Přejít na obsah

Odhlučnění dveří O I


pym

Doporučené příspěvky

To za co ty jsi utratil peníze, vůůůbec nesouvisí s carhifi!!! Myslím si, že ani vesnu netušíš, na jakém principu odhlučnění v autě funguje.

 

 

Gdo rikal ze to souvisi s car hi-fi. To ty netusis so ja tusim o tom ;) a znam dobre co je to azmafoon a na co se dava.

 

Nedavam to tam aby mel dobry bass nebo nevim co. Dal jsem to tam aby prestalo tresat dvere kufru, protoze je woofer moc silni. A tetka to vere jsou tiha jak :palec:

Odkaz ke komentáři
PS: otec mě učil, že když něco dělám, mám to dělat pořádně. Pokud to pořádně nejde udělat (nebo na to nemám many), mám se na to raději vys...t

 

Jo spravne te ucil :palec: to ma pravdu. :P

 

Ja vsehno co jsem delal na auto delal jsem to spravne. A to taki bylo s'tim azmafonom ;) ;) Many nejsou problem, problem je ten material tady najit. ;)

Odkaz ke komentáři
Gdo rikal ze to souvisi s car hi-fi. To ty netusis so ja tusim o tom ;) a znam dobre co je to azmafoon a na co se dava.

 

Nedavam to tam aby mel dobry bass nebo nevim co. Dal jsem to tam aby prestalo tresat dvere kufru, protoze je woofer moc silni. A tetka to vere jsou tiha jak :palec:

Udělal jsi to přesně opačně! Jak jsem řekl, tohle ti nepomůže. Tímto jsi mě ujistil, že opravdu o této problematice nic nevíš.

Protože pokud by jsi si napřed nastudoval nějaké články třeba z www.dynamat.cz tak tam je názorně popsáno a nakresleno, jak tlumení funguje. Funguje to až tehdy, když se plech místo vedle místa polepí antirezonanční folií. Ta zachytí rezonance - vlnění plechu a tím se potlačí stojaté vlny! A je jedno jaký matroš použiješ, to se řeší až podle peněz. Výběr materiálu, to je na další téma.

 

To že ty jsi nacpal do auta jakousi hadru, tak to je ti k ničemu. Nemá to kontakt s plechy. Právě k vůli tomu subwooferu je tohle potřeba udělat! Každý kdo už slyšel hrát v autě woofer, tak ví co dokáže. Nafukuje se střecha, padá vnitřní zrcátko, drnčí dveře, vrní venk. kliky, drnčí zadní SPZ... A když tak dobře víš kam že se tem amazon dává, tak tohle bych ti tady vůbec neměl vypisovat. To je nutný základ a ten by jsi měl vědět.

Odkaz ke komentáři
Udělal jsi to přesně opačně! Jak jsem řekl, tohle ti nepomůže. Tímto jsi mě ujistil, že opravdu o této problematice nic nevíš.

Protože pokud by jsi si napřed nastudoval nějaké články třeba z www.dynamat.cz tak tam je názorně popsáno a nakresleno, jak tlumení funguje. Funguje to až tehdy, když se plech místo vedle místa polepí antirezonanční folií. Ta zachytí rezonance - vlnění plechu a tím se potlačí stojaté vlny! A je jedno jaký matroš použiješ, to se řeší až podle peněz. Výběr materiálu, to je na další téma.

 

To že ty jsi nacpal do auta jakousi hadru, tak to je ti k ničemu. Nemá to kontakt s plechy. Právě k vůli tomu subwooferu je tohle potřeba udělat! Každý kdo už slyšel hrát v autě woofer, tak ví co dokáže. Nafukuje se střecha, padá vnitřní zrcátko, drnčí dveře, vrní venk. kliky, drnčí zadní SPZ... A když tak dobře víš kam že se tem amazon dává, tak tohle bych ti tady vůbec neměl vypisovat. To je nutný základ a ten by jsi měl vědět.

 

 

aha ok :palec:............

 

Ja nevim jestly dobre ctes co pisu aneb ja to spatne pisu.

 

Jedna se o tom ze jsem zjistil ze to do dveri nenacpu, tak jsem ten azmafon viuzil na zmenseni hluku v aute! A jak vim hluk v aute ne delaji jenom drncici plehy, ale vsehno, hluk od vitru, kol, motoru a td. Jak jsem rek, nacpal jsem ho do zadnich dveri (dvere od kufru) aby prestalo drncet tam a k tomu aby trochu snizil hluk aspon co se teh dveri tika. A je to poznat. Takze s Hi-Fi to primo nesouvisi, ale tim ze je ted trochu tis v aute, lib se hudba poslouha. ;)

 

A jeste k tomu co woofer dokaze, tak uz nemam problem s dvermi od kufru, sundal jsem podlozku od SPZ-tky, a SPZ jsem nalepil 3M paskou, "vytlumil" jsem zadni oblozeni kufru "hadrou", takze pri poslouhani woferu na plno, uz ty pate dvere ne delaji kraval jak drive, a to jsem chtel docilit.

Odkaz ke komentáři
RAZTY: Chlape čím jsi zadělával díry? Nebo jsi je jen přelepil Tecsoundem?

 

Porád nevím jestli díry zanejtovat plechem nebo přelaminovat. Nemá někdo zkušenosti? Uvažuji spíš o tom plechu. Míň pracný a jak tak koukám tak tapec je zevnitř rovnej...

ja sem diry prelepil takovou tou stribrnou izolepou a na to vibraflex. s tim laminovanim nebo plechem sem nad tim taky premyslel. ale je to takovy nanic kdyz pak musis nahodou vymenit neco ve dverich...

Odkaz ke komentáři

No tak pásku fakt dávat nebudu. Chcu tam něco pevnýho. Jinak když plech nebo lamino tak stejně to bude nanejtovaný. Když bych nááááhodou něco potřeboval v těch dvěřích dělat tak vezmu vrtačku a nejty jsou za pár okamžiků pryč... A o tlumení člověk přijde tak jako tak...

Odkaz ke komentáři

Sice zatím nejsou peníze, možná tam tu zátěž ani nedám, ale kdybych chtěl napadla mě jedna věc.. Proč se nepolepí dynamatem jen ty vnitřní plechy a nenechají se ty montážní díry otevřené? Mohli by se pak utěsnit tou pěnou jak tu měli kluci na fotkách. Rezonaci tím potlačíte a díky pěně se bude mít repro do čeho opřít.. A když se posere stahovačka.. Hifi moc nakoukanou nemám, na to mám ještě čas, ale příjde mi to dobrej nápad...

Odkaz ke komentáři

Hehe tlumite cim se da, no taky sem tak zacinal jak sem spekuloval na fabii co tam strcit, vzhledem k tomu ze mam blizko k latkam vseho druhu i z auto prumyslu, tak sem nejdrive zakonite sel po tom co bylo po ruce, mozna to ve fabii dvere trochu odhlucnilo ale stejne sem zkoncil na tecsoundu, a ten tam statecne drzi majiteli dodnes a zadne rezonance.

 

Ono peny jsou pekny ale davaji smysl kdyz uz plechy polepite materialem k tomu urcenym, pak na to se da pokud prostor dovoli nalepit nejaka akusticka pena at uz kvuli zvukum z venku nebo cistsi reprodukci. Stejne kdyz se lepi tak vam po case zase neco zacne drncet, a muzete lepit znova, dvere nevim proc na tech to drzelo a drzi vzdycky dobre, ale sloupky sou des, tam proste ani zaboha mi ty plasty nedrzi a jak se krouti karoserie tak to vsecko sleze v teple a vyluze je to na nerovnostech hrozne zvuky.

 

Kufr je podobny pripad kdyz se to udela poradne, tak se bude pomalu zvedat a vzpery to neutahnou, kdyz se to udela malo tak to woofer po case vytriska jako me, pak to muzete sundavat jako ja tento tyden. A to upozornuju ze si davam na odmasteni a spravne nalepeni uz fest zalezet .(

 

Zrcatko mi teda jeste vevnitr nikdy nespadlo a chveje se misty hezky, ale s cim mam strasny problem je v zadu odvetravani nadrze nebo co to je takove mrizky a pres ne jsou gumove zaclonky. Jak auto basuje vsude je klid ale zvenku jde pekne slyset jak se trepou a vyluzou snad jeste horsi zvuk nez spztka na ramecku ;) nevite co s tim ?sere me to a nevim jak na to ?bud je dat pryc ty gumicky ale at se neco neposere a nesmrdi mi v aute nafta.

Odkaz ke komentáři

Já jen řeším to že bych chtěl ponechat montážní otvory pro stahovačky, tudíž řeším jak moc je důležité aby se mohli opřít...Dle mého by to mělo jít řešit i líp než jen tak zalepit celé dveře. Rezonaci odstraním polepením těch výztuh, pokud dám jehlánkovou pěnu do těch montážních děr, zastlumím to, mám to rozebiratélný a v rámci možností se mohou o pěnu a tapec opřít repráky (tvořit ozvučnici)

Odkaz ke komentáři

tholis: ale právě to pořádně neutěsníš. Když ty díry zadělám plechem nebo laminem (několik vrstev) který do dveří přinejtuju a díry zamáznu a přetáhnu to celý tlumením tak to budu mít uzavřený a kicky budou mít ve dveřích pevnou a uzavřenou ozvučnici...

 

Hoblik: Tecsound prej dobrý. Já mám připravenou Vibru doma... ;-)

Odkaz ke komentáři

No tak jámám jen 8 plátů. 4 pláty by měli stačit na dveře + mám v plánu kufr. Teď jetě uvidím do konce měsíce jak to z autem dopadne a pak je v plánu začít montovat. Kámoš na udělání domků už je domluven, druhej co mi pomůže (hlavně má komplet dílnu) z dvojitou podlahou je taky taky domluvenej, další co prej helpne s tlumením taky a komponenty už se třesou doma delší dobu... Tak budu muset vymyslet nějakej víkend z grilováním a bude se tlumit a laminovat a brousit a tahat kable a alespoň na zkoušku pozapojit... Jen porád nevím jakej woofer. Ale jelikož na PB nějak není kupec tak asi udělám bedny dvě, PB rozehraju a bude se zkoušet...

Odkaz ke komentáři
2 pym: na plechy se dava dynamat. aby se netřepaly když do nich bušíš tlakama z subáče. pokud nesubáčuješ tak nepotřebuješ.

Mě osobně sralo taky že to omeuje přístup. Udělal jsem něco jiného. Plná spokojenost. Vše je vklidu, tapeciry se netřepou ani nic jiného. Dosedly pěkně na dveře a ta pěna se dotyka všeho uvnitř takže je vše napevno a ucpáno. Předni repro basuje nádherně po aplikaci pěny. Určitě bych udělal nejdřív tuto pěnu, uvidíš jestli ti bude vyhovovat rozdíl. Stojí pár šlupek.

 

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...sticka-pena-ANS

 

btw. vibraflex nepouživat! Když už tak dynamat na venkovní stranu - prostě na plechy karoserie (dveře, strop, podlaha, kufr)

 

 

ahoj,

chci se zeptat, kolik plátu té jehlanovité pěny je potřeba na jedny dveře?

Chci to udělat stejně jako ty.

Díky moc

Odkaz ke komentáři

Tak teď jsem si tu nějak všiml, že tady pointfrost psal, že vibraflex nepoužívat. Celkem by mě zajímalo proč. osobní zkušenost? Nebo jsi někde něco slyšel? Fakt mě to zajímá...

 

Hoblik: Jen mě mrzí, že jsem si tě na rozkoši neodchytl a nepoprosil tě o poslech... A to jsem ti tam okťuli okukoval... :palec:

Odkaz ke komentáři

Ja tam vibraflex dal je to paráda nic kromě hudby neni slyšet ze dveří ale je poměrně težkej ten jeden plát do dveří....a když se ti podělá stahovačka tak to musíš strhat a už to tam znova asi nepřilepíš tak jak to šlo předtim pomocí lepící vrstvy

Upraveno uživatelem Sentinel
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...