Přejít na obsah

Krádeže O3


160R

Doporučené příspěvky

Neviem, aká je situácia v CZ, či sa už začali medzi kradnutými autami objavovať už aj O3, no pre SR platí, že úplne prvá ukradnutá O3 bola minulý týždeň. Biela, combi, 1.6 TDI, Elegance, stará asi 2 mesiace. Golfy VII boli u nás ukradnuté už 2, obe 1.6 TDI.

Situáciu budem sledovať aj naďalej, som zvedavý, kedy krádeže začnú vo veľkom.

Odkaz ke komentáři

Detaily zatiaľ neviem. Viem len toľko, že to bolo v "bermudskom trojuholníku" pri Trnave, ktorý je vychýrený miznutím áut, hlavne VW koncernu. Čo som zvykol sledovať štatistiku krádeží O2 RS FL, tak bol pomer 40% Bratislava a 60% Trnava a okolie...

Zatiaľ ale vcelku úspech, prvá O3 zmizla až rok po uvedení na trh :unsure:

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahojte - chcel som zalozit temu ale pozeram ze tu uz jedna taka je - tak sa skusim opytat.. ci su kradeze O3 (pripadne superbu) take "nebezpecne" aby ma napr odradili od kupy - alebo akym najlepsim sposobom by som si to vedel osefovat aby sa mi dobre spalo

 

zo zakladnych zabezpeceni poznam defendlock (neviem ci su aj lepsie nevyznam sa) a pieskovanie vin do skla (neviem nakolko to odradi :) )

 

a pozeral som poistky - tak zatial napr v uniqe vedia poistit do 6 rokov auto do 30 tis. tak ze keby sa mi ukradlo aj v 6tom roku tak mi preplatia celu sumu (je to nejaky priplatok GAP)

 

tak ako to je teda ? je nutne dat zabezpecovaky + poistku a nechat to na stastie ? :D

Odkaz ke komentáři

Musis mat aspon 2 zabezpecovacie systemy, cize imobilizer a alarm alebo mechanicke zabezpecenie aby ti auto poistili. Ano GAP ti poriesi velu poistnu sumu.

 

Mechanicke zabezpecenie (pieskovanie a leptanie nerataj, to uz poistovne neakceptuju) je aj Zederlock(zamknutie volantu - asi najucinnejsie). A potom su vselijake autoalarmy, ale ak chces kupit poriadne tak najviac ludi odporucalo zeder. Skus si o tom na internete precitat.

Odkaz ke komentáři

ten zeder vyzera super - a 0 kradezi ? zda sa to byt neuveritelne, ale pravdepodobne... ten GAP je asi aj tak nutny - aspon co sa tyka skody... neviem ako to tu maju uzivatelia - okrem zabezpecenia ten by som daval urcite naisto...ale asi aj tu poistku (GAP)... predsa len az za O3 rozmnozia casom tak to bude hned zaujimavy artikel...

Odkaz ke komentáři

Mnozia sa velmi rychlo, a ty si zrataj cenu aku ti poistovna za GAP ponukne. Je to dobre pripoistenie. Ale treba si aj zratat, aku hodnotu doplacaju, a aku trhovu hodnotu bude mat. Ci sa ti oplati investovat. Blizsie podmienky asi iba v poustovni u agenta :)

 

A zeder , ja si ho idem dat. Namiesto alarmu. Nazory najdes samozrejme rozne.

Odkaz ke komentáři

ja som pozeral uniqu a tam je do 6 rokov plna cena - teda nakupna (ale neviem zas kolko by ma to vyslo - ale asi to je jedno lebo vzdy to bude o dost menej akoby vypocitali napr po 4 rokoch (predpokladam ze z takych 26 tisic by som dostal 13 prinajlepsom)

a alarm ? ved ho mozes mat k tomu zederu ci nie ? a dakujem teda za info

Odkaz ke komentáři

Plna cena je plna a nie je dovod na platenie nizsej ciastky. GAP doplaca financny rozdiel medzi kupnou cenou a trhovou cenou. Cize v tej ktorej poistis pri kupe. Cena zalezi podla toho na ako dlho poistujes, cim dlhsie, tym drahsi kazdy rok lebo aj napriklad 4ty rok ti drzia plnu cenu.

 

Alarm naco? Iba piska a s autom kludne odide(profik). A poskodenie auta pri pokuse o kradez so zederom? Preplati poistovna, ja iba spoluucast. Alarm iba piska, tak nech, dam nalepky zeder namiesto alarmu. Cenovo je to podobne a tak ked alarm nemam, investujem radsej do zederu.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Krádeže O3 sledujem u nás od začiatku. Aktuálne čísla:

  • Za rok 2014 ukradnutých 16 ks, všetko TDI, 8x combi a 8x liftback, výbavy všetky, dokonca aj nejaké Active
  • Za rok 2015 zatiaľ ukradnutých 27 ks, všetko TDI, 12x combi a 15x liftback, 2 ks 4x4, 1x RS, výbavy znova všetky

Mám presnejšie info aj o výbavách áut, továrenský alarm nie je žiadna prekážka. Zatiaľ nebola ukradnutá žiadna O3 s Kessy. Že by ho ešte nevedeli okrem naloženia na odťahovku?

 

Pikoška - z celkovo ukradnutých 43 ks ukradli len 10 ks v Bratislave, zvyšok pripadá na okresy Trnava a Nitra (!!!) a po 1 ks okolité priamo susediace okresy. Situácia je trocha odlišná od čias O2, kedy tieto mizli hlavne v BA...

 

Takže aké zabezpečenie? Mne to vychádza na kombináciu TSI + Kessy + GAP :beer: Ale keď raz auto chcieť budú, tak si ho vezmú aj tak.

Odkaz ke komentáři

Myslím, že pokud se krade OIII , tak zloděj ví, jestli jde o TSI nebo TDI... půjde o cílené krádeže, proto možná zatím tak málo v Bratislavě... běžné "skupinky" půjdou spíš po OII nebo OI

 

Poměr prodeje přece taky není 43(+):1 pro motory TDI... ? Mimochodem mimo téma, to bě mě zajímalo jak to je ? Čechy, Slovensko ?

Odkaz ke komentáři

Pokiaľ viem, tak ani jedna z ukradnutých O3 nemala ani Zeder ani VAM. Zeder sa do O3 už montuje, ale nepamätám si, či som ho už videl v nejakej s Kessy. Viem však, že kvôli kolennému airbagu sa musí nejak inak umiestniť.

VAM v O3 som nevidel a dúfam, že ani neuvidím. Nápad je to dobrý, ale do súčasných moderných áut rozhodne nepatrí. Prerušiť dôležité káble na niekoľkých miestach, zviezť ich do 1 krabičky a tam ich náhodne poprepájať... Toto bolo ok možno za čias Felície, ale dnes je to strašná kravina. Nehovoriac o problémoch, čo to s elektronikou v aute spraví. Ak pri návšteve servisu nájdu v aute VAM, sú povinný zaznačiť to do všetkých dostupných informačných systémov a je to automatický koniec záruky na komplet celú elektriku a elektroniku v aute (platí pre celý VW koncern). Nehovoriac o tej krabičke, čo treba všade so sebou nosiť. Doba pokročila a už je veľká len ako polovica krabičky na cigarety, ale aj tak.

Pikoška - viem o jednej nemenovanej firme, ktorá si dala do svojich O2FL namontovať VAM. Áut bolo nejak do 30 ks a krabičky medzi tými autami boli vzájomne zameniteľné, v každom z týchto 30 áut fungovala každá krabička... Takže aké zabezpečenie?

Odkaz ke komentáři

Neviem odkial mas taketo info o VAMosovi, ale ja mam ine. Poznam ludi, ktori ho maju, aj v OC a su max spokojni. Mam info od ludi, co s autami robia a povedali mi, ze jediny VAM je naozaj neprekonatelny - samozrejme je otazka, kto tomu veri a kto nie... To s tymi 30 autami moc neverim, myslim si, ze by jednoznacne mohli ziadat vratenie penazi a okrem toho, podla mna ani sam VAMos by to neriskoval... A co sa tyka tej zaruky, mam kupenu novu OC 3 a priamo v SKODOVKe v predajni mi ho montovali - su s nimi zazmluvneny...

Nie som odbornik, nechcem sa hadat, ani zachadzat do nejakych odbornych diskusii o kvalite VAMosa..iba tolko moje info a skusenosti...

Odkaz ke komentáři

 

Ok, polozim otazku inak... Bez ohladu na to, ci by si si dal namontovat VAM alebo nie (z hociakych dovodov) je podla vas VAM naozaj "neprekonatelny" resp. je to zabezpecenie s ktorym sa auta nekradnu? Resp. viete o autach, ktore s tymto systemom ukradli?

 

 

 

 

 

V prílohe oficiálne stanovisko k VAM od Škoda Auto Slovensko, ktoré išlo do celej siete v septembri 2014...

attachicon.gifSkoda_VAM.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...