Přejít na obsah

Gowsterovo Ford C - MAX


Doporučené příspěvky

Tak po dlouhém vybírání a uvažování jsem si nakonec koupil Ford C - MAX 1.6 TDCI) Zatím poměrně spokojenost, cestování po Praze (včera najeto 130km) s průměrem 5.7L/100km. Jsem zítra zvědavej na cestu mimo město za kolik to pojede. Auto má nájezd 124000km a bylo referenční v Autopalace Spořilov, tak že kompletně servisované ve značkovém servisu Ford.

 

Nějaké tech. údaje:

 

- 1.6 TDCI 66kW a 204Nm (bude chip příští týden na 88kW a 267Nm)

- 0 - 100 za 11.6s, Max speed 185kmh

- Spotřeba 5.7l město (vyzkoušeno), mimo město uvidíme o víkendu.

 

 

Co se výbavy týče:

 

Automatická klimatizace, ABS, ESP, origo autorádio na CD, AUX atd., 4x Airbag, elektrická zrcátka a okna, zadní sedačky isofix (dají se kompletně vyndat a každé samostatně posouvat a sklápět a všechny ostatní standart věci...

 

Na auto přibudou ještě folie na všechny boční okna, na jaře 17" kola a chip. Toť vše po 1,5 ročních úpravách Oktávky už nemám sílu a chuť na cokoli... Každopádně havarijko sem zaplatil hned předtím než jsem s ním vyjel od prodejce. ;)

post-3656-0-38185600-1317905830_thumb.jpg

post-3656-0-84091900-1317905835_thumb.jpg

post-3656-0-86146800-1317905843_thumb.jpg

post-3656-0-02715500-1317905850_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak najeto prvních 500km s průměrnou spotřebou 4.6L/100km z čehož bylo cca 60 procent Praha a 40 procent okresky a dálnice. Slušnej rozdíl od RSa. ;)

 

Vyměnil jsem žárovky za Osram Nightbraker Plus, nové stěrače a přezul na zimáky Vredestein Snowtrac 3 195/65/R15.

Upraveno uživatelem Gowster
Odkaz ke komentáři

Octavius84: Pokud to jako jediný nevíš, tak jsem jí na konci července rozbil, byla to totálka...

 

MichalF: Na zimu plecháče ideální a na léto určitě budou pěkná kola. ;)

 

Deko: Měl jsem určitý peníze a Ford vyšel nejvýhodněji v této cenové kategorii s ohledem na nájezd atp.

 

JInak z toho chci udělat něco takovéhohle...

post-3656-0-40382000-1318312966_thumb.jpg

post-3656-0-61940900-1318312973_thumb.jpg

post-3656-0-81187300-1318312983_thumb.jpg

post-3656-0-47402000-1318312991_thumb.jpg

post-3656-0-68946000-1318312998_thumb.jpg

post-3656-0-23022200-1318313009_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak já mám taky druhé auto Forda, taky C-maxe, jsem s ním spokojený a teď v přímém porovnání s G6 můžu říct, že podvozkově je C-max lepší, filtrování nerovností stejné, ale G6 je na nerovnostech mírně nervoznější oproti C-maxu,

jinak v přímém porovnání ceny byl C.max o kilo levnější proti OII Combi nebo Touranu,

mám 1,8 benzín 92 kW a pocitově to jede úplně stejně jako G6 se stejně silným motorem, jen s menším objemem a turbem, spotřeba je u G6 o 0,5-0,6 menší, ale zase je podstatně nižší a menší než C-max.

Jinak povožení ve Focusu ST nebo RS je parádní.

Kdyby jsi uvažoval o kolech, tak jsem na C-maxe kupoval repliky od WSP, katalog v příloze

 

Aha, tak to jsem vážně nevědel. To mě mrzí, ale Fordík taky dobrej. Taky si říkám že přístí auto bude Ford, mě se strašně líbí galaxy

 

mě s-max, takové sportovní větší MPV palec.gif

WSP_catalogo.pdf

Odkaz ke komentáři

Díkes za katalog... Mrknu na to, kola právě teď řeším, co na Fordíka dám za kola. Já jsem zatím spokojenej, prostorově je ve předu větší než OII, pro pasažéry v zadu je také dostatek místa. Jelikož jsou zadní sedačky na systému ISOFIX, tak se dají kompletně vyndat z auta v případě potřeby, tak že o zavazadlový prostor není nouze. Najel jsem za týden 600km s průměrnou spotřebou 4.6l/100km (Z toho cca 60 procent Praha a 40 procent okresky a dálnice), tak že proti RS je to naprostá paráda, jen mám blbej vnitřní pocit, že nejezdím každou chvíli na benzínku. laugh.gif

 

Podvozek drží na silnici i nerovnostech dobře, sice se díky měkčímu podvozku více auto naklání, ale stopu drží perfektně a to i na nových zimních pneu 195/65 R15, tudíž až tam dám 17" na jaře, to bude ještě podstatně lepší.

 

Motor, na to že je to 1.6 TDCI s 66kW (bude chip) a s ohledem na velikost auta táhne velice dobře i ve více lidech.

 

Celkově jsem s autem spokojený a nemám si na co stěžovat, kromě absence nějaké výbavy, bez které jsem ho koupil, ale to v průběhu zimy poladím...

 

Ty kola jsi pak Jardo objednával kde?

Upraveno uživatelem Gowster
Odkaz ke komentáři

Jar_da: Když mě se u toho S-Maxe nelíbí ta "vajčkovitost" a jak jsem zjistil když jsem měl 7-mi místný auto tak jsem ho využil beze zbytku. Nevím o kolik je S-Max menší tak jestli těch 7míst by bylo stejně pohodlnejch jako v Galaxy

 

Jak je Jardo na tom Ford s těma většíma motorama 2,0 a 2,2 nafta? Já měl to Galaxy jen v 1,8 naftě a to bylo líný.

Případně jak jsou na tom i jejich automatický převodovky v tom?

Odkaz ke komentáři

Tak dneska ráno mě překvapila taková malá postatná/nepodstatná drobnost. Byl jsem v OII zvyklej, že když mám zamlžené boční okna, tak stáhnu, vytáhnu a mám po problému. U Forda to jaksi nefunguje, pač gumičky kolem oken nejsou těsně na nich a tak jsem musel běhat a stírat ráno rosu z oken.... angry.gif

Odkaz ke komentáři

to je divný, u mě to funguje, ale já mám FL, zase nemusíš škrábat přední okno biggrin.gif

 

Jar_da: Když mě se u toho S-Maxe nelíbí ta "vajčkovitost" a jak jsem zjistil když jsem měl 7-mi místný auto tak jsem ho využil beze zbytku. Nevím o kolik je S-Max menší tak jestli těch 7míst by bylo stejně pohodlnejch jako v Galaxy

 

Jak je Jardo na tom Ford s těma většíma motorama 2,0 a 2,2 nafta? Já měl to Galaxy jen v 1,8 naftě a to bylo líný.

Případně jak jsou na tom i jejich automatický převodovky v tom?

 

Tyhle motory jsou o.k., jede to pěkně, kámoš má v Praze právě galaxy s 2.0 tdci a je spokojený a že by ho šetřil, to tedy neee,

kupoval mírně jeté,

převodovku má manuál, takže netuším, ale automat má P2M v Mondeu, ale to už je dvojspojka v kombinaci s novým benzínovým Ecoboostem

dvoulitra naftu má TomášB, taky v Mondeu a pokud vím tak bez problémů

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ja bych si proste forda nekoupil, zrovna ted kamarad spilal jak si mel vzit octavii kdyz sem mu pomahal shanet auto, od ty doby co ma focuse tak do toho sype jen penize a to tady z fora mohl mit libovy kousky..

 

sorry, ale for proste u me nikdy. to bych si fakt na tourana pridal a jestli patrik ceka mimi tak pak to chapu ze sel do rozmerove tohoto auta :) ale jinak, nevim :) touran je hezkej, cmax se me osobne bohuzel nelibit :)

Odkaz ke komentáři

já už to psal u sebe v tématu, mě se Ford design exteriéru líbí, dokonce jsem o novým focusu uvažoval až budu za rok měnit Fabii, ale potom co jsem viděl kvalitu interiéru u 4 roky starýho Focuse a srovnal s deset starou Octou a 3 roky starou Fabií tak je škodovka co se materiálů týče o pořádnej kus dál. A kolega teď nedává na rok starý Mondeo za skoro mega jak mu plasty vevnitř vržou, vypadají zašle jak u starýho auta atd.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...