Přejít na obsah

Škoda Citigo - Nová malá škodovka


Doporučené příspěvky

Tak přidám také pár poznatků k tomuhle autíčku. Škodovka má na letišti předvádečku těchto aut a tak jsem měl možnost to obhlédnout a vyzkoušet.

 

Interiér - prostě škoda koncern - ovladače, kolečka, volant atd... což je dobré (takové více zdrclé Polo)

- dost hrozné je pojetí dveří - uvnitř ve dveřích máte tapec který je zapuštěný uprostřed dveří a okolo na vás kouká prostě plech v barvě vozu, kdežto za hranou dveří směrem dozadu už vše kryje plast..

 

Exteriér - zepředu zvláštní, zezadu je to taková Kia Picanto nebo jak řikal kolega nemá to daleko k TATA motors autíčkům. Ovšem dost zběsilé jsou podběhy ve kterých není žádný kryt a tak vidíte jen malé kolo, tlumič s pružinou, plechy až někam do kufru a konec lakovaní ve smyslu "žlutá barva karoserie přechází do černé". Myslím že kousek plastu by udělal své a zase tolik by nestál..

 

Motor je 1.0litru a vybrat si můžete 44 nebo 55Kw. - Musím uznat, že ten silnější s tim po městě už docela zacvičí, ale RSo to není a ani to tak není dělané...

Odkaz ke komentáři

Něco z ETKY pro TomášeT :D:

post-1406-0-88208500-1320095121_thumb.jpg

Hádej, jaké číslo má ovládání topení u OI ? 1U0 819 045 resp. 1U0 820 045 (+kód podsvětlení)

však mám dobrý oči. je jasný, že trochu probrali skladový instrumentář :D

 

Tak přidám také pár poznatků k tomuhle autíčku. Škodovka má na letišti předvádečku těchto aut a tak jsem měl možnost to obhlédnout a vyzkoušet.

 

Interiér - prostě škoda koncern - ovladače, kolečka, volant atd... což je dobré (takové více zdrclé Polo)

- dost hrozné je pojetí dveří - uvnitř ve dveřích máte tapec který je zapuštěný uprostřed dveří a okolo na vás kouká prostě plech v barvě vozu, kdežto za hranou dveří směrem dozadu už vše kryje plast..

 

 

plech ve dveřích mají i kolíňata. snad dobová móda či co ?

Odkaz ke komentáři

No já si myslím,že výše uvedené věci a "nedostatky" se u auta takového zaměření neřeší, proč taky, je to druhé až třetí auto do rodiny a navíc městské, biggrin.gif

osobně se mi taky vzhled nelíbí, ale to je subjektivní, jinému se líbí a cena? to ukáže trh a zájem, za podobnou sumu se dají koupiti jiná taková vozítka.

Odkaz ke komentáři

no osobně bych si taky Yetiho nekoupil ani Citigo nekoupil, proč?

Yeti - drahé auto, které nemá kufr, tudíž jako rodinné nepoužitelné a jako cokoliv jiného zbytečné

Citigo - když si do něj dám výbavu,kterou považuju za normální, tak jsem na ceně vybavené pětidvéřové Fábie se čtyřválcem 1,2 tsi

Odkaz ke komentáři

Tak jsem ho konečně taky prozkoumal u jednoho dealera a líbí se mi to moc, cenovka by asi mohla být lepší, ale líbí se mi že elegance poměrně dobře vybavená je za 229 to mi přijde good pokud někdo potřebuje takový auto a chce nový...

 

Co se mi líbilo:

přístup na zadní sedačky

místo nad hlavou vzadu, se svýma 183cm jsem neměl nejmenší problém

zadek v reálu není tak hnusně hranatej jak na fotkách

síťky na boku sedaček supr vychytávka

integrovaný opěrky hlavy vypadaj supr

 

coo se mi nelíbilo:

přístup dozadu sice super ale boční dveře maj asi kilometr, a s mentalitou našeho národa při parkování kolmo si myslím že nikde nevystoupíte :D

kufr fakt pidi myslím že tak max na dvě basy piv... :D

integrovaný opěrky hlavy vypadaj supr ale pokud nesedíte vzadu pak je dopředu vidět velký ho...

Odkaz ke komentáři

do budoucna plánuji nové co nejlevnější auto s malým motorem co bude jezdit okolo komína, bude sním jezdit žena a zatím je pro mě jednoznačná Thalia nebo Logan. Od auta nic krom aby nastartovalo nečekám a citigo svojí cenou je mimo...za to , že poskytnou... a lidi místo Yettiho kupují Dustera....

Odkaz ke komentáři

Já jsem auto viděl osobně v Brně-Olympii a musím říct, že jak se mi líbilo na fotkách, tak se mi líbí i ve skutečnosti...

 

Našel jsem již nějakou první předváděčku 1.0 s 55kw v Eleganci - ZDE

Současně přikládám i úvěrovou nabídku při akontaci 35tisíc a úvěrem na 6let (pojištění 5% 5tisíc a připojištění předního skla)

Skofin Citigo.PDF

 

 

Abyste měli přehled, tak jsem si od jiného prodejce vyžádal nabídku Citiga Ambition 44kw na částku 214 999 Kč od Škofinu a ČSOB... při stejné akontaci a stejných pojišťovacích podmínkách je úvěr u ČSOB od cca 3stovky měsíčně výhodnější (přesněji 262,67 Kč měsíčně a za 6let o 19 632,24 Kč)

215000-UV-CSOB.pdf

215000-UV-SkoFIN.PDF

Odkaz ke komentáři

Dnes jsem měl možnost vidět Citigo naživo v jednom nákupním centru. Opravdu nevím co si o tomhle autě myslet - zepředu ani nevypadá jako škodovka. První věc co mě naskočila byla: cost-downová trojčata alá koncern VW. Ale člověk nikdy neví, Roomster se mi taky nelíbil a časem jsem změnil názor.

Odkaz ke komentáři

Raději VW UP-má být za podobné prachy a vypadá tedy líp

no vidíš. sto lidí sto názorů. mě se třeba UP líbí z těch tří nejmíň-předek rozhodně

 

Seat opět nezklamal a je asi o chlup hezčí než Citigo.

I když je to takové porovnávání neporovnávání-však jsou to 3 stejná auta, která se liší jen v pár drobnostech...

 

Jinak jsem ho předevčírem viděl i naživo. Nějak jsme na sebe měli štěstí. Potkal jsem ho hned 2x. Zelená metla a jestli to byla verze 55kW, tak to teda celkem obstojně uhánělo.

Odkaz ke komentáři

Viděl jsem, ale pozor na to, že je testovaná verze ve výbavě Elegance s několika příplatkovými komponenty (např. 3ramenný kožený volant, vyhřívání sedaček, parkováky), ale uvedená cena testovacího modelu byla zveřejněna jako 219 900 Kč (což je cena základního modelu Elegance)

 

viz screen z reportáže Autosalon

post-229-0-09070500-1321813223_thumb.png

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...