Přejít na obsah

Vůle v řízení


kubrt

Doporučené příspěvky

Ahoj, začal jsem řešit vůli v řízení na mé OII 1,6 MPi MR08 najeto 41000Km.Auto po zahřátí začíná plavat , od 80Km/h je to víc a víc znatelnější( dělalo to jak na letní sadě tak i na té zimní)pokud je auto studené tak mi ta vůle tak nepřijde .Za jízdy pokud jede auto přímo mohu hýbat volantem cca 1cm na každou stranu aniž bych ucítil záběr a naopak pokud držím volant v klidu je cítit jak řízení dorovnává /--/ a \--\ .Byl jsem s tím v servisu bylo to i na zvedáku zkoušeli vůle a vše je ok žádná vůle ačkoliv přiznali že pokud auto stálo na místě a zkoušeli hýbat volantem vůle ve volantu byla .Mě to připadá jako když by byla vůle na tom hřebenu (možná plácám blbost)jinak mě nic nenapadá .10.1 jedu štreku po dálnici tak jsem dohodnutý v servisu že až pojedu domu mám jet rovnou do servisu a hned to půjde zahřáté na zvedák ale moc nevěřím že se to podaří najít. Neřešili jste někdo něco podobného ? Pár odkazů jsem našel ale buď to bylo bez reakce nebo střílení od boku,Děkuju za případnou radu nebo názor.

 

Jarda

 

 

No koukám že nikdo nemá vůly v řízení .....natož radu nebo názor. :(

 

No odpovím si sám ,řízení má vadný hřeben a je v tahu.Zakoupeno nové a příští týden bude výměna.

Upraveno uživatelem kubrt
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

pomohla výměna hřebenu? dneska jsem vypozoroval že když stojím a hýbu volantem doprava,doleva, tak vždy při změně otáčení cítím vůli a neco lupe....... nápravy,čepy, vše ok, najeto 75tis....

auto bylo už na zvedáku a vypadá to na vůli v hřebenu............. kolik stojí? dá se vyměnit jen hřeben nebo se musí celý řízení?

Odkaz ke komentáři

pomohla výměna hřebenu? dneska jsem vypozoroval že když stojím a hýbu volantem doprava,doleva, tak vždy při změně otáčení cítím vůli a neco lupe....... nápravy,čepy, vše ok, najeto 75tis....

auto bylo už na zvedáku a vypadá to na vůli v hřebenu............. kolik stojí? dá se vyměnit jen hřeben nebo se musí celý řízení?

 

Ahoj,bohužel pokud jsi si jistý že vše ostatní je v naprostém pořádku a vůle je jen na hřebenu tak tě nepotěším .Já jsem řešil to samé a nakonec jsem musel koupit celé řízení protože se nedájí koupit díly ale jen komplet.Já to kupoval tady a naprostá spokojenost.

 

http://www.cc-autodily.cz/rizeni-komplet-octav-2?brand=SKODA&model=OCTAVIA

 

Jarda

Upraveno uživatelem kubrt
Odkaz ke komentáři

mnooooo, už jsem na to koukal včera....... když si psal o hřebenu, myslel jsem že si ho někde sehnal samostatně......

jak dlouho si s tím jezdil? já nepozoruju že by auto plavalo, ale když stojím, tak cítím vůli, ři jízdě nic.....

uvidím zda se bude zhoršovat......

Odkaz ke komentáři

mnooooo, už jsem na to koukal včera....... když si psal o hřebenu, myslel jsem že si ho někde sehnal samostatně......

jak dlouho si s tím jezdil? já nepozoruju že by auto plavalo, ale když stojím, tak cítím vůli, ři jízdě nic.....

uvidím zda se bude zhoršovat......

 

Já jsem to začal pozorovat na konci léta tak jsem to přisuzoval letním pneu ale po přezutí na zimní to bylo stejné.Tak jsem to začal pozorovat a nejhorší to bylo při rychlostech nad 80km/h a dálnice byla nejhorší.Stačilo aby jsem chytnul boční vítr a auto lítalo sem tam ...dal jsem nové řízení a vše je bez vůle a je citlivé stačí cuknout volantem a je cítit reakce..

Upraveno uživatelem kubrt
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o rok později...

Tak mi v servisu zjistili uplně stejný problém v hřebenu a musí se tedy vyměnit celé řízení. Auto mi také začalo plavat a ozývají se divné zvuky při přejíždení nerovností. Všechny čepy a stabilizační tyčky jsou také vpořádku, ale mám hrozné vůle v řízení u volantu. Už jsem tedy zakoupil nový kompletní řízení. Sehnal jsem ho v Pardubické prodejně originál nové: http://www.amd-autodily.cz/rizeni-razeni-pedalove-ustroji/rizeni-kompletni-s-cepama-4-diry.html

Ted už jen uvažuji jestli to nechat vyměnit v originálním servise nebo to nechat někomu jinde v Praze.

Škoda Octavia II 1.9 tdi 2007 bxe najeto 143 tis. km

Odkaz ke komentáři

Mám něco podobnýho, ale ani ve Škodovce to neurčili, prý je vše ok. Vůle na nápravách žádné, tlumiče na testu prošly bez chyby , ale auto plave to mě nikdo nevymluví nad 70km/hod musím mírně pootáčet volantem vpravo a vlevo po projetí nerovnosti auto mírně změní směr předjíždět i na mírné nerovnosti téměř nemožné. Co mě nejvíc udivuje že řízení je absolutně bez vůle i když stojí i na zvedáku.

Je možné že se vůle projevuje jen u vyšší rychlosti?

Velmi velmi děkuji za tip nebo radu už jsem auto i odstavil a jezdím s feldou jsem z toho zoufalý

 

Octavia 2 combi 2006 1.9tdi BXE cca190tis

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Mel bych take otazku. Da se nejak poznak jestli je rizeni v poradku kdyz je venku z auta. Jak poznat ze na nem neni vule. Bohuzel jsem jeden ztech kterym odeslo rizeni. Vse se vymenilo a pak se prislo nato ze je vadne samotne rizeni. Na nove taknak nejsou penize a tak se poohlizim po vrakacich ale nerad bych koupil treba jeste horsi.

Za kazdou radu budu rad

Odkaz ke komentáři

Já mám to řízení v dílně ...vůle jsou ok ale odešlo servo a tak si to začalo dělat co chce.Vůle na volantu +- 2cm na každou stranu a na dálnici jsem jezdil jak nalitej ...stačí vypnout zapalování a je bez vůle. Těžko říct jak to zjistit .


V mém případě odešla spíš elektronika ....problém je samotné díly jsem nesehnal a tak jsem to vyřešil novým dílem.To původní nikdy nedostalo ránu a stejně odešlo ....

Odkaz ke komentáři

Me servo maka v pohode ale odesel ten snek co je vevnitr nebo jak se tomu nadava. Auto taky lita po silnici a pri prejezdu nerovnosti jdou stoho kovove zvuky no hruza.

Kdyz vypnu zapalovani tak to take neni tak hrozne ale vule je! Jak mile nastartuji a zkusim namiste pohybovat volantem tak kola se ani nehnou a s prevodky se ozivaj rany.

 

 

Jestli to dobre chapu tak se to da ruzne rozebrat. PR: sehnat samotnou prevodku a zbytek muzu pouzit ze sveho auta?

Upraveno uživatelem fandaklara
Odkaz ke komentáři

Jsem z Mostu. Tak urcite by se dalo nak domluvit, samozrejme kdyby jsi ho prodal.

Dnes jsem prave vymenoval ty axialni tahla + cepy a kupoval jsem od znacky lomferder nebo jak se to pise a ty bych si tam stejne chtel dat jsou hodne kvalitni a vsude je nane jenom chvala.

Vymenu si delam vzdy sam akorad geosku do servisu na to uz nemam

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Moje zkušenost je, že vůle běžným opotřebením je většinou na ramenech, případně čepech řízení což se dá opravit výměnou dílů. Samotná převodka řízení vydrží hodně a pokud dojde k vylomení zubu nebo už má vůli nezbývá než koupit kompletní repasované řízení kolem 10 tisíc, v autorizovaném servisu přijde s prací na 35-45 tisíc. Vůle (vzniklá manipulací volantu vší silou třeba pro vyjetí z nějakého výmolu, díry) může být i ve sloupku řízení a to buď v trojhranu teleskopické tyče, nebo kloubku řízení. To první se dá vyřešit jednoduchým svárem (po kterém není možné výškové nastavování volantu), kloubek (spíše celý sloupek řízení) je třeba vyměnit za nový (přes 10 t.), nebo sehnat někde na vrakovišti. Většinou je problém ve volném (opotřebovaném) kloubku. Tady pozor, na vrakovišti v ruce nepoznáte že je tam vůle. Snad jedině dát spodní hran do svěráku a pákou na hran volantu (třeba hasákem) prověřit vůli.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...