Přejít na obsah

Výměna svíček


Doporučené příspěvky

Tak jsem dnes oddělal ten kryt abych skouknul jak na výměnu svíček a musím přiznat, že mě to nemile překvapilo... samo o sobě je u tohoto motoru (AQY) přístup dost špatný + v kombinaci s LPG tam ještě pár hadiček a kdovíčeho přibylo... Jen se chci zeptat zda je nutné pro výměnu svíček oddělat sání vzduchu... moc jsem to nezkoumal, tak abych si tím jen nenadělal víc práce... (PS: K dvojici středových svíček ani nedám ruku abych oddělal zapalovací kabel - natož demontoval svíčku bez nějakých speciálních přípravků)

Odkaz ke komentáři

Neboj, jde to i bez demontáže sání, já to tak dělám. Na sundání kabelů používám starý drát z výpletu jízdního kola - pevný, dlouhý a dobře zahnutý. Pak jen dlouhý nástavec a ořech na svíčky. Nepoužívám žádné kloubky atd. max, někdy sundám svorkovnici na benzínovém vstřikovači 1 válce.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 roky později...

Jde to i bez sundávání sání. Nejhorší je manipulace se samotnou svíčkou (vyndání a správné chycení závitu při opětovné montáži) Mě se na toto osvědčila gumová hadička do které jsem dal konec svíčky (hezky se pak chytá závit a svíčka vyndává ven) a zbytkem hadičky provlíkl drát aby byla pavná. Na sundávání kabelů od svíček postačí správně zahnutý pevný drát.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
  • o měsíc později...

Auto mám jedenáctým rokem a za celou tu dobu je spotřeba oleje stálá cca 0,5-0,8L na 1000km.  Neřeším to, u těchto motorů to tak je... 

Spíš jsem byl překvapený, že svíčky vypadají, tak jak vypadají. Řeším teď špatné studené starty (dlouho točí než naskočí) a tak jsem je preventivně vyměnil. Jinak je klasicky měním po 50 000km

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...