Přejít na obsah

Světelný senzor


Doporučené příspěvky

Máte někdo podobnou zkušenost?

Mám na OII 2007 senzor světel. Funguje víceméně bez problému, při vjezdu do tunelu se světla rožnou, při výjezdu zhasnou atd. Stává se mi ale, že na prudkém slunci se rožínají světla. Proč?? Něco je špatně?? Nebo máte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
To mě dělalo, když mě po výměně čelního skla špatně nalepili senzor. Byla tam bublina. Po reklamaci a novém přelepení vše O.K.

 

 

Blblo ti to taky jenom na slunku?? Mě to jinak chodí bez problémů, ale jak hodně zasvítí slunko, tak xenuju....

 

..a to jsem si dal ty RS ledky...

Odkaz ke komentáři
... jj dělalo mě to právě jen na slunku. Ten sluneční paprsek se asi přes tu bublinu nějak špatně lámal a senzor to blbě vyhodnotil a zapnul světla.

Když nesvítilo slunko, tak to chodilo normálně.

 

Tak tos mě nepotěšil,podívám se , jestli tam mám bublinu.

Jo ještě mi řekni-to ti jen znovu nalepilli senzor nebo měnili sklo se senzorem?

Odkaz ke komentáři

Mám uplně stejnou zkušenost. Na přímém slunci se sepla všechna světla a většinou pomohlo vyp. a zapnout zapalování a už zase makal. Celkově jsem měl s dešťákem velký problémy,ale po výměně+opravě el.instalace až ve třetím servisu ( vše na záruku) tak teď maká

jak má a to i na přímím slunci. Teda zatím 1 měsíc po opravě

 

OII08

Odkaz ke komentáři
Mám uplně stejnou zkušenost. Na přímém slunci se sepla všechna světla a většinou pomohlo vyp. a zapnout zapalování a už zase makal. Celkově jsem měl s dešťákem velký problémy,ale po výměně+opravě el.instalace až ve třetím servisu ( vše na záruku) tak teď maká

jak má a to i na přímím slunci. Teda zatím 1 měsíc po opravě

 

OII08

 

..a tobě to to taky jen přelepili....

Odkaz ke komentáři
Tak tos mě nepotěšil,podívám se , jestli tam mám bublinu.

Jo ještě mi řekni-to ti jen znovu nalepilli senzor nebo měnili sklo se senzorem?

Sklo ne (to není třeba) jen to znovu nalepili.

Ještě to můžeš zkusit napíchnout na Vag, ale vzhledem k tomu, že ti cca před týdnem dělal p2p diag, tak předpokládám, žes tam žádnou chybu od dešťáku neměl. Podívej se zítra na světle, jestli se ti tam neudělala nějaká bublina a taky se podívej jestli máš dobrý gumičky na stěračích a stírají ti dobře sklo. Někdy když už jsou ojetý a dělají čmouhy, tak to přes ten senzor špatně stírá (rozmazává) a on si pak dělá co chce. Pouští stěrače i když neprší a zapíná světla i když není tma atd.

Upraveno uživatelem Alessi
Odkaz ke komentáři
Ne jen to znovu nalepili.

Ještě to můžeš zkusit napíchnout na Vag, ale vzhledem k tomu, že ti cca před týdnem dělal p2p diag, tak předpokládám, žes tam žádnou chybu od dešťáku neměl. Podívej se zítra na světle, jestli se ti tam neudělala nějaká bublina a taky se podívej jestli máš dobrý gumičky na stěračích a stírají ti dobře sklo. Někdy když už jsou ojetý a dělají čmouhy, tak to přes ten senzor špatně stírá (rozmazává) a on si pak dělá co chce. Pouští stěrače i když neprší a zapíná světla i když není tma atd.

 

Tak to je docela možný, ty stěrače mají něco za sebou...musím mrknout na net, kde koupit nové, nemáš ňákej tip?

Odkaz ke komentáři

Vyměnily celí senzor a to sem tam neměl žádnou bublinu. Pak se to zlepšilo,ale nebylo to 100%. Tak hledali dál a prý byly poškozený dráty od senzoru(vše origo škoda). Přitom ve 2 servisech před tím tvrdily,že prošly komplet el.instalaci od senzoru k jednotce a vše pořádku. Tak to dnes chodí.

Odkaz ke komentáři
Ten log nemam u sebe ale nic tam krome zarovek nemel...zadnou zavadu

ale stejne mi to hlava nebere... destak je na dest a svetelny senzaor od klimy na klimu a svetla ne??? Aspon v tomhle bludu jsem zil???

 

jj, ty myslíš senzor slun. svitu na palubce-ten je propojen s klimou

 

ale tohle je ve skle s deštákem

Odkaz ke komentáři

až budeš měnit ty gumičky, pozor na jednu věc - v té sadě od VW je gumka a dvě ty koncové krytky, ale jsou obě stejné= na stejnou stranu stírací lišty. Je důležité starou krytku sundávat na správné straně té lišty, abys mohl použít případně tu novou krytku...

Když starou krytku sundáš ze špatné strany a zrovna se ti podaří ji poškodit, tak seš v pr... nová pasovat nebude

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

panove prosim o radu, do auta jsem dodelal destovy senzor plus vnitrni samozatmavovaci zrcatko. Dnes jsem konecne dostal do ruky vypinac s polohou AUTO. Chtel jsem nastavit aby pri nizsi intenzite svetla se zepnuly xenony, ale jaksi se nam nepodarilo najit v kodovani tu polozku ktera tuto funkci zapina. Kdyz dam vypinac do polohy AUTO napis se zelene rozsviti, ale kdyz zakreju senzor na zadni strane vnitrniho zrcatka tak se to na xenony neprepne. Po vymene vypinace nefunguje kontrolka prednich mlhovek ani na vypinaci ani na budikach.

 

jednotka - 3C0937049AJ

 

 

stavajici kodovani

E58A0F101004140000110D000000000000097F065C40000C000000000000

 

kdyz jsme nastavili

E58A1F101004140000110D000000000000097F065C40000C000000000000

 

tak se fungovani nezmenilo, a objevila se zavada:

 

Addresa 09: Centrální elektrika Labely: SVO\3C0-937-049-30-H.lbl

Objednací èíslo øídící jednoky: 3C0 937 049 AJ HW: 3C0 937 049 AJ

Systém a/nebo verze: Bordnetz-SG H54 2202

Kódování: E58A1F101004140000110D000000000000097F065C40000C000000000000

Èíslo dílny:

 

Další informace: 1Z1955119A Wischer SK351 012 0401 1K0955559AH RLS 120810 054 0403

VCID: 71EDBFC51139

1 Fault Found:

 

02390 - rizeni / regulace okolniho osvetleni

009 - preruseni / zkrat na kostru

info o závadì:

Stav závad: 01101001

Priorita závad: 5

Frekvence závad: 1

Poèítadlo resetù: 32

Kilometry: 198223 km

Indikace èasu: 0

Datum: 2005.09.13

Èas: 31:63:63

 

info o závadì:

ZAP

Napìtí: 12.30 V

ZAP

ZAP

VYP

VYP

VYP

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...