Přejít na obsah

Kontrola tlaku v pneu


Doporučené příspěvky

  • o rok později...

Takze asi 3 dni uz beham na letnych a zatial nevyhodilo ziadnu hlasku, TPM som neresetoval. Prechod bol z 195/65 R15 (2.3bar) na 225/45 (2.2bar) R17. Cize tato ficurka aspon u mna nefunguje...teda este som zatial nezistil ako ma fungovat, resp. kedy. Defekt som zatial este nedostal, takze neviem posudit, ci mi to nejak pomoze kedy ma.

 

Edit: takze dnes mi hodilo hlasku, ked som sfukoval gumy, nakolko sa mi zdali moc tvrde. Takze to funguje :D

Odkaz ke komentáři

Golf variant 5/11

 

Adresa 17: Přístrojová deska (J285) Labely: SVO\5K0-920-xxx-17.clb
Řídící jednotka SW: 5K0 920 871 A HW: 5K0 920 871 A
Díl: KOMBI H23 0210
Revize: X0023007 Seriové číslo:
Kódování: 170900
Dílna #: WSC 11111 111 111111
ASAM Dataset: EV_KombiUDSMM9RM10 A04203
ROD: EV_KombiUDSMM9RM10_VW36.rod
VCID: 2C53306F47ED8F7E18B-8079

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ahojte ,

 

tiež by som sa zapojil do tejto diskusie... Som majiteľ rodinného kombíka 1Z , rok výroby 2010 , čize facelift. Voz som si doviezol a má celkom príjemnú výbavu (DSG , ovládanie na volante s F1 , Webasto z výroby , vyhrievané sedadlá , polokoža , šíber , radary , xenony...). Na stredovej konzole mám takisto tlačidlo SET (..!..). Pri stlačení sa objaví na prístrojovke spomínané ikona a po pustení gombíka sa stratí , žiaden tón. Voz je z prvej ruky , bol pravidelne servisovaný v centre Škoda , no viem , že pred kúpou sa vymenili pneumatiky na voze za zošlahané (nakoľko ich mal skoro nové) a tento úkon už riešil predajca-bazár. V kódovaní centrálnej elektriky je opcia ,,hlídani tlaku v pneu,, odškrtnutá = nevybratá , neaktivovaná. Z mojich čias predajcu koncernu sa pamatam , že vozy bez kontroly tlaku v pneu mali tento gombík tiež , ale slúžil ako signál pri prekročení určitej rýchlosti , pri ktorej ju vodič stlačil. Táto opcia tu tiež nie je funkčná. Otázka je , ako formou presne zistiť ako to vlasne na mojom voze je ? Resp. ako sa táto novodobá kontrola chová , ako je to s maxidotom resp. akou formou sa tlak kontroluje ? Je to ešte cez čidlá v kolese (čo by mohli odstrániť pri výmene pneu a následne upravili kódovanie aby nebola signalizácia zapnutá) alebo je to už cez čidlá ABS na zaklade poćtu otáčiek kolesa resp. túto funkciu moje auto nemá ?

 

Ďakujem Vám

Odkaz ke komentáři

tak kdyžtak mě někdo opravte:

* tlačítko se musí podržet déle, jinak nepípne

 

* kontrolka tlaku se kóduje v jednotce abs, případně v budících, ne v centrální elektrice

 

* "vozy bez kontroly tlaku v pneu mali tento gombík tiež , ale slúžil ako signál pri prekročení určitej rýchlosti , pri ktorej ju vodič stlačil" - tak to jsem nikdy neslyšel a dost o tom pochybuji

 

*"Je to ešte cez čidlá v kolese alebo je to už cez čidlá ABS na zaklade poćtu otáčiek kolesa"

- tak přesnější podle mě je, že to je ještě přes ABS a bohužel to ještě není přes čidla v kolech (to má tuším až OIII)

Odkaz ke komentáři

Pipne to :wacko:

 

Stiskněte tlačítko ⇒ obr. 140 na dobu delší než 2 sekundy. V průběhu stisknutí tlačítka se rozsvítí kontrolní světlo. Zároveň dojde k vymazání paměti systému a spuštění nové kalibrace, což je indikováno akustickým signálem a následným zhasnutím kontrolního světla.

Auto nijak nezareaguje, jedine zhasne dana kontrolka :)

Odkaz ke komentáři

U mňa sa tá kontrolak rozsvieti len na tú dobu , čo držím tlačítko. Ak držím sekundu tak sekundu , ak viac , tak viac... Bez tónu , bez hocičoho. Preto ma to troška zneistilo...

 

to je divné, to už se pak zdá, že to tlačítko je jen vypínačem té kontrolky :-). Zkus podržet dlouho a pokud nezhasne. Tak výpis závad, případně kodování ABS

Odkaz ke komentáři

Nahustil som pneu podľa mojich požiadaviek , dal kľúč do polohy 1 , podržal tlačidlo = objavila sa ikonka na palubovke , ozval sa gong , ikonka zmizla. Všetko sa zdá , že funguje ako má. Ďakujem za nasmerovanie , vysvetlenie a pomoc Vám obom ! Patrí Vám moja vďaka. Nesklamal som sa vo fóre :)

 

OT: Mal by som ešte jednu maličkosť ohľadom XEN svetiel , komu a kde by som ju mohol smerovať ?

 

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Vím, že se tu řeší víceméně dodělání kontroly tlaku. Já mám OII rok 2005, kde je kontrola tlaku již od výroby, bohužel co jsem auto koupil, tak mě tam svítí kontrolka tlaku (momentálně odkódováno). Při pokusu vyresetovat jen problikne kontrolka a svítí pořád dál.

ABS i ASR funguje bezchybně, zkoušel jsem i kontrolovat pomocí diag., zda jsou shodné otáčky jednotlivých kol (přes ABS), ale otáčky sedí...

 

Nevěděl by někdo co s tím? Proč to nefunguje? O víkendu se pokusím znovu nakódovat a napíšu sem jakou přesně to hlásí chybu (už si nepamatuju...)

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zdravim, dokazal by mi nekdo poradit co se musi kde aktivovat, aby mi fungoval TPMS pres maxidot (auto systemem vybaveno nebylo, dle VINu jde o MR2013)?

 

ABS je identifikovana jako

Address 03: ABS Brakes (J104) Labels: 1K0-907-379-60EC1F.clb
Part No SW: 1K0 907 379 BL HW: 1K0 907 379 BL
Component: ESP MK60EC1 H31 0152
Revision: 00H31001
Coding: 113B401C0A2B0003880B02E6501C0042350000
Shop #: WSC 73430 790 00098
VCID: 7DF661DBE4E2C9D636-8028
Budiky jako

Address 17: Instruments (J285) Labels: 5K0-920-xxx-17.clb
Part No SW: 1Z0 920 843 S HW: 1Z0 920 843 S
Component: KOMBI H06 0608
Serial number: 00000000000000
Coding: 120E01
Shop #: WSC 73430 031 00999
ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04114
ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SK35.rod
VCID: 4898C00FF3A05C7ED5-801C

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Vím, že se tu řeší víceméně dodělání kontroly tlaku. Já mám OII rok 2005, kde je kontrola tlaku již od výroby, bohužel co jsem auto koupil, tak mě tam svítí kontrolka tlaku (momentálně odkódováno). Při pokusu vyresetovat jen problikne kontrolka a svítí pořád dál.

ABS i ASR funguje bezchybně, zkoušel jsem i kontrolovat pomocí diag., zda jsou shodné otáčky jednotlivých kol (přes ABS), ale otáčky sedí...

 

Nevěděl by někdo co s tím? Proč to nefunguje? O víkendu se pokusím znovu nakódovat a napíšu sem jakou přesně to hlásí chybu (už si nepamatuju...)

 

Tak už vyřešeno:

Číslo chyba 02214 - nejde resetovat, svítí kontrolka, při pokusu resetovat jen blikne, bez akustického signálu.

 

Nutnost provést základní nastavení:

- brzdy (03)

- základní nastavení (04)

- skupina 042

- START

- aktivovat základní nastavení (ZAP/VYP/Další)

- Zpět

- Ukončit nastavení (06)

 

Kontrolka bude blikat. Zmáčknout resetovací tlačítko a 2s. Ozve se akustický signál a kontrolka zhasne.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...