Přejít na obsah

Denní svícení


Doporučené příspěvky

Tak jsem konecne sehnal a nainstaloval nove zarovky do denniho sviceni.

 

Jsou to PIAA Xtreme White 1156, odkaz treba tady :)

 

Rozsvicene maji krasnou bilou barvu, hodne podobnou xenonum. Nevyhodou je jejich modra barva - dela to docela slusne odlesky, kdyz nesviti. A taky to asi snadno poznaji policajti pri kontrole..

 

Fotky jsou pred upravou, v prubehu upravy a po uprave :( A na posledni je videt modry odraz..

post-72-1248771614_thumb.jpg

post-72-1248771621_thumb.jpg

post-72-1248771628_thumb.jpg

post-72-1248771786_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahoj, potřeboval bych poradit.

Dnes ráno jsem se byl mrknout, jak by se dala dát dvouvláknová žárovka do světla pro denní svícení. Bylo by to asi nejelegantnější řešení přesunu parkovaček zpod mračítek. Myslím, že by to šlo docela lehce. Musím jen přehodit póly, protože jakoby na kostře žárovky (tom větším plechu kolem celé žárovky) je + a dole na kontaktu je mínus. To by mělo jít přehozením drátků, respektive nevím jak se tomu říká, ale přehodil bych takové samičí sdířky, kam se vsunují samčí kontakty. Pak musím nějak uvnitř zkrátit jeden ten spodní kontakt na žárovku a přidat tam druhý kontakt na tu dvouvláknovku.

Myslím, že bych to měl mechanicky zvládnout, ale bude to fungovat? Nebude problém s tím, že přehodím ty póly? Jestli to nemá nějaký důvod, že je to obráceně, než je standard.

A nebude vadit, že pak budu používat stejné mínus na tu parkovačku i na denní?

Odkaz ke komentáři

Cetl jsem tvuj topic a muzu klidne rict... vadit to nebude, jestli teda neudelas skrat na kostru auta... Proc to skoda prehazuje fakt nechapu. Na kontrolu zarovek to vliv mit nebude, pro tu kontrolu je dulezity odpor spotrebice a v tvem pripade jestli dodrzis wataz v poho... :) :)

Odkaz ke komentáři
Cetl jsem tvuj topic a muzu klidne rict... vadit to nebude, jestli teda neudelas skrat na kostru auta... Proc to skoda prehazuje fakt nechapu. Na kontrolu zarovek to vliv mit nebude, pro tu kontrolu je dulezity odpor spotrebice a v tvem pripade jestli dodrzis wataz v poho... :) :)

 

A nebude teda vadit, že budu používat jedno mínus (kostru) na obě vlákna žárovky? Představuju si to tak, že přehodím ty póly a vyzkouším, jestli to svítí a nehlásí špatnou žárovku. Pak zkusím natáhnout drát z plusu od parkovačky na to 5W vlákno dvojvláknové žárovky a minus použiju z toho denního svícení a pak se zase mrknu na kontrolu žárovek. Pokud bude vše ok, tak zkusím upravit tu patici na trvalo. Díky za informace, zkusím si s tím nějak poradit. Vše nafotím, třeba se to bude hodit někomu dalšímu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jsem se také rozhoupal k testu jiných žárovek do světel k dennímu svícení na mé O2 FL (MR2010) - jsou to žárovky MTEC SuperWhite P21W Chrom, které jsem si nechal poslat z Německa.

Už jsem to anoncoval ve svém vlákně , takže se omlouvám, ale třeba to tady někoho osloví.

 

Světelný tok těchto "chromových" žárovek je nižší než u orginální P21Wky, kterou do denního svícení O2 instaluje Boleslav. I barva světla je na můj vkus až moc do modra (zblízka), z větší dálky je krásně bílá až modrobílá, tak 5000-6000 K.

 

Fotil jsem v podvečer, takže je to dobře vidět, v noci to je zbytečné fotit, neboť se automaticky zapínají xenony. Koukal jsem na to i přes den (bohužel jsem neměl sebou foťák, a mobil to není ono), a bylo to relativně dost vidět, i když to intenzity klasiky P21W nedosahuje.

 

Přemýšlím ale, že je asi vyndám, zejména tou intenzitou to není úplně přesně ono, co jsem si představoval, i když se to někomu jistě líbit bude (rád je přenechám). Možná je přendám do couvaček, tam budou efektní... :lol:

post-472-1250188886_thumb.jpg

post-472-1250575823_thumb.jpg

post-472-1250575841_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
Poradte ako zapnem danne svietenie na oc.II facelift, tlmene alebo hmlove svetla

 

 

Ja mam O II FL a denne svietenie sa zapne same akonahle otocim klucom v spin.skrinke.Sviet stale a ked zapnem tlmene svetla tak vtedy denne zhasnu.Denne svetla su tie dolu vedla prednych hmloviek. Zaujimavost je ta ze pri dennych svetlach zadne svetla nesvietia vobec.

post-2353-1267350850_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Mně při denních svítí i zadní, nakódovali to tak borci v servisu před předáváním auta. ;)

 

To som chcel dat v servise urobit aj ja a este aktivovat druhu zadnu hmlovku a aktivovat aby pri zatacani svietili dolu svetla.Ale ked mi povedal ze 16 euro za kazde aktivovanie,tak som sa mu vysmial do oci a siel som prec.

Odkaz ke komentáři

Marek: Dá sa to nastaviť, treba zmeniť kódovanie v riadiacej jednotke. Toto ti vedia urobiť v servise, alebo to vie spraviť niekto, kto má diagnostický kábel a VCDS.

 

Woodbine: A ako to máš nastavené, po naštartovaní sa rozsvietia denné svetlá v hmlovkách + zadné obrysovky? Alebo sa rozsvieta stretávačky + zadné obrysovky? Zaujímalo by ma tvoje kódovanie.

 

Dutch: Podľa legislatívy platnej od 1.2.2009 je to tak, že pri dennom svietení majú svietiť buď vpredu denné svetlá na to určené, alebo ak auto nimi nie je vybavené, tak stretávacie svetlá vpredu a zároveň zadné obrysové svetlá. OIIFL už má denné svetlá a preto zadné svetlá štandardne nesvietia. Nakódovať druhú hmlovku aj Corner pri zatáčaní je pre niekoho, kto má k dispozícii kábel a VCDS záležitosť na pár minút! 16 eur za každý jeden úkon je ale prehnaná suma, možno zaúčtovať to ako diagnostiku a v rámci nej spraviť všetky požadované úkony by bolo adekvátnejšie...

Odkaz ke komentáři

Dutch: Podľa legislatívy platnej od 1.2.2009 je to tak, že pri dennom svietení majú svietiť buď vpredu denné svetlá na to určené, alebo ak auto nimi nie je vybavené, tak stretávacie svetlá vpredu a zároveň zadné obrysové svetlá. OIIFL už má denné svetlá a preto zadné svetlá štandardne nesvietia. Nakódovať druhú hmlovku aj Corner pri zatáčaní je pre niekoho, kto má k dispozícii kábel a VCDS záležitosť na pár minút! 16 eur za každý jeden úkon je ale prehnaná suma, možno zaúčtovať to ako diagnostiku a v rámci nej spraviť všetky požadované úkony by bolo adekvátnejšie...

 

Viem ze to je prehnana suma ale neviem o nikom z mojho okolia kto by mi to za slusnu cenu aktivoval. A dalsia vec,auto je v zaruke tak mam obavy niekoho k tomu pustit. Spomenul som to prijmaciemu technikovi ked som bol v servise a vysiel na mna s tou cenou tak ho mam na haku.

Odkaz ke komentáři

Woodbine: Dnes som skúšal rôzne môžné kódovania, a nepodarilo sa mi nakódovať svietenie zadných obrysoviek spolu s dennými svetlami v hmlovkách vpredu. Dá sa nastaviť zapnutie stretávacích svetiel namiesto hmloviek, ale zadné obrysovky zostali vtedy zhasnuté - takže po FL sa zadné kódujú zvlášť (pred FL boli spolu so stretávacími).

Otázka teda znie - ako nakódovať v FL svietenie zadných obrysoviek?

Odkaz ke komentáři

Komunikator: Na zapnutie funkcie Corner treba nakódovať v BCM byte 14 bit 7 na hodnotu 1 (aktivácia natočením volantu) a byte 17 bit 0 tiež na hodnotu 1 (aktivácia pri zapnutí smeroviek). Keď to budeš kódovať, napíš sem tvoje kódovanie, hádam sa z neho podarí vylúštiť, ako nastaviť zadné obrysovky s spojení s denným svietením v hmlovkách :lool:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím všechny.

Můj problém spočívá v dodatečném osazení světel pro denní svícení s mlhovkama. Pořídil jsem Octavii FL (10.2010) bohužel bez zmíněných světel. auto již bylo takto vyrobeno a prodejce mi už nebyl schopen vyhovět.

Chtěl bych se tady na odborném foru dozvědět co já mohu udělat pro zprovoznění těchto světel co doplnit, vyměnit atd. Je potřeba vyměnit BCM jednotku

(eventuelně otnačení).

 

Díky t-drát

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...