Přejít na obsah

Moja oktáfka


Doporučené příspěvky

Takže zdravím som čerstvý majiteľ, Škody Octávie 1.8 20V, toto auto je moje 3, vždy sa mi páčili "staršie" oktávie, tak som si chcel tiež jednu zaobstarať, moje minulé auto bolo Fiat Brava 1.4 12V, no dlhšie som si pozeral nejaké autá a tak som sa rozhodol že kúpim Octáviu, je pekná velká, pomerne "lacná" prevádzka. Tak som začal hladať po internetových bazároch až som 18.12.2011 natrafil na jeden inzerát ktorý ma zaujal, tak sme nasadli do auta a išli sme 70km na obhliatku môjho "vysnívaného" auta. Poobzeral som sa po ňom, povozil sa a nakoniec som ho kúpil. Najprv som nevedel že či to ako "študent" dokážem uživiť no nakoniec neľutujem. Kilometre malo "mať" pôvodne 114 423km, aj keď tomu nikto neverí, ževraj to malo byť po manželke, no to je dosť polematické, ale čo už dnes sa stáčajú kilometre aj na 3 ročnom aute.

 

Škoda Octávia 1.8 20V, r.v. 1998, 92kW, Moja celková priemerná spotreba je 7,6 (väčšinou po meste) 230km po diaľnici.

 

Keďže mám necelý mesiac to auto žiadne veľké úpravy som zatiaľ nerobil, ale chystám sa

 

Doterajšie :

Vymenené brzdové platničky (zadné)

Vymenené brzdové kotúče (zadné)

 

Budúce :

Zavariť výfuk, keďže nejako to tam rezonuje

Faceliftová palubná doska

Faceliftový predný narazník

Na leto elektróny asi nejaké 16tky

a asi veľa ďalšieho no toto sú tie hlavné ktoré chcem v najbližšej budúcnosti

 

Na pohľad je dosť pekná aj pod kaputou ako keby to tam každý deň čistil (teraz keď je zasraná od počasia bohužiaľ nie)

 

271045.jpg

 

271044.jpg

 

Viacej fotiek pridám postupom času

Odkaz ke komentáři

Vítej mezi náma, octa vypadá opravdu pěkně (zachovale) :palec: , co se týká těch úprav, tak pokud budeš chtít dát dopředu faceliftový nárazník, tak musíš dát i světla, blinkry a masku, jinak to nebude pasovat (měl by jsi pod světlama díru). Pokud bys ten předek předělal na ten facelift, tak dej určitě i zadní nárazník se světlama, jinak to nebude ono... :) No přeju ti ať se daří s úpravama a ať tě octa nezlobí a slouží mnoho km bez poruch ;)

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Vítej mezi náma, octa vypadá opravdu pěkně (zachovale) :palec: , co se týká těch úprav, tak pokud budeš chtít dát dopředu faceliftový nárazník, tak musíš dát i světla, blinkry a masku, jinak to nebude pasovat (měl by jsi pod světlama díru). Pokud bys ten předek předělal na ten facelift, tak dej určitě i zadní nárazník se světlama, jinak to nebude ono... :) No přeju ti ať se daří s úpravama a ať tě octa nezlobí a slouží mnoho km bez poruch ;)

 

Ako som pisal teraz po tom snezeni je celkom dost spinava, ale ked bude cistucka dam fotku, aha okej, dakujem ze si ma do toho zasvetil no najskor chcem riesit, to vnutro, kedze z vonku je to "skoro" to iste ale ta palubna doska pred face je ako z Felicie, takze skor zhanam tu, mozem sa spytat ci v tych palubovkach su nejake rozdiele ? Ze ci mozem kupit napriklad aj s Dieslu alebo musim iba Benzinu ? alebo tak ?

--------------------------------

A inak obom ďakujem =P

Odkaz ke komentáři

Ako som pisal teraz po tom snezeni je celkom dost spinava, ale ked bude cistucka dam fotku, aha okej, dakujem ze si ma do toho zasvetil no najskor chcem riesit, to vnutro, kedze z vonku je to "skoro" to iste ale ta palubna doska pred face je ako z Felicie, takze skor zhanam tu, mozem sa spytat ci v tych palubovkach su nejake rozdiele ? Ze ci mozem kupit napriklad aj s Dieslu alebo musim iba Benzinu ? alebo tak ?

--------------------------------

A inak obom ďakujem =P

 

Palubku můžeš použít z jakékoli motorizace (jsou pořád stejné), jen to vyměníš kus za kus. Jinak sežeň komplet facelift palubku tj. vrchní a spodní díl a tunel, protože se dá nakombinovat facelift a předface, ale není to ono, protože mezi palubkou a tunelem vznikne cca 0,5 cm díra :)

Odkaz ke komentáři

Palubku můžeš použít z jakékoli motorizace (jsou pořád stejné), jen to vyměníš kus za kus. Jinak sežeň komplet facelift palubku tj. vrchní a spodní díl a tunel, protože se dá nakombinovat facelift a předface, ale není to ono, protože mezi palubkou a tunelem vznikne cca 0,5 cm díra :)

 

No jasne ze chcem aj spodni diel a tunel, inak by sa mi to vobec nepacilo, kedze na radio (vacsie) v predfacovom dieli dolnom neni vobec ale vobec miesta, takze tak, no a este k tomu asi budem muset tapaciri dveri kupit, lebo mam take bledo sive a ked dam oby dva diele cierne tak by sa to tam nehodilo, tak zhanam vsetko mozne =)

Odkaz ke komentáři

určitě dej i ty tapece z faceliftu, pak to bude dobře sladěný :palec:

 

Inak este sa chcem spytat nejde mi stahovanie okienok na Pravej strane, ani nesvietia tlacitka stahovania okienok, ked ich chcem stiahnut cez ovladanie na vodicovvej strane tak pocut zvuk motorceka ale okno sa nestahuje. Je nato nejaky "fix" alebo musim kupit cele nove stahovanie okienok ?

Odkaz ke komentáři

mám obavu, že bude stahovačka KO a vypadá to, že předchozí majitel o tom věděl a tak odpojil na těch dveřích ten ovladač (proto ani nesvítí). Nejlepší bude, když ty dveře kde ti to nejde stahovat rozděláš (sundáš tapec) a podíváš se v čem může být problém :)

Odkaz ke komentáři

Vítám tě tady a přeju šťastné cesty, jinak při předělávce na facelift musíš mít tuším i jinou výztuhu předního nárazníku. Kdybys chtěl fotky, tak ti je pošlu, dělal jsem to na prvním autě. :)

 

Ahoj, dakujem, nie zatial nemusis najprv sa pustim do faceliftu v interieri pretoze tato "felicia" palubovka sa mi absolutne nepaci =)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...