Přejít na obsah

Odhlučnění dveří O I


pym

Doporučené příspěvky

Helixy jsou dobrý :( Jen nejsou zrovna nejubasovanější. Na jakou muziku to máš? Jinak když dveře nebudeš zavírat tak do dvěří, když budeš uzavírat tak pod tapec. Aby k tomu byl co nejsnažší přístup ;-)

 

Všechno možný. Dle nálady, ale většino ducárny. To se nedá nic dělat, určo to bude lepší než to co tam mám. Zase nepotřebuji aby mi to basovalo jak prase, když jsem dal zesík a Tubu, tak mě nejdříve bolela hlava, když jsem to dlouho hulil, ale teď už je to slabý. Jj nějak to tam zabuduju. A co stím polystyrenem, co je v tapecu? Tady psali ho vyndat, ale nejsem si tím jist...

Odkaz ke komentáři
Čaues, mám koupený mdf podložky + vibraflex 4 pláty na přední dveře (o kufru taky přemýšlím, ale to časem). Chci to udělat pořádně, takže to půjde jak na plech venovní tak i vnitřní, ale mám pár dotazů:

 

Nespadnou trochu ty dveře v pantech aby mi to neodřelo prahy? Zdá se mi to těžký jak prase...

 

Kam schováváte tu krabišku co rozděluje repro od výšek? (nemůžu si vzpomenout jak se to jmenuje)

 

Dají se repro připojit na kabely od originálů - klidně i ten kabel nastavit, nebo je lepší protahat nový kabely?

 

A poslední? Jak dlouho trvá udělat oboje přední dveře se vším všudy?

 

Předem dík za odpověď.

 

Péťo vůbec se toho neboj. Něco málo postřehů:

- dveře Ti nespadnou

- výhybka se Ti vleze presne na tu polystyrenovou vypln (poloz a pouzij oboustrannou lepici pasku)

- nemyslim si, ze je zapotrebi tahat nove kable. U puvodniho kabelu, ktery je zapojen do puvodniho papiraku odstrihni koncovku, zjisti si kudy tece stava, propoj je s kabliky od Helixu (pozor na polaritu) zakapni cinem a pouzij smrstovacku.

- odstrojeni, vytlumeni dveri, odrezani rozku drzaku stahovacky (nezapomenout magnetem posbirat vsechny ocelove piliny, ktere by mohly ucpat odvodnovaci kanalky ve dverich) + montaz repro a vse z5 me zabralo cca 13 hodin.

Odkaz ke komentáři
polystyren v tapecu? Asio nevím co myslíš... :(

Jinak na ducárny bych osobně volil jinačí repra,ale snad budeš spokojen ;-) A z tuby snadno bolí hlava když je to akorát hučák... :) :)

 

polystyrenovou výplň. Ale v poho, už vím co stím. No na to co mám, myslím, že určitě. No hučák si nemyslím, ale není nic extra.

 

Péťo vůbec se toho neboj. Něco málo postřehů:

- dveře Ti nespadnou

- výhybka se Ti vleze presne na tu polystyrenovou vypln (poloz a pouzij oboustrannou lepici pasku)

- nemyslim si, ze je zapotrebi tahat nove kable. U puvodniho kabelu, ktery je zapojen do puvodniho papiraku odstrihni koncovku, zjisti si kudy tece stava, propoj je s kabliky od Helixu (pozor na polaritu) zakapni cinem a pouzij smrstovacku.

- odstrojeni, vytlumeni dveri, odrezani rozku drzaku stahovacky (nezapomenout magnetem posbirat vsechny ocelove piliny, ktere by mohly ucpat odvodnovaci kanalky ve dverich) + montaz repro a vse z5 me zabralo cca 13 hodin.

 

Dík, nebojím se toho, jen se ptám. Ale ty jsi mě uklidnil. Jj oboustranky mám dost, tak lepím diody. Uvidíme, kabelů mám dost, ale můžu to zkusit stěmi i stěma jen tak je vyměnit bez protáhnutí. Jj tak to přesně letuju. Jo a dík za návod, takže si to stopnu a dnes nespím ani zítra nespím :-) Vždy když si udělám něco novýho tak z toho mám radost jak malý kluk.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se dnes do toho pustil, ale měl jsem jen odpoledne, tak jsem za 5 hod stihnul jen jedny dveře, ale tlumení vibraflexem je šílený, snad to bude mít tak dobrý účinek za tu práci. Jo a ty dveře opravdu nespadli...

Odkaz ke komentáři
a nahrivas to horkovzduskou? mne prijde, ze kdyz se to poradne nahreje, ze je to hezky tvarny a dobre se s tim pracuje...

 

To si piš, že to nahřívám, neříkám, že se stím nepracuje dobře, hezky se tvaruje, ale dát to do těch dveří dobře byl zážitek, hezky tam strkat ruce a pořádně to přilepit a hlavně aby to bylo všude. A na jedny dveře jsem sotřeboval přesně dva pláty, zbylo i pár odřezků.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

u toho vyplnování vnitřku asi odděláte stahovačky,že? ;)

J jsem tak udělal kurna a někde se mi to zesra*o.. když spustím okýnko uplně dolů, vylezu z auta a zabouchnu dveře, ozve se solidní randál - jako kdyby sklo prasklo - jako kdyby mlátilo o něco železnýho ale fest.. nemáte s tím taky skušenost? jinak jsem se díval a zobáčky mám zatažený na skle..

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
Zvažuju vytlumit přední dveře. Uvažuju o dynamatu. Jaké máte zkušenosti s vytlumením, vy co jste prováděli. Nechám si klidně poradit.

A zajímá tě jako jak se z dynamatem pracuje nebo jaká je změna po vytlumení ve zvuku? Co já vím tak většina lidí tady má Vibru. Je levnější,ale zase oproti dynamatu těžší. Pracovat by se mělo s obojím stejně nebo hodně podobně.

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

zdravim,

 

tak sa pochvalim aj ja. Prezeral som forum a tiez som dosiel k nazoru,ze si vytlmim aspon predne dvere, kde mam reproduktory. Nakoniec som do prednych dveri daval dynamat extreme a do tapacov penu. Peny som zobral viac a dal ju aj do zadnych tapacov. Nekupoval som MDF podlozky, ale vyriesil som pripadne vybracie podlepenim dynamatu pod uchyty reproduktorov a dobre to dotiahol - teda vsetky vybracie podlozky repra pohlcuje dynamat pod tym. Takisto som vytlmil aj vyskove repro.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdarec - mám dotaz k vytlumení předních dveří v Octavii a MDF podložce - u některých obrázků je podložka jenom našroubovaná na dveřích a někdo ji má ještě oblepenou tlumením - tzn. není mezi podložkou a nalepeným tlumením žádná mezera...

 

Co je lepší? Myslím, že by repro mělo "dýchat" - pak je přednes lepší, ne? Na výtlum mám použitý Vibraflex SXP 25 a repro Kicx GFQ 6.2

 

Díky

 

B

 

post-9240-0-80160700-1318697176_thumb.jpg

 

Omlouvám se za použití názorných obrázků z tlumení jednoho zdejšího člena

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...