Přejít na obsah

Hučení pneu nebo zadních ložisek ?


Doporučené příspěvky

Měl jsem už špatné tlumiče, tak jsem je vyměnil (na pneu byly už zuby). Na zimních kolech jsem hukot od zadní nápravy až tak nevnímal, ale po přehození na letní pneu kde jsou taky trošku zuby je to slyšitelné dost. Hučení je stále stejné ať jedu rovně nebo do zatáčky. Vůle na kolech jsem nezjistil. Dá se to nějak zjistit jestli to hučí ty zubaté gumy nebo zadní ložiska?

Gumy vyhazovat taky moc nechci, protože mají ještě 5mm vzorku. Poraďte co s tím.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Spatnej servis. Ja to mel pred 4 rokama taky, pri 80 km/h se neco strasne rozhucelo, chtel jsem menit vsechno mozny, ale servis mi auto vratil zpatky s tim, ze jsou spatny zadni gumy. :smich: Super prace a usetreny penize.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj,

 

ozivuji tema, mam taky problem s hucenim/kvileni, ale docela divne huceni, nikdy jsem takovy zvuk neslysel.

Octavia 2000, TDI 81kw. Huceni na vysoke frekvenci se ukazuje nepravidelne, v ruznych rychlostech a s ruznou intenzitou huceni (jak meluzina).

Sibr to neni, zalepil jsem spary izolepou na test, antena nehuci, sundal jsem ji. Kridlo nemam, vse v serii designove.

 

Huceni/kvileni se objevuje i v rychoslti 20-30km/h! nebo jako dnes pri 80/90ti km/h, objevuje se ruzne. Pravidelnost nelze vysledovat.

 

Huceni/kvileni prestane, jakmile prislapnu brzdu (tak malo, ze nenastoupi jeste brzdny ucinek - toto zjisteni jsem ziskal az dnes, nevim, jak by to vypadalo ve 20ti km/h).

 

Mohly by to byt brzdy, ale tento zvuk??? Loziska/ko? Taky nezvykly zvuk. Kdyz huci lozisko, tak huci snad a porad a intenzivneji...

 

Zvuk nejde ani poradne lokalizovat (otevrena okenka), jakoby se linul ze zadni casti strechy.

 

Co byste mi poradili prosim?

 

Prikladam videa:

zachycen intenzivni zvuk asi v padesati, nataceno ciste pro zachyceni zvuku.

 

 

zachycen zvuk z dnesniho rana asi pri 80ti, zvuk je slyset po celou dobu kolislave, slabe, ke konci videa zesili. Video je natozene ciste pro zachyceni zvuku.

 

Dekuji Vam :pivo:

Odkaz ke komentáři

Taky bych to viděl na brzdy, co máš vzadu bubny nebo kotouče?

 

Vzadu jsou kotouce. Nehreji se, nebo tedy hreji, ale dle meho uplne normalne, obe strany stejne, ja to zvednu a uvidim, protocim to. Dela to ale jen nekdy, vim jak zni brzdy, ale tohle je divny zvuk.

Lozisko ma hlubsi zvuk, ze ano?

Da se s urcitosti rict, kolik tisic kilometru vydrzi seriova loziska techto octavii?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Jak poznám které ložisko mi hučí? Nějak se tomu nemůžu dopátrat. Podle zatáček mi někdy přijde že na levé straně, ale už nejsem schopen zjistiti jestli přední nebo zadní. Na fábce jsme to zvedli na hever, jedno přední kolo nechali na zemi a normálka jsme to roztočili motorem a bylo to hned jasné, ale Oktu mám s EDSkem a tam by mi to asi nešlo, jedině možná vyndat pojistku ABS. A jak roztáčíte třeba zadek?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Ahoj, nebudu zakládat nové téma, přihodím dotaz zde:

 

Měl problém se sundáním zadního levého kola (vždy jsem prostříkl odrezovačem - povolovačem zarezlých šroubů, kopnul do kola a posunulo se, takto postupně jsem dostal kolo ven. Problém ale je, že tomu kolu se moc nechce na náboj ...

 

Teď mi dokonce začalo hučet. Nicméně ložisko bude asi OK, protože kolo se "nevyklá", když jej zvednu.

 

Mám to nějak zbrousit, nebo bude stačit smirkovým papírem obrousit kolo a dosedací plochu, kde kolo nasazuji a následně promazat vazelínou, nebo něčím jiným ??? Ten stříbrný sajrajt, kde se kolo nasazuje je už celkem pryč ... Respektive, které části promazat a čím ? Bude stačit jen promázání ?

 

 

Děkuji

 

EDIT: Tak jsem to vzal smirkem, očistil pořádně, namazal vazelínou, ale pořád to hučí ... Možná méně, ale je to třeba jen placebo efekt. Může být vadné ložisko, i když se mi to kolo "nevyklá", když ho zvednu ? Jinak kolo už jde nasadit/sundat stokrát lépe.

Odkaz ke komentáři

Špatně šlo nasadit jen to jedno levé-zadní. Jak jsme kolo i ten náboj projel smirkem a namazal vazelinou, je tu už celkem OK a kolo se dá v pohodě nasadit i sundat.

 

Pneu to určitě nebude, když jsem kolo nasadil, povolil ruční brzdu a auto měl ještě na heveru a ve vzduchu kolo roztočil, šlo slyšet jak to dělá ten zvuk, který řeším, sice úplně potichoučku, ale byl to on. Ložisko se mění rovnou i s nábojem, že ?

 

Respektive, http://www.automotokonicek.cz/zbozi/loisko-zadnho-kola-octavia-roomster-d toto koupit a vyměnit ?

Odkaz ke komentáři

Máš nějaký tip na ověřené ložisko, které vydrží ?

 

Jinak vzhledem k tomu, že nemám tu vychytávku na brzdy, kdej e třeba tlačit a zároveň točit s válečkem, nechám to udělat v autorizovaném servisu.

 

Kolik si tak mohou říct za práci ? A jak dlouho cca trvá výměna ?

 

Psal jsem jim už mejla, jen ať vím, jestli na to nacenění čekat, nebo to zkusit udělat svépomoci.

Odkaz ke komentáři

FAG,SKF. Já dával loni Slovenské ZVL.

Pokud budeš zpět dávat původní kotouč a destičky, tak ani nemusíš zatlačovat pístek třmenu. Ještě mrkni na ten zadní krycí plech. Pokud je načatý korozí, doporučují vyměnit, stojí asi 150,- Kč a právě se musí sundat náboj, takže dodatečná výměna jedině se zničením ložiskem. Jinak moc práce to není, když všechno půjde dobře, tak hodinka čisté práce.

 

https://www.cc-autodily.cz/plech-kryci-kot-brzdy-8

Upraveno uživatelem KaJe
Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
V 14. 3. 2013 at 10:39, Harryho napsal:

Ahoj,

 

ozivuji tema, mam taky problem s hucenim/kvileni, ale docela divne huceni, nikdy jsem takovy zvuk neslysel.

Octavia 2000, TDI 81kw. Huceni na vysoke frekvenci se ukazuje nepravidelne, v ruznych rychlostech a s ruznou intenzitou huceni (jak meluzina).

Sibr to neni, zalepil jsem spary izolepou na test, antena nehuci, sundal jsem ji. Kridlo nemam, vse v serii designove.

 

Huceni/kvileni se objevuje i v rychoslti 20-30km/h! nebo jako dnes pri 80/90ti km/h, objevuje se ruzne. Pravidelnost nelze vysledovat.

 

Huceni/kvileni prestane, jakmile prislapnu brzdu (tak malo, ze nenastoupi jeste brzdny ucinek - toto zjisteni jsem ziskal az dnes, nevim, jak by to vypadalo ve 20ti km/h).

 

Mohly by to byt brzdy, ale tento zvuk??? Loziska/ko? Taky nezvykly zvuk. Kdyz huci lozisko, tak huci snad a porad a intenzivneji...

 

Zvuk nejde ani poradne lokalizovat (otevrena okenka), jakoby se linul ze zadni casti strechy.

 

Co byste mi poradili prosim?

 

 

 

Dekuji Vam :pivo:

Ahoj,

mám úplně ten stejný problém. Můžu se zeptat co to nakonec bylo a jak jsi problém vyřešil?

 

předem díky za opodvěď

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...