Přejít na obsah

Trippling


ermish

Doporučené příspěvky

TRIPPLING – jakékoliv auto

Trippling je navrhnutý jako přídavný modul, pomocí kterého je umožněná funkce „trojbloku“ směrových světel (blinkrů) při krátkém vychýlení páčky směrovek do požadovaného směru pro starší modely vozidel, v kterých tato funkce ještě není. Výhoda modulu spočívá v jednoduché montáži a to zapojením k páčce směrovek.

 

Cena je 500 Kč a poštovné je zdarma

Platba na účet, nebo je možné osobní převzetí na trase: Třebíč-Brno-Vyškov-Prostějov-Olomouc-Šumperk-Jeseník

Pro komunikaci využijte prosím výhradně e-mail: ermish@seznam.cz

(komunikaci na fóru často nesleduji)

Montáž tripplingu

S tripplingem je dodáván podrobný popis zapojení tripplingu spolu s fotomanuálem provedeném na voze Škoda Octavia (r. v. 2002)

 

Popis funkce

Po vychýlení páčky směrovek do požadovaného směru modul podrží signál na svém výstupu pro daný směr a dojde k vykonání tří (případně méně, nebo více) bliknutí. Pokud se v čas aktivního trojbliku v jednom směru vychýlí páčka do směru druhého, původní proces trojbliku se přeruší a přepne se na druhý směr. V případě, kdy se páčka vychýlila do aretace a počet bliknutí už přesáhl počet nastavených bliknutí trojbliku dojde po zrušení aretace (např. zatočením volantu) k okamžitému zhasnutí směrovek jako v podobě bez nainstalovaného modulu.

Trippling a počet bliků

Každý si může nastavit požadovaný počet bliků sám za pomoci malého šroubováku. Jde tak nastavit libovolný počet bliků, nebo v případě potřeby trippling nastavit na jeden blik a tím jej deaktivovat.

 

Trippling má i funkci zpožděné reakce

U některých automobilů se občas stane, že při návratu páčky blinkrů z aretované polohy se páčka nestihne zastavit a na krátkou dobu sepne druhou stranu blinkru. V takovémto případě by došlo k nežádoucí aktivaci tripplingu.

Napsali o tripplingu

Tomik81 Taky jsem si udělal radost a nejde než dát taky palec nahoru. Bezva funkčnost, snadná montáž no prostě SUPER. Díky...

RUDA 001 Tak jsem si udělal radost a koupil jsem zde Trippling. Musím dát palec nahoru a pochválit, že vše proběhlo v pořádku - dobrá komunikace, návod, předání, funkčnost. Tímto tedy děkuju. Ruda 001

wondraz už ho tam mam a parada..mužu doporučit

štein Tak jsem ten trippling pořídil a v pátek namontoval..100% spokojenost.

Musím Ermischovi smeknout poklonu, nejenže vše přišlo v pořádku, ale dodal kompletní návod a přidal ještě úpravu na zpožďovač, který jsem nakonec taky musel namontovat, neboť už páčku mám trochu vyběhanou... Prostě SUPER (teda zatím).. :-)

shockkk Zdar chlapi, za 500,- Kč super věc, řekl bych že nejlevnější. Funguje na 100%, zapojení nikterak složité i když jsem potřeboval trochu technické rady, které mi však Ermish velice rád i o víkendu poskytl. Nyní je zapojeno, funkční a spokojenost je na místě. Díky a rozhodně doporučuji :-) Honza

 

29423_Trippling_3.jpg

29423_DSC01584__1.jpg

 

 

keywords: trippling, komfortní blikání, trip, tři bliky, trippling octavia, blikačka, trojí zablikání blinkrů, komfortni blikani, tri bliky, blikacka, troji zablikani blinkru, co je to trippling, funkce tripplingum, tripling

post-19364-0-41021000-1337249293_thumb.jpg

post-19364-0-75328800-1337249298_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Sorry, ale to provedení je strašný. Co ten alobal, CYSY kabel... :(

 

 

 

Ahoj - je to vec, ktera je za plastama a nejde videt - takze pouziti silikonu je rozumnej pomer mezi cenou.

Pokud vsak bude nekdo chtit - nemam po domluve problem s umistenim do krabky. Nicmene na funkcnost to nema zadnej vliv! :-)

 

 

 

A kabelaz .... nevidime zadny technicky problem a alobal je pouze z duvodu odstineni ( kdyz by nekoho zase napadlo - umistovat to do tesne blizkosti radia )

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jsem ten trippling pořídil a v pátek namontoval..100% spokojenost.

Musím Ermischovi smeknout poklonu, nejenže vše přišlo v pořádku, ale dodal kompletní návod a přidal ještě úpravu na zpožďovač, který jsem nakonec taky musel namontovat, neboť už páčku mám trochu vyběhanou... Prostě SUPER (teda zatím).. :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdar chlapi, za 500,- Kč super věc, řekl bych že nejlevnější. Funguje na 100%, zapojení nikterak složité i když jsem potřeboval trochu technické rady, které mi však Ermish velice rád i o víkendu poskytl. Nyní je zapojeno, funkční a spokojenost je na místě. Díky a rozhodně doporučuji :-) Honza

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

je podporováno bliknutí se zvukem spínaného relé? nebo triplipling spína jen elektronicky (paralelně k přerušovači)?

jde mi o toto: zakoupil jsem tento elektronický trippling odkaz

při zapnutí (ťuknutí do páčky blinkru),blinkry blikají ,ale není slyšet zvuk spínacího relé. Ani slyšet být nemůže, protože je připojen paralelně k spínači a tento trippling spíná elektronicky, nezávisle na orig.přerušovači.

Jak funguje tento tvůj výrobek?

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

neubránil jsem se pokušení a také jsem koupil tento trojblik :).

 

Uff, právě mám za sebou úspěšně dokončenou montáž. Vše funguje jak má. Byla to docela sranda. V autě byl dodělávaný alarm, takže jsem tam měl už svorky na kabelech blinkrů, takže jsem docela zápasil s místem a taky délkou kabelů. Navíc jsem měl měnič na napětí, takže mi tam chodilo místo 12 V jen 5 V :D. Nakonec jsem rozebral tapec nad pedálama, protáhl kabel z kostry a použil jsem ho tam jako - pol.

 

Pak už to byla hračka. Návod přehledný. Všechny problémy mi pomohl vyřešit Ermish na telefoně...

 

Zas o kousek lepší...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

je podporováno bliknutí se zvukem spínaného relé? nebo triplipling spína jen elektronicky (paralelně k přerušovači)?

jde mi o toto: zakoupil jsem tento elektronický trippling odkaz

při zapnutí (ťuknutí do páčky blinkru),blinkry blikají ,ale není slyšet zvuk spínacího relé. Ani slyšet být nemůže, protože je připojen paralelně k spínači a tento trippling spíná elektronicky, nezávisle na orig.přerušovači.

Jak funguje tento tvůj výrobek?

 

 

Vyuziva originalni prerusovac automobilu - zvuk bude slyset :)

Odkaz ke komentáři

No, tak jsem se s novým tripplingem trochu projel a zjistil jsem, že mám přece jen vychozenou pružinu, takže jsem taky dodělal zpoždění.

 

Díly na zpoždění jsem dostal při koupi tripplingu a vlastní instalace byla krátké konzultaci opravdu triviální :). Jen bacha na - pol na kondících. Na poprvé jsem měl přehozené póly (moje chyba)...

 

Rád bych poděkoval Ermishovi za cenově dostupnou super vychytávku...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Objednání a komunikace s výrobcem :D a prodejcem :D na výbornou (kéž by takhle probíhaly všechny obchody!!)

Dnes jsem se s tím popral a namontoval! Měl jsem již tady někým zmiňovaný problém s -pólem, ale s Ermisem po telefoně vyřešen a trippling funguje jak má! Ochotně poradil (ikdyž jsem ho nejspíš vytáhnul z postele) a byl ve spojení pro případ nějakého problému! Žádný další nenastal, takže můžu jen a jen doporučit! :lol:

Dííky ! :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj tripling jsem dnes namontoval. Trošku jsem tápal ohledně mínus polu a barevnému značení vodičů, ale vše se podařilo. možná by to chtělo nějaké blokové schéma pro ty co tomu trochu rozumí aby bylo vidět kam co jde a vede. Za něco kolem půl hodiny vše namontováno a funguje. Myslím že za ty prachy to je dost dobrý a doporučuji.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Trippling nainstalován, chybělo mi to po dlouhém ježdění s octulí 2 scout :) ve svojí jsem tuhle funkci blikání musel mět prostě taky.

 

Zapojení šlo v pohodě, jen jsem musel zavolat příteli na telefonu ohledně mínusu (z přerušovače mi to nešlo). Tak pod spínačkou byla matice, navedl jsem si gábl navíc a už to funguje jak má :palec:

 

jen mám na páčce (je nová, tak nechápu proč) asi slabší jedna strana, takže když se vrátí páčka z pravé strany, ťukne mi to levou :(

 

to se pořeší přiloženýmy kondíky a odpory. Na ty jsem si udělal malou DPS a strčil do kindervajca, nerad takové věci mívám navolno. Tak se těším až to bude funkční na 200%. Můžu doporučit :prcprc:

Odkaz ke komentáři

Par odpovedi :)

 

Snazil jsem se navod co nejvice rozepsat ( 1List=navod, 2Listy=Fotomanual, 1List=zpozdeni packy ) i pro ty, kteri se o elektroniku nezajimaji a udelat jej co nejjednodusi a diky tomu tam nechci davat jeste blokove schema a dalsi veci - pletlo by to :). Ale je to na domluve - mejlem klidne poslu.

 

 

Ohledne kostry - do roku 2003, pripadne po faceliftu se malikno zmenilo zapojeni, a tak je treba pouzit nejlepe kostrici bod, jak bylo doplneno v navodu :)

 

Packy - bohuzel toto je problem koncernu VW a nekde to dela :(. Tuto vadu jsem vsak odladil za ne a k tripplingu pridavam navod a potrebny material na osetreni teto vady.

 

 

 

///////////////

Aktualizace :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...