Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

A jakou tedy navrhujete konkrétně opravu? Auto chci alespoň ještě tak tři roky využívat (nemám ho ještě ani rok). Na kolik by tak vyšla oprava? Je tu případně někdo z mé blízkosti, kdo by prosím poradil? Moc děkuju. S autem asi teď nejezdit, co myslíte? Kontrolka se včera po vymazání nerozsvítila, ale občas to stejně škube...


Případný prodej je ale i tak podmíněnej předchozí opravou, což?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj vsem.pořídil jsem octavii 1,8 tsi po faceliftu rv.2009 11 měsíc.pravidelný servis ne u škody.řeším bublani po studenem startu.chlazeni to neni hadice měké a po odevření nesyčí z nadobky.nenašel by se ňekdo z okolí Pardubic kdo by auto zkoukl a poslechl si motor má různé zvuky dignostika ok.neznam nikoho kdo tsi umi.mam prectene vse tady z fora a jedině do Brna:-)díky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak bublání pokračuje,ale v nádržce nebublá,hadi mněké a voda stále nemizí.olej nemizel,ale ted po vímněně po 400km držel a najednou po 30 km 0,75l pryč.svíčky čistý,kouř žádný.v hadici pod vřikama byl olej při výměně vstřiku.že by ventil?jak se pozná,že je špatnej?nevím celý jeho název teď jsem koukal je jen na 10 šroubech.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

hoj, nijak. pridaly se ted svicky, jelo to na tri valce. po vymene svicek chvili pokoj, ted ten samy problem, vymena svicek nepomaha, budu to davat opravovat. prvni ventil je v haji. A budu repasovat hlavu, az budou resit ten olej. Tohle auto je fakt prokleti. A do ojetiny uz nepujdu nikdy. Opravim, jeste rok poslouzi, doufam teda, a pak jdu do funglovky. Abych se vecne strachoval, ze nedojedu atd., za to to nestoji.

Odkaz ke komentáři

Dobrý den, rád bych požádal o radu zde zkušené. Mám problém nebo spíš takovej problémek s motorem CDAA, r.v. 2010. Po zahřátí kolem 2tis. otáček při akceleraci občas párkrát tak 2-3x zaškubne a až potom začne zrychlovat, dále již bez dalších negativních projevů až do vyšších otáček. Někdy to i trochu zatřese, zavibruje autem - popsal bych to jak opotřebovaná dvouhmota co mi dělala u jiného auta (ale spojkou to nebude podle mě, ta je v dobré kondici a na rozjezd a jiné stupně zcela bez problémů). Pozoruju to jen na 4 a 5.rychlost. Jak kdyby nechtěl reagovat plyn. Někdy to udělá víc, někdy míň. Někdy je to dost nepříjemné, např. na předjíždění jak kdyby se motor nechtěl probudit a najednou se chytne a vše ok. Pročetl jsem si zde všechny příspěvky všech 64 stran a jen asi 2 lidi toto zde řešili, ale výhradně na starším motoru BZB - jak zde někdo píše,stačila většinou aktualizace softu a byl to problém jen těch BZB.

 

Výkon je dobrý, spotřeba normální, starty dobré, volnoběh nekolísá, zvuk motoru normální, žádná kontrolka nesvítí, na diagnostice 0 závad. Zkoušel jsem i na noc odpojit aku jestli se nevyžene nějaký šotek,ale nic se nezměnilo. Jediné co bych ještě asi měl dodat aby to bylo kompletní - je dost možné, že se to začalo objevovat po umytí motoru (vím,že to nebyl dobrý nápad, ale byl neskutečně špinavej), protože začalo to dělat doopravdy najednou. Neřekl bych že se to ani zhoršuje ani nezlepšuje. Už s tím najeto ale více km nyní.. Možná to tím není a je to jen shoda náhod, ale raději to zde uvádím.

 

najeto cca 230 tis.km. Rozvody někdy kolem 150ti preventivně dělány - je zde již K-napínák(vím, že to s tím asi nemá co dělat, ale uvedu raději vše). Spotřeba oleje 0.5 l/100 km.

 

Předem díky moc za jakoukoli radu co zkusit a kam se ubírat. Vůbec netuším.

Odkaz ke komentáři

Skontroluj verziu SW riadiacej jednotky, prejavy by celkom zodpovedali, aj keď píšeš RV 2010. Toto je TPI z 24. 3. 2010:

 

Vyjádření zákazníka/ zjištění dílny
Vibrace, škubání motoru na 4. nebo 5. rychlostní stupeň v rozmezí 2000–2300 ot/min.
Technické pozadí
Změna software.
Zavedení v sérii
Změna aplikace v řídicí jednotce motoru.

Starý Nový
Octavia II 1.8l/118kW
1Z0907115F 0010, 0020 3T0907115G 0010

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...