Přejít na obsah

octavia 2.0fsi klepe motor na volnobehu


Guest nyaki13

Doporučené příspěvky

Žaky: Ano, ikdyž je rozvod věc mechanická, máš čidlo na klice a čidlo na vačce. Tato dvě čidla mají nastavený rozsah, který si jednotka hlídá. Pokud se rozsah pootočení vačky vůči klice rozhodí natolik, že není v normě, tak jednotka vyhodí chybu. Pozor, auto pak hlásí náhodně chyby od kliky a od vačky. Smažeš to a je třeba 500 km klid nebo taky jen 50 km. Od doby co jsem udělal rozvod a řetěz s přestavovákem na klice, tak je klid. Motor se zklidnil a tahá líp.

Odkaz ke komentáři

Zdar borci, pls mám připravený řetěz i napínák. Měnil jste si to někdo sám? Co jsem koukal do příručky, tak musí jít dolu i vysokotlaký čerpadlo aby se člověk dostal k poslendímu šroubu toho deklu řetězu. Je tam něco na co si dát extra pozor u toho čerpadla? A jak jste případně vyřešili aretaci vaček?

Autorizák si za výměnu poptává 21tis vč. materiálu. Nemáte kontakt na nějaký servis který už to dělal a neměl cenu jak pro majitele ropného vrtu? :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Můžete prosím někdo kouknout co si o tom myslíte? Je to indikace k výměně řetězu a napínáku nebo to je normální projev tohoto motoru?

https://youtu.be/hOAf9SKHDa8

Motor 4x4 - BVX

Jsem po výměně rozvodů (omylem se spožděním 30 tis.). Jestli to chápu správně, řetěz nemá přepsaný interval a mění se když motor má po zahřátí "dieslový" volnoběh?

Je poněkud škoda, že tu někdo nepostul jak to zní po té výměně. Auto mám teprve rok.

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...