Přejít na obsah

Přívěsný vozík za auto


Vlastníte přívěs?  

40 hlasů

  1. 1. Od jakého výrobce


  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Co jsem se ptal znalejsich lidi, tak pry jsem tam mohl mit kolem te 1 tuny + 220kg vozik, takze to neni zase tak hrozny...

Samotny tazny by s tim nemelo mit absolutne problem, u brzdenyho privesu muzu tahat 1200kg, takze v tomto pripade dostavaji vic zabrat jen brzdy. Ohledne jizdy, je jasny ze nepojedu 90km/h, ale treba jen 60km/h a kdyz si budu drzet vetsi rozestup od jinych aut, tak se da i takovy naklad celkem bezpecne prevest ?

Odkaz ke komentáři

Je to skoda, ze neni brzdeny, ale to by byl taky za jiny prachy ???

Jinak podobny brzdeny jsou treba tyto:

https://www.provleky.cz/m/produkt/2693__prives-martz--premium--3002c-2000kg-3000x1500mm

http://privesymorava.cz/cz/2/katalog/142/privesy-dvouose-brzdene/383/dvounapravovy-brzdeny-privesny-vozik-trigano-pro-263x129

http://privesymorava.cz/cz/2/katalog/142/privesy-dvouose-brzdene/381/dvounapravovy-brzdeny-privesny-vozik-zaslaw-265th-265x132

Je pravda, ze na takovy prives by bylo lepsi vetsi auto, ale i octa ho zvladne utahnout, byt muzu teda legalne nalozit jen 280kg ??

Jinak je zajimavy pozorovat, jak se zejmena ridici divaji, ze octa tahne takovy vlek... ???

 

Odkaz ke komentáři
před 17 hodinami, Konny napsal:

Co jsem se ptal znalejsich lidi, tak pry jsem tam mohl mit kolem te 1 tuny + 220kg vozik, takze to neni zase tak hrozny...

Samotny tazny by s tim nemelo mit absolutne problem, u brzdenyho privesu muzu tahat 1200kg, takze v tomto pripade dostavaji vic zabrat jen brzdy. Ohledne jizdy, je jasny ze nepojedu 90km/h, ale treba jen 60km/h a kdyz si budu drzet vetsi rozestup od jinych aut, tak se da i takovy naklad celkem bezpecne prevest ?

nejen brzdy, ale především pak žehlička a síly do kastle a nosníků jsou podstatně vyšší , které přenáší tažné do karoserie

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Cesta byla super. Vozejk kradne stabilni i pri couvani do zahrady sem zjistil ze je to ohodne jednodussi nez s jednonapravovym. Me ceka prvni naklad v utery a ve ctvrtek. Budu si navazat pisek a obrubniky. 

Ve stredu jdu prihlasit tak doufam ze tam budou mit nejakou peknou znacku  na vyber ??

Odkaz ke komentáři

Jednoduše jsem řešil, proč vozíky, který jsou evidentně na tunu a půl mají celkovou 750kg. No a souvisí to s těma brzdama - protože (jak psal Honza), každý vozík nad 750 kg musí mít brzdy. Nesouhlasil jsem s tím, že to nemá s brzdama nic společného. Ale nepiplal bych se v tom :-) Osvětlili jsme mi ten důvod, za to děkuju

Odkaz ke komentáři

Uplne napohodu krasny necely 3 m3 dreva. 80km/h nebyl problem. Zalezelo na silnici. Krasne drzel vubec se za mnou nekroutil. Proste nadsenej. Sem fakt rad sem si ho koupil ??. 

Pritelkyne tata byl vypleskej z vozejku kolik se na nej vejde ?. Jen porad cekam na ty vnejsi drzaky jak mas ty. 

Odkaz ke komentáři

To jsem rád, že jsem ti neporadil špatně, opravdu tyto vozíky jsou perfektní. Až budu časem kupovat novej (doufám, že tak za 20 let :biggrin: ), tak budu chtít zase dvouosu a 2,6m délku, kratší určitě ne!!

Až dáš ty výztuhy, tak to bude ještě pevnější a pokud to půjde, nech si do nich udělat otvory, můžeš tam pak zaháknout popruhy. Já mám v hlavě ještě jedno vylepšení, abych měl víc možností jak upevnit náklad, ale to až budu mít hotový popř. bych ti poslal návrh přes SZ :cool:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím panové. 

Potreboval bych prosím poradit. Už několik dní se hrabu mezi různými přívěsy a začínám z toho mít domotanou hlavu. 

 

Shaníme přívěs, nebrzděný, do 750kg, kola vedle ložné plochy, rozměry ložné plochy minimálně těch 205 x 110 cm, raději bych ale možná ten o něco větší, nějakých těh 230 x 125 cm, nebo kolik se dělají (každý vyrobce to ma trošku jinak mě přijde, výška bočnic aspoň 35cm, úchyty uvnitř vozíku by se taky hodily. Sklopné přední čelo opěrné kolečko a sklopný celý vozík nejsou nutné. Rychlost aspoň 100kmh. 

 

Cena tak do 15000,- cca. 

 

Přetěžovat v plánu není, ale když se veze třeba suť a tak, tak jde těžko odhadnout kolik je naloženo. 

 

Původně jsem koukal na Agados, ale potim, co jsem zjistil, že mají na podlaze pouze 9mm překližku a podepřenou kromě okrajů jen podpěrou přesně uprostřed, tak jsem nad nima přestal uvažovat (prohnul jsem podlahu i jen rukou) 

 

Díky za nějaké tipy. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...