Přejít na obsah

Kontrola tlaku v pneu


Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

predcasem jsem nekde zahlidnul schema OII, podle ktereho mi pripadalo, ze kontrola tlaku pneu obsahuje pouze tlacitko, ktere je pripojeno na jednotku, ktera resi ESP/ABS.

 

Jak je to v realu s dodelanim teto funkce do vozu, ktery ji nema? Staci pouze namontovat dane tlacitko, natahnout kablik k jednotce a nejak aktivovat v SW?

 

Nebo je na to potreba i jinou verzi jednotky pro ESP/ABS? Pripadne je tam skryty jeste nejaky jiny mozny problem? (konkretne pro OII facelift, MR2009)

 

Diky

 

deli

Odkaz ke komentáři

Detaily neviem - hádam napíše niekto bližšie - no stačí osadiť tlačítko, potiahnuť zapojenie k RJ ESP na konkrétny PIN, nakódovať a je to... Nejakým spôsobom dokonca ide dorobiť aj Hill Holder, ale tí čo vedia ako na to, si info strážia :smich:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ak si dobre spomínam, tak hill holder na určenie sklonu používa senzor pozdĺžneho zrýchlenia. Tento sa sériovo montuje len na 4x4, takže dodatočne aktivovať hill holder ide len na týchto autách.

Tlačítko TPM sa pripája na pin 35 v prípade RJ ESP v OIIFL - pre verziu bez ESP je to iný pin, takisto pre OII pred FL sú to iné piny v závislosti od čísla RJ.

Odkaz ke komentáři

No jo, to mi ani tak nejak nechýba ten hill holder :P ale to TPM je potrebné mať po mojich skúsenostiach s BMW kde som si pomaly ani nevšimol či mám deravú pneumatiku alebo nie. A ak to ide takto "lahko" dorobiť tak prečo nie. nie?

 

Igor, nakódujeme aj hento a potom skúsim niekedy keď budem mať čas :pivo:

Odkaz ke komentáři

Tak priatelia čo máte TPM origo od výroby prosím, ako je popísané v návode že to funguje?

 

Igor mi to nakódoval, ja som dnes napinoval káblik (zatial provizórne) a pri zapnutom zapalovaní som stláčal tlačítko a nič.

 

Tak som sa rozhodol teraz v noci že upustím trochu tlaku v lavej prednej (0,2bar) na 2,0bar plus mínus a pořád nic!

 

Tak ako to je? Tí čo im to už zahlásilo a museli dohusťovať, aký bol rozdiel? Na nemeckom fóre som kade čo čítal, raz to zaznamenalo malú zmenu, raz nič...

Odkaz ke komentáři

To jako, že jsi chtěl při stojícím autě, aby to hlásilo pokles tlaku?

 

Funguje to tak, že se nejdřív to tlačítko na stojícím autě stiskne, aby se uložily hodnoty, mám pocit, že se musí ujet i určitá vzdálenost při různých rychlostech, aby se zaznamenala komplet data, se kterými se to potom porovnává. Ale funguje to už z principu jen za jízdy, ale to víš, ne?

Odkaz ke komentáři

... je to jak píše mischicka resp. nafoukneš kola na správnou hodnotu zapneš zapalování, stiskneš a podržíš tlačítko TPM dokud neproblikne (a tuším i pípne) kontrolka TPM. A od této chvíle je potřeba najet tuším (150-300 km) aby se zaznamenala data.

O kolik přesně musí být úbytek tlaku přesně nevím, neboť nikdy nevím kolik jsem tam přesně před defektem měl, ale již 3x mě to upozornilo na defekt, když jsem měl tlak v pneumatice cca 1,3-1,5 ....

Odkaz ke komentáři
... je to jak píše mischicka resp. nafoukneš kola na správnou hodnotu zapneš zapalování, stiskneš a podržíš tlačítko TPM dokud neproblikne (a tuším i pípne) kontrolka TPM. A od této chvíle je potřeba najet tuším (150-300 km) aby se zaznamenala data.

O kolik přesně musí být úbytek tlaku přesně nevím, neboť nikdy nevím kolik jsem tam přesně před defektem měl, ale již 3x mě to upozornilo na defekt, když jsem měl tlak v pneumatice cca 1,3-1,5 ....

Díky za doplnění, neměl jsem teď u sebe návod a detaily si nepamatoval.

 

Já měl jednou cestou do Brna v přední pneu místo 2,2 asi 1,9 a už to hlásilo, ale to je jediná zkušenost za 4 roky, jinak nikdy nic.

Odkaz ke komentáři
To jako, že jsi chtěl při stojícím autě, aby to hlásilo pokles tlaku?

 

Funguje to tak, že se nejdřív to tlačítko na stojícím autě stiskne, aby se uložily hodnoty, mám pocit, že se musí ujet i určitá vzdálenost při různých rychlostech, aby se zaznamenala komplet data, se kterými se to potom porovnává. Ale funguje to už z principu jen za jízdy, ale to víš, ne?

 

Samozrejme že viem že to nejde pri stojacom aute :D Nejsom blbý :lol: a taktiežý viem na akom princípe to funguje takže jazda musí byť :smich:

Len som nevedel čo presne urobiť, čo sa má rozsvietiť a tak :palec:

 

asi se ti vůbec nerosvítí kontrolka na palubce při zmáčknutí tlačítka že?

MR11 je specifický, musí se jinak kódovat budíky

 

Presne nič sa nestalo na palubovke. Kódoval to Igor, kódoval myslím i BCM i ESP tak prosím poraď čo ešte kde nakódovať že by som to s Igorom vyskúšal.

 

Ďakujeme

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Kyselinka: Jasné, kódovanie sme skúsili a všetko funguje, stačí dorobiť len to reset tlačítko. Zoznam dielov:

1ks 4D0 971 636 B (svorkovnica tlačítka)

1ks 1Z0 927 172 C (tlačítko TPM)

1ks 000 979 131 EA (pin do RJ ABS)

2ks 000 979 009 EA (piny do svorkovnice tlačítka)

Cena spolu do 30 eur v Škoda servise :pivo: Kábla treba cca 1,8 metra.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Potrebujem poradit chcem dorobit TPM mam Octaviu 2 facelift mr 2011 bez ESP iba ASR

RJ ABS 1K0 907 379 AK povode kodovanie 0017665.

Chcel som si overit ci mi bude rj ABS podporovat TPS ale neponukne mi code kalkulator iba ten 7 miestny kod.

V budikoch som nic nenasiel

Jedine kde som nasiel moznost zaskrtnut TPM bolo v centralnej elektrike 09. a v Getaway kanal 65 a ked som to zaskrkol tak sa na budikoch rosvietila kontrolka ale gateway ukazovala chybu.

004-zadny signal komunikace

stav zavad 01100100

priorita zavad 2

frekvence zavad 1

 

Viete mi poradit ked to na moju RJ ide dorobit na aky pin svorky ABS mam pripojit kabel s tlacitka a ako to nakodovat.

Dakujem za radu.

Odkaz ke komentáři

Postup je jednoduchý:

-od kódovania ABS odpočítaj 16384, nový kód teda bude 1281

-v budíkoch zmeň koncové 00 na 01

-v BCM vráť pôvodný kód, takisto aj gateway

 

Dakujem za kody.

Kodovanie mi zobralo a vyzera to ze je vsetko v poriadku ked zapnem zapalovanie tak kontrolka sa rozsvieti a zhasne

uz len musim nahodit vypinac len neviem na ktory pin zapojit kabel do konektora RJ ABS.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Si predstavte čo sa mi stalo, kúpil som kábel VCDS (reku 15EUR není veľa a aspoň zistím nejaké závady ).... včera si napichnem autíčko (podotýkam že TPM mam originál z výroby) a keď som dorazil na jednotku 17-Instruments kukám jak puk :o TMP vypnuté (kodovanie 110B00), ešte že ABS jednotka je správne nakódovaná.

Neviete niekto čo to ma znamenať :prcprc: . To teraz mam všetko kódovanie preverovať po výrobcovi čí je správne.

Odkaz ke komentáři

některé MR nemusely mít kódované TMP v budíkách, takže bych se stím neznepokojoval, kontrolka pneumatiky na budíku svítila že?

No práve že nie.Predtým som tomu nevenoval pozornosť. Ale teraz som to preveril.

Bez kódovania v budíkoch:

- pri zapínaní zapaľovania (kľúčik poloha 1.) kontrola nezasvieti

- pri stlačení tlačítka na 1 sekundu nezasvieti.

- pri dlhšom stlačení tlačítka nezasvieti, ale počuť pípnutie

- spúšťať vzduch s pneu som neskúšal

S kódovaním v budíkoch:

- pri zapínaní zapaľovania (kľúčik poloha 1.) kontrola sa rozsvieti na 1 sekundu.

- pri stlačení tlačítka na 1 sekundu sa rozsvieti.

- pri dlhšom stlačení tlačítka rozsvieti a počuť pípnutie

- pri spustení vzduchu s ľavej prednej s 2,3 na 0,5 a prejdeni cca 700 metrov (viacej som nechcel kvôli možnému poškodeniu pneu)nič sa nerozsvietilo :)

 

resumé: podla mňa je ten TPM skôr na imidž respektíve pre moju ženu :wub: ktorá si nevšimne aj keby išla nna rafiku 20 km.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...