Přejít na obsah

Michiho detailingový kroužek


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Kluci povezu pravdepodobne na jare veterana vystavit na vystavu do Vidne, nechal bych to pred tim nekde umejt/osmudlat modelinou/navoskovat.... ale mam obavu, ze az dojedu z Prahy do Vidne, bude to vypadat zas jak by se to nedelalo.... predpokladam ze existuje nejaky reseni, neco ve spreji (?) cim to na pumpe pred Vidni nastrikam a sundam mouchy pripadne zaschly kapky, aniz by sel dolu i ten vosk?

Dik....

Odkaz ke komentáři

SirMike: Dik, jako ono by to bylo nejlepsi umyt pak, ale ja nevim jak bych to tam resil, ani nevim jestli se to treba v Rakousku smi, mejt auta jen tak na ulici... :(

Ale ten 'detailingovej sprej' to je teda asi to, co potrebuju... ono zas kdyz je to navoskovany tak na tom ten bordel tolik nedrzi, ne? Sorry se asi blbe ptam, ale uz proste nemam kapacitu na studovani dalsiho oboru... :blink:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Chlapy, tak jsem z toho všeho tu paf.

Jako naprostý začátečník se ztrácím. Přečetl jsem toho stoh a čím víc čtu, tím víc mám v hlavě guláš.

Je technologický postup a výběr druhů správně?

 

Umýt wapem

Meguiars Gold Class Bug and Tar Remover

Umýt wapem

Nanést Dodo Juice Supernatural Super Concentrated Detailing Shampoo

Spláchnout

Carpro IronX 500ml odstraňovač polétavé rzi

Opět spláchnout

Dodo Juice Born Slippy Refill Clay + Dodo Juice Supernatural Medium Clay

 

náčiní:

Dodo Juice Supernatural 'Yeti'

Microfiber Madness Dry Me Crazy

kýble mám od nás z firmy (dělám v potravinářství)

 

 

Nechybí mi tam nic? Někde jsem četl o vosku, nebo je to ten clay?

Jsou i nějaké další varianty šamponu či lubrikantu s clayem?

 

 

Auto, předpokládám je (už) bez vosku, zaprášené a špinavé.

Dělám to takto poprvé, vím že to nebude 100 pro, ale tak chci to udělat co nejlépe.

Odkaz ke komentáři

1. Po Bug & Taru bych opláchl a pak použil Iron. Až následně pořádně umýt i šamponem.

2. Clay je na vyčištění laku. Pak by mělo následovat leštění a následně ochrana laku (např. vosk).

3. Chybí Ti toho docela dost :) Mrkni buď k nám na Detailingclub nebo napiš na info@detailingshop.cz a probereme to.

4. Dělá se http://www.detailingshop.cz/cisteni-laku-a-clay/1106-dodo-juice-supernatural-ferro-lube-iron-removal-500ml-clay-lubrikace-5060209263007.html. Cena je bohužel vyšší :unsure:

Odkaz ke komentáři

Díky za reakci,

 

no já vycházel z návodu octaviaclubu. Zboží jsem vybral také zhruba na základě toho.

Takže, nějaké další jsem tam neviděl. Vnitřek, kola, sklo. To bych volil asi spíš časem, v další fázi.

Leštění se provádí nejakýma dalšíma aplikátorama? Kolik může být teda průměrná cena na první pořízení? A jak dlouho to vydrží?
Jako docela mě to láká, ale zrovna nejsem objednávací typ, když nevidím co to dokáže. Nejraději bych, pokud někdo v okolí by měl chvíli a třeba mě do toho dostal, a nebo bych aspoň mohl někam přijet , třeba na sraz (bydlím na pomezí Hodonínska a Uherskohradišťska).
Protože jak to tak vidím, tak než si vyberu, bude dlouhá doba.

Odkaz ke komentáři

Ahoj potřeboval bych poradit. Auto myji šampónem Dodo, následně použiji Clay a leštím bezabrazivní leštěnkou Dodo Lime Prime Lite. Chtěl bych si trošku pošetřit ruce a koupit si leštičku, mám vybranou Shine Mate ERO600. Chci se zeptat, jaké kotouče koupit? Na to leštění pomocí Lite Prime chci černý finišovací Dodo. Po leštění jsem zvyklý ručně nanáčet vosk Dodo Hard Candy. Jaký kotouč zvolit na vosk? Nebo vosk vyleštit pouze ručně?

Odkaz ke komentáři

Výborný vosk je tento http://www.detailingshop.cz/tuhe-vosky/230-dodo-juice-hard-candy-hard-wax-original-250ml-tvrdy-vosk-5060209260044.html, z levnějších pak http://www.detailingshop.cz/tuhe-vosky/1133-finish-kare-1000p-hi-temp-paste-wax-412g-autovosk.html , který má i dlouhou výdrž. S oběma se pracuje velmi snadno.

Upraveno uživatelem soray
Odkaz ke komentáři

no jde o to že mám od Doda vše, nechci aby se mi neco nekde tlouklo právě

 

 

Edit: tak mě to nedalo a něco sem si o něm přečetla, kombinace se značkou DODO by neměl být problém a je druhej v hodnocení vosku co sem našla na detailingovým foru....no ale neřeší to nic, protože taky není skladem :D :D

 

 

Upraveno uživatelem Myš
Odkaz ke komentáři

tak ono rozšoupnout, když vezmu vosk a detailer tak sem skoro na stejný ceně jako ten Gyeon, ale nevím pořád mě to přijde jako nějaký boom nano pikatek apod :ph34r: , taky jsem z těch lidí co vezmou něco osvědčenejšího než neznámýho :D

 

já už přemejšlím že vezmu supernatural, ale tam mě štve to bud mini balení nebo mega :D :D

Upraveno uživatelem Myš
Odkaz ke komentáři

tak ono rozšoupnout, když vezmu vosk a detailer tak sem skoro na stejný ceně jako ten Gyeon, ale nevím pořád mě to přijde jako nějaký boom nano pikatek apod :ph34r: , taky jsem z těch lidí co vezmou něco osvědčenejšího než neznámýho :D

 

já už přemejšlím že vezmu supernatural, ale tam mě štve to bud mini balení nebo mega :D :D

Gyeon je křemík 9H, nano je marketing a Pikatek je nesmysl.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...