Přejít na obsah

Světelný senzor


Doporučené příspěvky

jj ten mu myslim natahl Rolbar a ten to urco natahl dobre... Nemam zkusenost s destakem ale zakrivali jsme senzor zo je bliz ke sklu na leve strane... Aspon Ondra mi to tak rekl... Ta chyba se tam objevila pri jednom pokusu, uz jsem nevedel co zatrhnout tak jsem zkousel co mne napadlo, ale tu konkretni polozku assistance light jsem nenasel... :wub: :D

 

Jo a jeste adaptaci na druh skla a citlivost snimace jsem nasel... ten je nastaven good...

 

Nasel jsem si asi lepsi popisek jednotky

 

new kodovani

E58A0F101004140000110D000000000000097F065C400014000000000000

byte 23 - 14 misto 04 popis turn lights via high beam--- je to ono...

Odkaz ke komentáři

kdyz byla montaz destaku tak se prepinani svetel pomoci senzoru nemohlo nakodovat protoze je potreba na to mit ten vypinac co nebyl k dispozici.

 

new kodovani

E58A0F101004140000110D000000000000097F065C400014000000000000

byte 23 - 14 misto 04 popis turn lights via high beam--- je to ono...

 

high beam ---- jsou dalkove ne?

Odkaz ke komentáři

tak to vypada, ze jsme to tak nejak nastavili dobre. Rano jsem natocil auto v garazi svitily xeny pac je tam tma, kdyz jsem vyjel na slunce preplo to na ledky, pri najizdeni na D1 pod mostem tam byly na chvili xenony.

 

Ted poresi tu kontrolku mlhovky jeste

 

tak to vypada, ze jsme to tak nejak nastavili dobre. Rano jsem natocil auto v garazi svitily xeny pac je tam tma, kdyz jsem vyjel na slunce preplo to na ledky, pri najizdeni na D1 pod mostem tam byly na chvili xenony.

 

Ted poresit tu kontrolku mlhovky jeste

Odkaz ke komentáři

To, co jste zakrývali ("díra" na zadní straně zrcátka), je sice světelný senzor, ale pro samostmívací zrcátko.

 

Nevím jak na předFL, ale na FL to funguje tak, že pokud je venku příliš světlo (např. když jedu v noci ve městě, kde svítí lampy), tak se zrcátko neztmaví, i když za mnou jede někdo třeba s dálkovými. Až když je venku méně světla (vyjedu z města, nebo přikryju rukou onu díru), zrcátko se automaticky ztmaví.

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Máte někdo podobnou zkušenost?

Mám na OII 2007 senzor světel. Funguje víceméně bez problému, při vjezdu do tunelu se světla rožnou, při výjezdu zhasnou atd. Stává se mi ale, že na prudkém slunci se rožínají světla. Proč?? Něco je špatně?? Nebo máte někdo podobnou zkušenost?

 

 

Mám podobnou zkušenost se senzorem. Když dám spínač do polohy AUTO, xenony se rozsvítí i na slunci a stále svítí. Tma/světlo, žádná reakce, stále svítí :o(. Nevím, čím by to mohlo být :o(

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak jsem se nakonec rozhodl jen pro instalaci senzoru na stávající sklo a spínače s polohou AUTO. Zrcátko až někdy příště, třeba kdyby se rozbilo čelní sklo.

Konečně jsme dal dohromady všechny potřebné díly a přilepil držák na sklo.

Už jen osadit senzor a je to nachystaný. Už jsem domluvenej s Vášou na elekroinstalaci.

Akorát mě varoval, že neví, jak to bude fungovat na stávajícím skle.

Tak uvidíme.

Takhle to teď vypadá:

post-21893-0-94362900-1366134924_thumb.jpg

post-21893-0-62550800-1366134937_thumb.jpg

 

Ty otřepy musím ještě doladit žiletkou, na té fotce to je hodně vidět. V reále to není tak hrozné.

 

EDIT:

Ještě pár podrobností.

 

Potřebné díly:

senzor - 1K0 955 559 AH

držák senzoru - 1K0 845 543

konektor - 1C0 973 119 B

kryt - 1T0 955 738 Y 20 a 1T0 955 737 Y 20

spínač světel - 1Z0 941 431 E 3X1

 

Já jsem koupil se symbolem AUTO místo tunel z FL. FL má le kontrolku přední mlhovky v budíkách, takže teď nemám kontrolku přední mlhovky.

 

čistič, aktivátor - Dinitrol 520 Cleaner

primer černý - Dinitrol 538 Plus

lepidlo - Dinitrol 500

 

Někdo doporučuje originální dvousložkové lepidol VW, já jsem riskl toto, tak uvidím, jestli to bude držet :)

 

Šablonu jsem si udělal ze samolepící tapety ale prý se dá koupit originální ve škodovce.

Příchytku jsem si udělal z klepířského plechu - pásek šířky asi 10 mm.

 

Inspirace:

http://forum.skodaclub.pl/post147790.html

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5287722-Adding-Rain-and-Light-Sensor&p=73575506&viewfull=1

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=767455#767455

http://www.myturbodiesel.com/1000q/multi/rain-sensor-auto-wiper-retrofit-vw.htm

Upraveno uživatelem jakas
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...