Přejít na obsah

2.0 + LPG


Doporučené příspěvky

Zkušenost dobrá, dobrý vědět když by někdo měl tyto Brisky, ono u těch svíček na LPG je obvykle psáno že odtrh se před montáží MUSÍ seřídit dle vozu, proto tam byl asi ten 1mm :)

 

A proto už se svíčkama neexperimentuju a dávam co tam má být... tedy NGK BKUR6ET-10, kontrolka nesvítí, auto necuká, volnoběh ok, startuje jak má.... mám na nich teď přes 20 000 a budu je po těch 20ti měnit preventivně s filtry a jiný zkoušet už asi nebudu, zkusil jsem Denso TT jako na 1.6tce kde se mi osvědčili, dával jsem je dlouho ale na 2.0 mi kuckal volnoběh vynechávali různě válce, tak jsem je zas vyhodil teď už dávám do obou co tam má být a není problém :)

Odkaz ke komentáři

Za jízdy to bylo OK, ale na volnoběh mi to vynechávalo a postupně naskakovali chyby do paměti závad a vždycky tam naskákali postupně všechny 4 válce, tak jsem to vzdal :D

 

Koukám na to a máš pravdu, takže jak píšou radši kontrolovat případně seřídit :)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já musím potvrdit, že Denso TT nejsou zřejmě promotor AQY vhodné. Měl jsem několik let problém s volnoběhem a to při zapnuté klimatizaci, prostě vynechávání válců. Tak jsem na tvou radu Romixi95 dal o víkendu Brisk Extra, tříbodové a volnoběh hladký, no super. Ještě jsem prošel své servisní záznamy, ke se mi potvrdilo, že ten volnoběh začal blbnout, když jsem tam začal dávat ty TTčka, ale jak je měním většinou na jaře a klimu dlouhodobě pouštím až v létě, tak jsem tomu nevěnoval pozornost.

Odkaz ke komentáři

Tak teď si na to kápl ! jsem si na to úplně vzpomněl, přesně to samý mi to dělalo !!! :D hlavně při zapnuté klimatizaci to vynechávalo, bez ní v pohodě, ale koumal jsem to v létě tak jsem na to trochu zapomněl ;)

 

Tak snad budou Brisky sloužit dlouho a budeš to mít OK jako já ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Jen další poznatek: po ujetí dalších 2 tisíc km auto začalo zase cukat, vyndal jsem svíčky, změřím odtrh a nevím jak to, ale byl zase větší (okolo 0,8mm),odtrh jsem sklepnul na 0,6 a je to zase dobrý. Nevím jestli se ty kontakty odtrhu vlivem tepla natahují nebo co. No vzhledem k tomu že jsou to jen takový drátky, tak asi jo. Každopádně můj plynař teď rází teorii montovat nejlevnější svíčky, nějaký jednobodový Bosch (rozhodně mají mohutnější konstrukci), s příští výměnou oleje je tam dám a uvidím. Mějte se, Milan.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Jestli to zas nepomůže a začne to dělat znovu a už tě to přestane bavit se v tom vrtat dej tam konečně co tam patří tedy NGK BKUR6ET-10 a myslím si že budeš mít klid jako já i další, jak už jsme tu výše psali.... najel jsem na nich přes cca 23tkm bez problémů a dal jsem je tam zase a je klid... :)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Jojo hodně lidí radí jednobody nebo přímo LPG svíčky, možná to někde funguje... ale sám jsem to taky zkoušel i na 1.6tce a nakonec jsem u 1.6 i 2.0 skončil na tom co tam patří tedy třídobový NGK a nemám žádný problémy... :) dej vědět jestli už je to OK nebo jsi přešel na 3 bod ;)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Pouze poznatek:

Mé auto má celkově 33X XXX km z toho cca 14X XXX najeto na LPG. Tuto zimu jsem měl možnost prověřit starty a jízdu a musím konstatovat, že auto, resp. motor obstál na výbornou. I při startu v -23°C (což považuji za počátek extrému) byl start přesvědčivý na první pokus (asi na 4. - 5. převalení motoru), žádný zdechání po startu, nevyvážený volnoběh apod. Ani při delší odstávce (více jak 10 dnů) se při teplotách pod -10°C nedělo žádné nemilé překvapení (pozn.: při delším stání jak 3 dny v tomto počasí vyndávám baterii, kterou mám na rychloupínák a dávám do tepla).

 

Co je možnou příčinou?

- již zmíněná baterie (mmch - už 6 let mám Banner a drží jako nová),

- do benzínu liju VIF (spíš kvůli čištění vstřikovačů než kvůli startům),

- LPG tankuji pokud možno u jedné/dvou (prověřených) stanic,

- svíčky origo - tříbod NGK,

- motorový olej měním po 11-13tis km - Shell HX-6 10W-40 (žádný prémiový ale osvědčil se mi a dávám ho od té doby co je v auté namontováno LPG),

 

Takže plynu zdar a doufám v dalších 14X XXX km v obdobném duchu.

Odkaz ke komentáři

Hele ty tříbodové svíčky co máš na LPG .. první co mi po přestavbě říkali je že LPG se hůř zapaluje a je na to potřeba jedna silá jiskra, že v žádným případě nemám dávat vícebodové svíčky ale obyčejné jednobodové jako doteď Taky když se podíváš po "speciálních" svíčky na LGP tak všechny jsou jednobodové. Ale prej na nich není nic speciálního není. Obyčejné jednobodovky fungují stejně .. Ale ty vícebodové se mi na LPG moc nezdají ...

Odkaz ke komentáři

Mám otestováno že s jednobody to prostě nejede jak má, volnoběh vynechává atd a nejsem jedinej :) prostě co tam patří z výroby funguje nejlépe a funguje to i na LPG, tak proč to měnit.... zkoušel jsem to dlouho a nic nefungovalo jak mělo tedy jako originál 3 bodový NGK na 1.6 i 2.0 :)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

jo v pohodě já se jen ptal :) .. mě to naopak s jednobodama jede bez problémů, ale já mám trošku jinej motor, tak to možná bude tím ..

Jinak já už mám na LPG nalítáno taky přes 100tis a zatím žádný problém .. jen pravidelná výměna filtrů. Jinak se nic nepokazilo ..

Odkaz ke komentáři

V pohodě, já jen odpověděl :) jak píšeš, každý motor to má jinak, někde funguje to někde zas něco jiného, důležité je najít co funguje a toho se držet :)

 

To je slušná porce kilometrů, jen tak dále :palec: a co máš za systém ? :)

 

Já na 1.6 mám necelých 50 tisíc, krom filtrů a výměny spon vodních hadic za šroubovací (v zimě trošku prolínala kapalina) bez problémů. Přestavěno 12/2014 :)

 

Na 2.0 mám zatím 27 tisíc, přestavěno 4/2016, tam zatím jen filtry :)

Odkaz ke komentáři

Také mám auto předělané a u nich a říkali mi, abych dával svíčky které dává výrobce a změnu na jednobody jen v případě, že by byly nějaké problémy. Toto i dost často uvádějí na svém fórum - http://www.lpg-autogascentrum.cz/hledani/?hledani=sv%C3%AD%C4%8Dky

Já sice i tak ty jednobody vyzkoušel, ale vrátil jsem se k tříbodům a spokojenost. Na plynu mám asi 140 tisíc km.

Odkaz ke komentáři

No já mám tuším od výrobce jednobodovky takže tím je to asi dané :) si proto mi říkali abych používal ty jednobodovky. Možná u toho turbo motoru se lpg hůř zapaluje pod vyšším tlakem, proto mi říkal že je na to potřeba silná jiskra, že více malích jisker to nezapálí ..

 

Ale slyšel jsem že se to ve Strakonicích nějak rozhádalo a firma se rozdělila a ten autogas co tam je už prý není co bývalo. To zdravé jádro se snad odtrhlo od firmy a dělají to na vlastní triko ..

Odkaz ke komentáři

Já mám LPG od Elpigas, nevím přesně z jakých komponent je to seskládané (jediný co vím na 100% je, že nádrž je polská) ale podstatné je, že to maká. Dělali mi ho v Brně - tehdy ještě pan Čadek.

Jednobodové svíce jsem zkoušel BRISKy ale pálily hůř než NKG po 40000km, takže asi tak. Experimentovacím údobím jsem si už prošel a (bohužrl sám na sobě) jsem se přesvědčil, že origo má něco do sebe.

Kilometráž na tom autě, resp. motoru není vůbec znát. Nemám to na nějaký závodění ale občas taky někam spěchám, tak tomu trošku šlápnu :).

 

Dotaz, ty máš tu 92kw verzi? Já ji tenkrát při koupi měl taky v hledáčku... Jen pro moje info - kolik si vezme LPG při normální jízdě.

 

Odkaz ke komentáři

Zdenda2.0: Elpigas jednotka je od A.E.B stejně jako OMVL co mám ve dvoulitru jen je jiná nálepka a soft, používá je i Zavoli a myslím že ještě další :D

OMVL jsem do druhého auta volil hlavně kvůli hodně velkému rozdílu v hlučnosti vstřikovačů, u Elpigasu mám Valtek T30 a to je slušná mlátička což jsem už do 2 litru nechtěl, když jsem slyšel u kamaráda ten rozdíl... až chcípnou půjdou OMVL i do 1.6, ale zjistil jsem že je to taky Valtek jen typ 32 s jinou barvou a nápisem :D

 

Nádrž mám taky polskou v obou ale to mi vůbec nevadí... multiventil Tomasetto :)

 

Jo a jinak, dnes přestavěno už třetí auto, kamarádky Ford Focus 1.6, tentokrát s přímazáváním, jelikož je to Ford a už mám i nějakou tu množstevní slevu a opět jsem nechal namontovat sadu OMVL :)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

To fakt ty T30 tak mlátí? Si to ano neumím představit. Já tam mám Giac Apache a ty si jen tak cvakají, ale do auta je neslyším vůbec a když stojím vedle auta - u kapoty, tak jen lehce. Jinak princip stejný jako Valteky - jadýrka a pružinky a štelování šroubkem.

Odkaz ke komentáři

Koukám na ně, princip vypadá opravdu hodně podobně, nebo spíš stejně :D já je slyším i se zavřenou kapotou celkem slušně, na benzín to ztichne... u OMVL naopak víc slyším benzínový vstřiky než plynový.

 

Schválně to nahraji na video jak si vzpomenu :palec:

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím lidi,

mám jedničku AQY rv 2000 nalitane 230 (na tachaci) Před 20 tisíci km jsem si tam nechal přidat LPG.. Plynar mi řekl při montáži že je třeba udělat hlavu. Já na to samozřejmě zapomněl a teď mi to dost blbne. Furt svítí check ale to skoro všem, ovšem při přepnutí z benzínu na plyn mi už dělá skoro pořád že začne check blikat a auto cukat a smrdet plyn. Problém je v tom že mechanik mi řekl že hlava není špatná ale že motor celkové na tom už není moc dobře. Jsem laik takže tomu moc nerozumím ale napadlo mě jestli by se neplatilo radši udělat celkový repas motoru. Pokud měl někdo podobný nebo stejný problém tak prosím dejte info. Diiiiky ;-)

Odkaz ke komentáři

Není plynař jako plynař. Dělat hlavu je finančně náročné celkový repas motoru logicky ještě víc. Možná by dobrý diagnostik poradil lépe. Tento motor je držák třeba zlobí váha vzduchu, lambda, teplotní čidlo, snímač ot. vačkové hřídele a další. Nemusí být úplně KO ale po 17 letech už ta funkce není 100% a když se to nasčítá tak motor nejede správně. A když uděláš motor tak s elektronikou ve špatném stavu to bude zase zlobit. Chce to silné nervy a čas. Jo a změřit tlaky válců to ti řekne dost. A jestli ti to nevaří tak motor radši neotevírat. Ale to je takový názor na dálku bez dalších informací.

Odkaz ke komentáři

No já mám ten systém LPG docela ještě nový a nechci ztratit záruku a řekl že dokud neudělám hlavu tak mi s tím nepomůže. Sakra kdybych se v tom aspoň vyznal :-D to víš že nechci vyhazovat tisíce zbytečně ale můj mechanik to vezl jinému plynarovi ten mi vyměnil vstrikovac a filtry cca za 3 litry a po pár km to samé... :-/

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...