Přejít na obsah

Vaše skúsenosti s 1,4 TSI


Guest Octaviak

Doporučené příspěvky

Od apríla mam OCT II 1,4 TSI, najazdených cca 9 tis km. 9 rokov som jazdil na OCT 1,6 55 kW (v rodine máme 5 octavii rôzne motorizácie - benzin) a musím sa priznať, nikdy by som nebol povedal, že si raz obstarám auto s nižšou kubatúrou!

 

Ako vidno som "benzin pozitiv" a tento motor ma milo prekvapil.

 

Pred pár dnami som sa vratil z dovolenky z Chorvatska. Bol som zvedavý ako sa bude správať na ceste cca 1000 km dlhej a plne naložené. Dvaja dospelý, deti a kufor tak naprataný, že by som si tam asi ani neodplul. :)

Čo sa týka motora, ja som necítil, že mám naložené auto!!! Spotreba, z ubehnutých 1000 km (jedna cesta) 600 km dialnica - 400 km klasicka cesta (vôbec sme to nešetrili) dialnica 150 - 160 km/h Spotreba vyšla na 7,4 l. Na úseku mimo dialnic vychadzala spotreba 6,3. (a tam sme tiez neboli moc slušný) :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

proste pocitove se mi zdalo, ze to tak dobre nejelo...ze v nizkxch otackach, ac turbo, byl zatah slabsi... A probouzelo se to az tak kolem 3 000 ot. Ale zase rikam, predvadecka = nezajety motor!!! Takze pak to bude urco lepsi...jinak rozhodne idelani motorizace do OII. MPI se na to necape a ta 1.8 TSI je uz zbytecna...ale zase zalezi, na co to auto mas. Budes-li that tezky vleky, tak to chce minimalne 1.8! ;) taky jsem jel predvadecku s Yetim 1.8 TSI a taky to bylo pocitove nevyrazny...bud mam ten muj dvoulitr dobe zajetej, nabo jsem se mozna bal to poradne prislapnout! :) kdy tobe prijde, ze ti ta 1.4 zacina poradne tahat...?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zezačátku jsem tomuhle motoru moc nevěřil, ale po svezení jsem byl nadšenej :lol: když to nahodíte motor slyšet není skoro vůbec ale když se mu šlápne na krk tak má zvuk pěknej :lol: a tah má taky slušnej - ikdyž samozřejmě víc pak žere.. i přesto že 1.8TSI bude mnohem lepší tak bych si tenhle motor klidně koupil..

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Od apríla mam OCT II 1,4 TSI, najazdených cca 9 tis km. 9 rokov som jazdil na OCT 1,6 55 kW (v rodine máme 5 octavii rôzne motorizácie - benzin) a musím sa priznať, nikdy by som nebol povedal, že si raz obstarám auto s nižšou kubatúrou!

 

Ako vidno som "benzin pozitiv" a tento motor ma milo prekvapil.

 

Tak ja som po 5 rokoch presedlal z 1,4 MPI 55kW O1 (MR 2004) do 1,4 TSI 90kW O2 (MR 2009) - a je to to najlepsie co som si mohol vybrat - pomer vykon/ spotreba/ cena :rolleyes::angry: :D

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...