Přejít na obsah

Volba brzdových kotoučů a destiček


Doporučené příspěvky

Není to kroucení kotoučů způsobeno spíš stylem jízdy než velikostí kotoučů? Co bysme dělali my, co máme 256mm kotouče, to by se museli kroutit jen když se na ně podívám :D . Sice 1.6 je lehčí a proto má i menší brzdy, ale diesel přece není o tolik těžší (odhadem o 100kg), aby to nevydržely větší brzdy...? :huh: . Sám mám nějaký neznačkový kotouče a desky a někdy jim dám dost zabrat, že jsou brzdy fakt rozpálený a smrdí jak bolavá noha a nikdy se nic nestalo, spíš bych řekl, že se z velké části kroutí kotouče z důvodu špatné přední nápravy... :)

Odkaz ke komentáři

Těžko říct co způsobuje kroucení, možná je to i samotnou konstrukcí brzd jako takových. Nápravu jsem se snažil mít vždy ok, ale stejně docházelo ke kroucení :huh: TDI bude min o těch 100kg těžší, ta váha už je znát a dovolím si říct, že 280tky jsou na tohle auto málo. Rychle vadnou :D

Odkaz ke komentáři

Těžko říct co způsobuje kroucení, možná je to i samotnou konstrukcí brzd jako takových. Nápravu jsem se snažil mít vždy ok, ale stejně docházelo ke kroucení :huh: TDI bude min o těch 100kg těžší, ta váha už je znát a dovolím si říct, že 280tky jsou na tohle auto málo. Rychle vadnou :D

 

Je to jen moje úvaha, protože je divný že se větší brzdy kroutí a malý ne. Rozdíl váhy bude okolo 100kg, moje octa váží okolo 1250kg a nafta nebude mít víc jak 1400kg, takže zase takový rozdíl to není, to je jak 1-2 osoby v autě, což nic není... Tak fakt nevím, buď je to stavem nápravy, stylem jízdy nebo fakt tou váhou auta, ale to se mě osobně moc nezdá ;)

 

 

No já brzdám moc na prdel nedávám a tyhle bremba jdou do kytek hodně rychle.Kolegyně z práce má FII a kotoče se jí kroutěj taky po pár tisících.Napadaj mě vůle v ložisku,ale jedno bylo měněný před vánocema a druhý před cca 50 000km.

 

U tebe bych řekl, že to může být opravdu tou nápravou, že tam bude něco špatně, když se ti kotouče kroutí i když jim nedáváš zabrat :) , to by měl posoudit někdo, kdo tomu opravdu rozumí, ale tuším, že tu už bylo napsáno, že na kotouče má velký vliv stav nápravy :)

Odkaz ke komentáři

Já dělal taktéž komplet generálku nápravy, ale kroucení to nevyřešilo, už sem byl bezradnej :( sáhl jsem po větších brzdách a je už díky bohu klid. Nevím jestli by to mohlo být i tím, že 288/312 má jinak rešenou těhlici a uchycení brzd.

Jinak 150kg je hóóódně znát ;)

Odkaz ke komentáři

Předtim sem tam měl zimmermany a na ně sem najel 70 000km než zrezly a začaly naprd brzdit.Fakt netušim,každopádně už příště brembo neberu.

 

// nj jenže vyměnit brzdy za větší výjde na strašnou pálku + bych nemohl jezdit na origo 15" kolech.

 

 

Upraveno uživatelem Luks
Odkaz ke komentáři

Tak to asi fakt bude tou váhou, i když já mám teda cca o 150kg míň, malý noname brzdy, někdy dostávají celkem za uši a už cca 60tis km drží :huh: , tak je to fakt zajímavý, ale když to větší brzdy většinou vyřeší, tak asi není co řešit ;)

 

Jinak i na 288mm brzdy se 15'' kola vlezou a co se týká Zimmermannů, tak jsem na ně zrovna velkou chválu neslyšeš a i mě se bubny Zimmermann po 2 letech zešišatěly, takže kvalita nic moc a vím, že Zimmermann mi na auto příště nepůjdou :)

Odkaz ke komentáři

Asi to fakr bude v těch nábojích. Já když si pročítám třeba DP, kde uvádí, že když sundáš kolo, tak si ho napřed máš označit jak tam bylo, která díra na kteroum, aby se tam pak dalo zpět přesně a to i třeba u brzdových kotoučů, když je sundaváš a pak dáváš zpět, tak to má prý vliv na házivost kotoučů atd.

Odkaz ke komentáři

Asi to fakr bude v těch nábojích. Já když si pročítám třeba DP, kde uvádí, že když sundáš kolo, tak si ho napřed máš označit jak tam bylo, která díra na kteroum, aby se tam pak dalo zpět přesně a to i třeba u brzdových kotoučů, když je sundaváš a pak dáváš zpět, tak to má prý vliv na házivost kotoučů atd.

 

Teoreticky to možné je, ale prakticky když si člověk před montáží zkotroluje a řádně očistí dosedací plochy, tak dle mého značení nemá smysl.

Upraveno uživatelem kocka87
Odkaz ke komentáři

To by mě zajímalo, co dělám "špatně", že se mi nekroutí :) Zajížděl jsem je cca 500 km, ale doporučené brždění na 0km/h jsem neprovedl. Prostě prvních 500km jsem se snažil brzdit lehce (jezdím stále stejné trasy, tak to není problém) a pak jsem zase začal jezdit normálně palec.gif

Odkaz ke komentáři

Neděláš nic špatně, špatně to dělají ti, co se jim to kroutí. Já mám předek origo ATE, najeto 120 tisíc km a vše v pořádku. Kotouče mají ještě tloušťku 21mm, takže vydrží snad ještě jednou tolik, jen musím dát nové desky. Ty plíšky co drží desky na místě mi nějak odrezly a upadly, jinak tloušťka desek taky super, škoda jich. Já ty brzdy moc netrápím, není to závoďák.

Odkaz ke komentáři

Já se ptal plno lidí jak správně zajíždět brzdy a každý mi řekl úplně něco jiného, dle mého to správně neví ani samotní prodejci co jsem tak vypozoroval :D pak jsem narazil na jednoho člověka, který se upravám brzd věnuje mnoho let a bylo mi sdělono, že se zajížděním 280tek by se člověk neměl moc mazat a spíše než zajíždět dlouho pozvolna tak zajet lehce apak jim dávat sodu.

 

Taky mi řekl, že stav přední nápravy nemá na kroucení prakticky žádný vliv, že je to jen blud co koluje mezi lidmi. Může za to spíše stav brzd jako takových (brzdič, vodící kolíky, křivá těhlice atd.) Sám jsem o tom po mém dlohudobém laborování čím dál tim víc přesvědčen :)

Odkaz ke komentáři
Guest Vita Vob

čáu chlapy mám otázku pokud sem četl správně tak pokud mám přední kotouče 288/25 a chtěl bych tam dát brzdy z octavie RS tak m stačej vyměnit pouze brzdiče plus koupit větší kotouče? co brzdový hadičky budou dostačující? Děkuji za odpověd :-)

Odkaz ke komentáři

čáu chlapy mám otázku pokud sem četl správně tak pokud mám přední kotouče 288/25 a chtěl bych tam dát brzdy z octavie RS tak m stačej vyměnit pouze brzdiče plus koupit větší kotouče? co brzdový hadičky budou dostačující? Děkuji za odpověd :-)

 

 

Stačí vyměnit držák třmenu (brzdiče) za RS a kotouč. Vše ostatní (třmeny, hadice, těhlice) je naprosto stejné, nic víc nemusíš řešit.

Odkaz ke komentáři

Ahoj ve spolek,

 

také řeším brzdy na motorizaci 1.9TDI-PD 130PS+ a původní přední brzdy 288*25mm a vzadu 238*9mm jsou na opakované prudší přibrždění ( např při ostrejší jízdě na dálnici a prudkém zpomalení ) slabé a řešil jsem, jestli dát lepší kotouče a desky nebo předělat na RS třmeny a př. kotouče 312x25 ( komplet podvozek mám díky tomu by nebylo moc starostí ) a nakonec dopadne varianta 4píst bud menší nebo větší třmen a kotouče 304*30mm nebo 330x30mm s podchlazeným plovoucím kotoučem s třecími segmenty polosport.

 

Nárust brzdného účinku si nedokážu ani představit je to věda

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...