Přejít na obsah

SVOLÁVACÍ AKCE: 28F7 Zapalovací cívky


mischicka

Doporučené příspěvky

Náhodou, jak jinak u Škodovky, jsem zjistil, že na motory TFSI je svolávací akce.

 

Bezplatná výměna všech 4 zapalovacích cívek, Škodovka cáluje, takže kdo je ještě nemáte vyměněné za nové, navštivte nejbližší servis, svolávací akce přímo milují.

 

Jediné, co mě prudí je, že jsem jednu za 2849,- Kč v prosinci vyměnil, poté, co mi shořela, což je důvod, proč se mění...

Odkaz ke komentáři
Len doplním, že zvolávacia akcia má označenie 28F7 a týka sa len niektorých motorov 2.0 TFSI, 2.0 FSI, 1.8T 110/132kw.

Jj, to označení jsem taky mohl napsat, ale laikovi stejně moc neřekne.

 

Pokud vím, dohledat se nedá, zastav se v servisu. Já byl včera, kontrolovali dle vin, jestli se mě to týká a pak taky jestli už je nemám vyměněný. A dnes na výměnu.

Já čekám už týden až se mi ozve servis a stále nic :-/

 

Já měl měněný už dvě a stejně mi vymění znovu všechny !!!

Asi ty dvě vyměněné jsou to starší provedení.

 

Dones fakkturu a meli by ti to proplatit...ne

Tohle mě napadlo, a samozřejmě to zkusím, za zeptání nic nedám:-)

 

EDIT: Možná právě Igor může říct, zda je to schůdné...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nuže...jak já nemám rád ty naše servisy..

všichni tam jsou příjemní jak prdel...jenom kdyby to někoho zajímalo bylo to v Praze AutoStyl..:-)

 

No ale abych se dostal k jádru pudla...ptal jsem se jestli je ta svolávací akce i pro mně...

...ne že mně nejdřív začal přesvědčovat že je to jenom pro motory 1.8 TSI...no asi po pěti minutách teda napsal moje VIN do PC,

aby mi s úlevou řekl, že pro moje auto to není otevřené...teda ne že by mi to nějak vadilo...ale jenom mě zaráží ten přístup.

...ale co..už se tam neukážu :angry:

 

 

Jo tohle sem teda nepatří,ale ve zkratce..

v práci mi chtěli udělat radost (že prý máme telefonovat bezpečně) tak že mi objednají držák na služ.telefon(iphone4).

řikám proč ne...tak si ho objednám u zmíněného servisu a technik řiká...druhý den je tady...no už je to 12 dní a pořád nic..:-)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak mám taky vyměněno - servis Auto Racek v Havlíčkově Brodě se dodnes neozval, takže to bruder domluvil v Olomouci u Frommera a je hotovo.

 

Podle předpokladu vyměněny jen 3 moduly, ten měněný v prosinci už byl nový typ, takže jsem jen tak "cvičně" napsal do Škoda Auto a uvidíme, co mi odpoví.

Odkaz ke komentáři

Servis se sám neozývá, to by asi muselo jít o nějakou životu nebezpečnou závadu např. na brzdách, takže to běžně funguje tak, že když jsi v servisu na garančce nebo na opravě, vyskočí jim to jakmile zadají VIN Tvého vozu do systému.

 

Tady Ti to podle VINu může při troše dobré vůle ověřit někdo, kdo ve Škodovce, resp. Škoda servisu pracuje.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...
  • o rok později...

Ahoj, snad mi někdo odpoví ještě v tomto topicu.

 

Pročítám toto forum už nějakou dobu a chci poděkovat za užitečné rady, které jsem tu našel. Dost mi jich pomohlo. :)

 

Můj dotaz se týká této akce na výměnu zapalovacích cívek. Pořídil jsem si v srpnu Octavii 1.8T RS. Díval jsem se na cívky, jaké mám a mám originální pro VAG od výrobce Eldor z Itálie. Číslo mají 06A 905 115A.

 

Dočetl jsem se, že v pořádku jsou cívky co končí na R a D. Pročítal jsem i britské forum Škoda a tam někdo zmiňoval, že stejné cívky co mám já mu vyměnili.

 

Můj dotaz tedy je, zda má cenu zajít do nějakého autorizáku a optat se na to, zda mám vadné cívky a pokud ano, zda mi je ještě vymění. Přeci jen od té akce už je to 5 let. Na Briskoda ovšem psali, že i letos jim to v UK měnili.

 

Ptám se protože řeším problém, který by mohl souviset i s cívkami, tak kdyby byla možnost je zdarma vyměnit, bylo by to příjemné a ušetřilo by to peníze.

 

Předem díky za odpověď. :)

Odkaz ke komentáři

Díky za odpověď.

 

Serviska vyplněná je, nicméně auto je dovezené z Německa, kde jezdilo stále do stejného servisu, ten ovšem po čase od Škodovky odešel. První tři razítka jsou od Škodovky od 2005 do 2009. Mám ročník 2004. Pak ten servis už u Škodovky nebyl.

 

Cívky mi končí na 115A, jak jsem zmínil v postu předešlém. Jejich výroba je 47. týden roku 2003.

 

Nicméně pokud to po skončení záruky jezdilo už jinam, tak to by snad vliv mít na to nemělo, ne? Psal jsem i na Škoda auto na jejich info email a zajdu si i k autorizovanému prodejci u nás, kde bydlím.

 

Chtěl jsem vědět váš názor. Za to díky. :)

Odkaz ke komentáři

Dobrá díky za info. Zkusím to teď po svátcích, optám se na to. :) Podle mých zjištění by se ta výměna měla právě týkat i těch cívek co mám já. Nicméně to mám zjištěné z různých diskuzních škodováckých fór. Nic oficiálně potvrzené. :) Každopádně moc díky.

 

EDIT: Dnes (28. 12.) jsem byl ve Škodovce se optat na ty cívky a skutečně se mění všechny, které nekončí na R či D. Akce stále trvá, takže v pátek jdu na výměnu všech cívek..

 

Co se týče pravidelnosti servisů, vyplněné servisky atd. Tak pán kolem 60 let velmi ochotný a nic takového se neřešilo. Pouze chtěl VIN a zda nevím, co tam mám za cívky, že by se to muselo jinak nejdřív zkontrolovat a pak až případně měnit. Když jsem mu oznámil, že mé končí všechny na 115A, tak nic více nechtěl a jenom jsme se domluvili na termínu. :)

 

Pokud by tedy někdo také ještě řešil potencionální výměnu těch "vadných" cívek, tak se stále, v rámci té akce ve Škodovce zdarma, mění.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...