Přejít na obsah

problém s rozvody?


Doporučené příspěvky

zdarte,

nevíte někdo něco o tom, že Škodovka má svolávací akci pro tyhle motory?

Žeprý byla nějaká série s vadnými rozv. řetezy a kladkami, a ty prý mění.

Údajně šlo o to, že po několika málo tis. km se řetez vytahal a pak měl tendence přeskakovat.

Pozná se to prý po startu motoru, že v tom nějak na chvíli zarachotí.

Moc lidí prý o tom neví a snad ani menší servisy.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jám mám již rozvody vyměněné. Při raním startu se ozývalo kovové drnčení - dost nepříjemný zvuk. V servisu úplně v pohodě.Od Škodovky mají připravenou sadu, výměna cca 5 hodin. Nechal jsem si zároveň vyměnit olej a filtr, který jsem ale zaplatil.

Upraveno uživatelem Ol@f
necituj primo predchozi prispevky prosim
Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
  • o rok později...

Tak jám mám již rozvody vyměněné. Při raním startu se ozývalo kovové drnčení - dost nepříjemný zvuk. V servisu úplně v pohodě.Od Škodovky mají připravenou sadu, výměna cca 5 hodin. Nechal jsem si zároveň vyměnit olej a filtr, který jsem ale zaplatil.

 

čus , mam podobny problém, ale mam po zaruce 4 mesice. Doufam, ze mi to vymeni bez problemu.

Ty jsi to stihl ještě v zaruce?

Ian

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

U OII je jen jeden motor 1.2 TSI a to 77 kW s kódem CBZB. Výskyt potíží s rozvody je největší u motorů z roků 2010 - 12. Menší potíže ovšem přetrvávají doposud. Více se dozvíš, když se podíváš do příslušné motorové sekce u dvojkových Fabií na skodahome. Octavií s tímto motorem je totiž minimální množství.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Tak jám mám již rozvody vyměněné. Při raním startu se ozývalo kovové drnčení - dost nepříjemný zvuk. V servisu úplně v pohodě.Od Škodovky mají připravenou sadu, výměna cca 5 hodin. Nechal jsem si zároveň vyměnit olej a filtr, který jsem ale zaplatil.

Zdar, jak moc hlasitý to byl zvuk ? Mě tam při rozjíždění cosi cvakne, ale nezní to nijak strašidelně.

Co mě ale děsí víc je téměř pravidelné zaškubání motoru po ujetí cca 200m za chladnějšího počasí.

Mám referenční aktu 1.2 tsi r.v. 12/2011, na servisce už jsem byl, tak jen doufám že by mě upozornili, pokud by auto potřebovalo vyměnit rozvody v rámci svolávačky.

Tom

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Tak jsem nechal udělat preventivní prohlídku napnutí řetězu, a zjistilo se, že jsem malinko za limitem (74,5mm) , takže se musel dát nový řetěz. 

Jízdně jsem nepozoroval, že by bylo něco divné, Starty byly tiché a neměl jsem nejmenší podezření kvůli rachocení motoru.

Najeto 93300km !!

Odkaz ke komentáři

No ještě jsem zvědavý na tchána, ten má taky 1.2 TSI combi, rv. 2013. Jeden z posledních modelů co se vyrobil. Musím říct že v porovnáním s mojí, ta jeho jede tak trošku jinak... přijde mě že jinak táhne a že i ten motor má trošku jiný zvuk. Tak uvidíme, jak to bude mít on.... má najeto 87000km

btw @Pawouk01 souhlasím s tebou. Oni ten problém pouze malinko oddálili aby to neskákalo po 20tkm ... 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Já jsem dělal výměnu v origo servise koncem roku, naplánoval jsem to tak abych to udělal společně s intervalem výměny oleje abych nemusel dělat extra olej a ještě jsem měnil brzdy.

Kontrola v origo servise za 500kč.

V příloze máš ceny

 

takže si myslím, že 10k je dost

 

1.png

2.png

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...