Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

před 13 hodinami, rusty333 napsal:

ahoj,

chci se podělit o, pro mě, docela zajímavý problém se svým BZB 340tis km, který začal 2 roky zpět.

Problémy se splehlivě začnou objevovat na podzim, takže to může souviset s vlhkostí. Ale zase přes léto když vydatně prší, tak problém není.

Už si teda úplně přesně nevybavuju posloupnost problémů (velmi podobných), ale vím že 2 roky po sobě jsem odpojil a zapojil konektory k jednotce s kladným výsledkem a byl na rok klid (do dalšího podzimu)... letos jsou problémy trošku jiné, ale přesto velmi podobné 🙂



podzim 2021
auto začalo padat do nouzáku s chybou plynového pedálu a klapky. Udělal jsem nový konektor ke klapce a pedál jsem vyměnil, proměřil ale nakonec pomohlo odpojení, profouknutí a znovu zapojení konektorů k motorové jednotce jako předešlý rok. Byl rok (cca 15tis km) klid bez jediného náznaku tohoto problému. Níže můj příspěvek a reakce od členů (díky @rayx@p2p ještě jednou)

 

podzim (řijen) 2022
Se studeným motorem jsem vyjel na oběd a po pár stovkách metrů začal maxidot hlásit tlak oleje, udělal to asi 4x po sobě (auto jinak jelo normálně, nerozsvítilo se nic), tak jsem se vrátil a odstavil to na firmě na parkovišti že změřím tlak. Dostal jsem se k tomu až po týdnu, namontoval jsem si měřák tlaku a že to nastartuju. Ale nic. Startér točil ale nechytalo to. Napojil jsem diagnostiku a ta hlásila že se nelze spojit s motorovou jednotkou (všechny ostatní jednotky v pohodě). Do toho se při zapnutém zapalování náhodně spínala sahara. Po dalších třech týdnech, kdy byla odpojená baterka, jsem to zkusil nakopnout, ale situace stejná a jen točil startér. Takže jsem si řekl že udělám klasickej fígl s odpojením a vyfoukáním konektoru k motorové jednotce (což jsem už 2x úspěšně aplikoval). Po téhle procedůře to s malým zaváháním naskočilo. Jednou nebo dvakrát to chcíplo. K tomuhle mám ještě poznatek, že neúspěšné starty byly venku při teplotách pod 10°, potom jsem to natlačil do vyhřívané garáže, kde to stálo nejméně 30 minut, než jsem se dostal k motorové jednotce. Takže čistě teoreticky mohlo pomoct jen samovolné ohřátí. Vyčetl jsem 2 chyby - "FAN1 short to ground" a "P0685 ECM power relay control circuit - open circuit". Vymazal jsem je, projel jsem to a po cestě to jednou škublo, jakoby na půl vteřiny chcíplo, ale setrvačností naskočilo, doprovázelo to krátké rozsvícení kontrolek motoru a EPC. Po tomhle se tam objevila už jen ta druhá chyba P0685. Když to stálo nastartované na místě, zkoušel jsem různě hýbat a ohýbat svazky do motorové jednotky až kam jsem dosáhl, ale nic to nedělalo. Pokračoval jsem kontrolou e-boxu, který vypadá čistě, nikde nic na první pohled zaoxidované (ale pravda, neměl jsem to rozebrané úplně až na tišťák, což je možná chyba a měl jsem to udělat jako jednu z prvnách věcí). Pokračoval jsem prohozením relé R1 a R2 mezi sebou následované testovací jízdou (start na brnk) a stání na volnoběh, chyba se neprojevila. Prohodil jsem relé do původního stavu, start na brnk, projel to a nechal stát asi 10 minut na volnoběhu a chyba se neprojevila. Takže v momentě kdy se to ohřálo, tak problém odezněl. Tak jsem počkal do druhého dne (auto stojí venku), než to celé vychladne. S relé na jejich původních pozicích točí a nestartuje. S prohozenými relé točí a nestartuje a opět náhodně spíná sahara. Pokud by bylo vadné relé napájení jednotky a neměla vůbec šťávu, tak předpokládám, že by se nemohla sepnout sahara a jezdit servo škrtící klapky, které je výrazně slyšet. No abych si byl jistý, tak ještě změřím 12V na konektoru k jednotce. Pokud to bude ok, tak s přihlédnutím na předchozí problémy to tipuju na vadnou jednotku.

No snad to má hlavu a patu.
 

@p2p Platí ještě že máš náhradní jednotku? 🙂 1.8TSI BZB. Případně funguje ještě Jurečka? Nedávno jsem jel kolem areálu kde působil a moc tam z něj nezbylo.

 

Jednotku nekde mam Jura uz nefunguje... Delam TSI nekde jinde...

Odkaz ke komentáři

No tak jsem ještě rozebral e-box a tam je krásně čisto bez oxidace. Pro jistotu jsem vyměnil obě relé v e-boxu, ale beze změny.

Pak jsem si za pár stovek sehnal druhou motorovou jednotku. Podle toho co jsem nastudoval tak s nenakódovanou by to mělo alespoň nastartovat, ale hned chcípnout. Nicméně se to chová naprosto identicky jako s původní jednotkou.

Takže se budu muset kousnout a proměřit kabeláž. To už nemůže být jinde 😕

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Dobry den, jedna se o CDAA kde opakovane zapece jeden vstrekovac a motor nasledne ide na 3 valce, extremne dymi, je tam uz aj podozrenie na poskodenie valca, tak mi mechanik povedal, nech si hladam novy motor.

Nasiel som z Leona 2009, udajne bol meneny v 2013 pred koncom zaruky, lebo sa poskodil. Na veku je nalepka 2009, ta sa vraj nemenila, lebo sa menil len short motor, doklad k tomu pochopitelne neexistuje.

Leon ma teraz 200 000 km, motor sa menil pri 120 000 km, takze motor ma vraj len 80 000 km a chce zan 1500 eur aj s turbom, pochopitelne bez zaruky. Videl som ho v nastartovanom aute, vyzera, ze ide normalne. Oplati sa to, co myslite?

Odkaz ke komentáři

Pokud to je opravdu 2013 jednotka, tak to nějaké km odjede ještě. Ale i tak ty motory časem chytnou pístní kroužky a CDAA pohádka jede dál.

Největší jistota je GOčko a pak máš hodně solidní svezení 🙂To si musíš říct sám, jestli dáš tolik peněz do káry.

Cena toho motoru, co jsi našel je cca 50% ceny generálky co se dělá... Takže jestli by vážně nebylo jistější to udělat.
 

Upraveno uživatelem MorDecaY
Odkaz ke komentáři
před 21 hodinami, denial napsal:

Dobry den, jedna se o CDAA kde opakovane zapece jeden vstrekovac a motor nasledne ide na 3 valce, extremne dymi, je tam uz aj podozrenie na poskodenie valca, tak mi mechanik povedal, nech si hladam novy motor.

Nasiel som z Leona 2009, udajne bol meneny v 2013 pred koncom zaruky, lebo sa poskodil. Na veku je nalepka 2009, ta sa vraj nemenila, lebo sa menil len short motor, doklad k tomu pochopitelne neexistuje.

Leon ma teraz 200 000 km, motor sa menil pri 120 000 km, takze motor ma vraj len 80 000 km a chce zan 1500 eur aj s turbom, pochopitelne bez zaruky. Videl som ho v nastartovanom aute, vyzera, ze ide normalne. Oplati sa to, co myslite?

Muj short motor byl měněn škodovkou a datum na štítku se změnilo na datum výroby motoru. Typuju, že polomotor obsahuje vše krom agregátů. Tzn komplet motor včetně rozvodů a krytů bez turba, sání, příslušenství apod. Ukazovali mi to v autorizáku.

Odkaz ke komentáři

Shortmotor - blok, klika, písty, ojnice, vana, čerpadlo, hlava, výko ventilů, rozvody, svíčky, vštřiky, vysokotlaké čerpadlo, čidla, vodní pumpa, řemen, víko rozvodů se štítkem označujícím kó a datum výroby atd  

od 2020 už tam pak nebyly vstříky, vysokotlaké a vodní čerpadlo a pod

pak byl ještě shortblok, ale ten se pro 1,8T tuším vůbec nedělal - blok, klika, písty, ojnice, vana, čerpadlo

 

 

V 22. 12. 2022 at 22:09, denial napsal:

Dobry den, jedna se o CDAA kde opakovane zapece jeden vstrekovac a motor nasledne ide na 3 valce, extremne dymi, je tam uz aj podozrenie na poskodenie valca, tak mi mechanik povedal, nech si hladam novy motor.

Nasiel som z Leona 2009, udajne bol meneny v 2013 pred koncom zaruky, lebo sa poskodil. Na veku je nalepka 2009, ta sa vraj nemenila, lebo sa menil len short motor, doklad k tomu pochopitelne neexistuje.

Leon ma teraz 200 000 km, motor sa menil pri 120 000 km, takze motor ma vraj len 80 000 km a chce zan 1500 eur aj s turbom, pochopitelne bez zaruky. Videl som ho v nastartovanom aute, vyzera, ze ide normalne. Oplati sa to, co myslite?

pokud nemáš jasně dohledatelný doklad o výměně motoru, tak bych do toho nešel, kdyby byl měněný v záruce, bude dle VIN záznám v elektronické podobě u dealera

Odkaz ke komentáři

No jasně! Můj motor má stejný datum a byly tam akorát nové ojnice s větším průměrem pístního čepu + novější písty se širším vrtaným stírákem (zapečeno stejně jako 1. genrace) a novej napínák "K" na rozvodech. O jiných modifikacích nevím...

vydržel asi 120tisíc km

IMG_4179.JPG.deec59ccdaad48fa640eed0ba750f7a9.JPG

Upraveno uživatelem Hoffec
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím pánové, chci se zeptat, jestli nemá někdo zájem koupit Octavii combi 1.8 TSI (CDAA)? Motor repasovaný při 140k km, nyní najeto cca 260k. Byla i vyměněna celá řada dílů, což můžu i doložit včetně kompletní historie oprav. Investice do oprav cca 300k. Kupuji nové auto a toto již nebudu potřebovat.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím páni, po 20 rokoch presviedčania manželky aby si spravila vodičák sa mi to nakoniec podarilo, a zhodou okolností u nás vo firme odpredávali Superb2 DSG, 1,8tsi, CDAA, 10/2012, 247tis km s pravidelným servisom, pridelene bolo vždy len 1 osobe na služobné a súkromné účely, jasný pôvod, servisná história, interiér a exteriér maximálne zachovaný, diagnostika pred kúpou len s chybami z R.J dverí a nejaká chýbajúca odozva od klímy. Po výpovedi z práce posledného ,,používača“ stálo auto nepridelené/nevyužité od konca decembra 22 do konca marca 23. Hovorím si fajn, spravím radosť manželke, môže začať naberať prax, skúsiť aj automat a tak som auto kúpil. Prišla prvá jazda mimo mesto na chalupu a keďže už 11 rokov jazdím svoju oct2FL,TDi 77kW, tak si jazdu so 118kW benzínom trošku užijem, kým ho odovzdám manželke. Prišlo prvé predbiehanie a ….strata výkonu preložená zlým pocitom so signalizáciou kontrolky EPC. Zvyšok večernej jazdy som si ,,užíval” s poriadnym stiskom zadele a iba hladkaním plynového pedálu s myšlienkou, či vôbec s rodinou na miesto určenia docestujeme. Po nasledovnom pátraní po problémoch motorov CDAA som narazil na toto vlákno, po prečítaní ktorého ma už opustili aj posledné zvyšky radosti z výhodnej kúpy. Preto Vás chcem touto cestou požiadať o rady k mojim 2. problémom s motorom.

  

1.  Pri prudšej akcelerácií prepad výkonu, signalizácia kontrolky EPC. Následné ďalšie prudšie akcelerácie bez uvedeného problému. Vypnutím motora sa problém ,,reštartuje”, kontrolka EPC zhasne do opätovného výskytu problému pri prudšej akcelerácii. Po naskočení kontrolky EPC je nefunkčný tempomat. K chybám 000801 a 004998 na adrese 1 sa v rámci tohto problému vyskytli ďalšie na adresách 09, 16, 17, 19.

 

2.  Pred pár dňami sa k uvedenému pridala aj absolútna strata výkonu, bez odozvy plynového pedálu sprevádzaná trasením vozidla a signalizáciou kontrolky motora. Po reštarte zapaľovania funkčnosť ok, kontrolka motora zostala svietiť - chyba 000136 na adrese 01.

log_bl315ek.pdf

Odkaz ke komentáři

mal som zosiroka podobne problemy.

prisiel som za mojim znamym a povedal, ze som hlupak a kupil som najhorsi motor na svete.

vyriesil som to kupou motora z bazosa a predajom vozidla.

urcite nepocitaj s lacnou opravou a namyslat si, ze vymenim nejaky senzor a pojde to - urcite nepojde.

Upraveno uživatelem denial
Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, tak to vypadá, že životní cyklus CDAA motoru po GO je asi tak 150 000 km... aneb toto na mě vyskákalo během poslední doby. Klapky se rozsvítily už trochu dřív, ten zbytek dnes ráno při startu - hodně hrubý studený start, otáčky 2x spadly až skoro k 500 RPM, nicméně nechcípnul. Za jízdy už pak v pohodě.

Koukal jsem na internetu, že P0171 a P119A jdou často splolečně při slehání PCV ventilu. Tak uvidíme. Ale minimálně na víku ventilů to nijak zaolejované není.

Citovat

001089 - system odvzdusneni nadrze
P0441 - 000 - spatna pruchodnost - Sporadická

info o závadì:
Stav závad: 00100000
Priorita závad: 0
Frekvence závad: 9
Poèítadlo resetù: 255
Kilometry: 343453 km
Indikace èasu: 0
Datum: 2063.14.31
Èas: 17:19:43
info o závadì:
Otáèky: 805 /min
Výkon/klapka: 21.2 %
Rychlost: 0.0 km/h
Teplota: 98.0*C
Teplota: 47.0*C
Tlak: 990.0 mbar
Napìtí: 13.589 V


008213 - Snímac polohy klapky v sacím potrubí/rízení proudu vzduchu
P2015 - 000 - neplatný signál - Kontrolka závad ZAP

info o závadì:
Stav závad: 11100000
Priorita závad: 0
Frekvence závad: 254
Poèítadlo resetù: 255
Kilometry: 340098 km
Indikace èasu: 0
Datum: 2063.14.31
Èas: 14:35:24
info o závadì:
Otáèky: 2904 /min
Výkon/klapka: 66.2 %
Rychlost: 106.0 km/h
Teplota: 96.0*C
Teplota: 37.0*C
Tlak: 950.0 mbar
Napìtí: 13.843 V


008213 - Snímac polohy klapky v sacím potrubí/rízení proudu vzduchu
P2015 - 000 - neplatný signál - Sporadická - Kontrolka závad ZAP

info o závadì:
Stav závad: 10100000
Priorita závad: 0
Frekvence závad: 16
Poèítadlo resetù: 255
Kilometry: 342514 km
Indikace èasu: 0
Datum: 2063.14.31
Èas: 16:43:19
info o závadì:
Otáèky: 2964 /min
Výkon/klapka: 65.5 %
Rychlost: 108.0 km/h
Teplota: 95.0*C
Teplota: 40.0*C
Tlak: 950.0 mbar
Napìtí: 13.716 V


000369 - rada valcu 1: system odmerovani paliva
P0171 - 000 - system prilis chudy - Sporadická

info o závadì:
Stav závad: 00100000
Priorita závad: 0
Frekvence závad: 3
Poèítadlo resetù: 255
Kilometry: 343288 km
Indikace èasu: 0
Datum: 2063.14.31
Èas: 20:06:39
info o závadì:
Otáèky: 843 /min
Výkon/klapka: 8.6 %
Rychlost: 41.0 km/h
Teplota: 95.0*C
Teplota: 48.0*C
Tlak: 960.0 mbar
Napìtí: 13.716 V


004506 - Snímac tlaku paliva -G247
P119A - 000 - chybná funkce - Sporadická

info o závadì:
Stav závad: 00100000
Priorita závad: 0
Frekvence závad: 1
Poèítadlo resetù: 255
Kilometry: 343288 km
Indikace èasu: 0
Datum: 2063.14.31
Èas: 20:06:11
info o závadì:
Otáèky: 838 /min
Výkon/klapka: 8.6 %
Rychlost: 44.0 km/h
Teplota: 96.0*C
Teplota: 48.0*C
Tlak: 960.0 mbar
Napìtí: 13.716 V
Readiness: 0000 0000

EDIT: A ještě poklesly otáčky na volnoběh. Místo 768 vidím na budíku přesně 700.

Upraveno uživatelem Tomas F
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Dobrý den. Včera jsem zjistil problém na mém autě. O2 po FL 1.8 tsi. Jel jsem z práce a vše v pořádku. Po příjezdu domů jsem normálně zastavil a po pár vteřinách stání na volnoběh mi na maxidotu vyskočila kontrolka tlaku oleje (ne červená olejnicka ale žlutý vykřičník s otáčkoměrem). Asi 3x to na mě bliklo, tak jsem zkusil lehce prošlápnout plyn a už se to neukázalo. Motor je týden po GO, najeto něco málo přes 500km. Oleje je tam dost. Nevíte někdo po čem jít? Nemá někdo zkušenost? Budu vděčný za každou radu.

Odkaz ke komentáři

na tu GO mas aj zaruku?

tu kontrolku mas nahratu na videu aj s tym, ze vyjdes z auta a je tam vidno aj SPZ/VIN bez strihu a datum/cas?

ak ano+ano -> pisomna reklamacia, ze mas podozrenie na bliziacu sa katastrofu

 

v opacnom pripade ... ihla v kope sena

 

Upraveno uživatelem denial
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...