trw komplet a brzdí to na houby, reakce brzdy velmi malá a přijde mi, jakoby se "prosmekavaly" jedna strana kotouče je obrzdena z poloviny, tudíž také při výměně chci rozhýbat brzdice a nechat je poradně vyčistit.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdar pánové, četl jsem toto téma snad poctivě celé,ale jsem stejně z toho ko.ot :-) mám 2003 1.9 tdi 81kw řeším přední brzdy, a jsem úplně bezradný. Měl jsem tam nějaké od koupi auta ale ty jsem časem sjel a na doporučení jsem koupil nové přední kotouče vč. brzd. desek nějaké " FREMAX carbon ". Po 3000 kilometrů mi začly kopat a byly zvlněné .... tak jsem si řekl co už,nechal jsem je stočit a že je dojedu. No, a zase tak 2000 a začalo to znova! Při stáčení mi soustružník řekl že jeden byl dobrý a jeden byl zvlněný . Otázka zní.jaké kotouče se u teto octy NEZVLNÍ ?????????? Kdo jste ku.va na tomto autě najeli aspoň 50000 km na kotoučích aby se nezvlnily ?????

Dík .

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...