Přejít na obsah

Parkovací senzory


delukas22

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

A jde třeba změřit multimetrem to čidlo? Myslím třeba odpor nebo tak něco, abych poznal přesně který je špatný..
Diagnostika VAG zjistila tohle: 1546 Snímač pomoci při parkování LZS -G204 přerušení/zkrat na kostru

a pak ještě: 1327 Řídící jednotka pomoci při parkování -J446 žádný signál/komunikace

(měl sem aji vytažený pojistky abych je zkontroloval zda jsou ok tak jestli ta druhá chyba není třeba kvůli tomu..)

Nebo jestli by sem někdo nehodil postup krok po kroku jak ve VAGU najedu na ty měřené hodnoty abych zjistil který to čidlo zlobí

Díky za rady a poznatky

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Mě při zařazení zpátečky souvisle pípají i ukazuji plny čárky oba zadní střední senzory. Mám parkováky předek i zadek. Ve všech osmi krásně lupe/cvaká, takže by mely byt senzory OK. Diagnostika nepíše chybu, ani chybu RJ parkováků a při testu ve vagu mi diagnostika píše u čidel ve všech čtyřech okénkách místo čísel údaj "N/A". Nevím co s tím a jsem zoufalej. Při každý zpátečce to ječí, až mě to sere.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Zdravím všechny, koupil jsem si oct III s předními a zadními parkovacími senzory a při prodeji mi bylo sděleno, že díky nefunkčnímu bzučáku, nefungují ani ve předu ani vzadu. Ůdajně nový bzučák jsem dostal k autu. Když jsem auto rozebral a našel jsem pod volantem za pojistkovou skříní místo, kam by měl být repráček vložen, zjistil jsem, že není nikde není kabel, kterým bych ho zapojil. Dokážete mi nekdo pomoci??? Děkuji všem za ochotu.

František Piskač

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, Radas napsal:

Není  ten PDC reproduktor náhodou u střešní antény pod tapecírem. Mrkni tam. a jeden je i ve předu, ale to netuším kde, ale řekl bych že je umístěn někde u rádia pod palubkou.

bzučák na zadní ps by měl byt na b sloupku a na přední pod volantem viz schéma. Tím už jsem si dost jistý, ale problem vidím v tom, ze ho nemám do čeho zapojit, respektive jsem nenasel jak žádný kabel, tak ani nikde schéma na netu, podle čeho bych zjistil jaký kabel koupit a kam ho zapojit.

diky 🙂

IMG_4910.png

IMG_4911.png

IMG_4912.png

Odkaz ke komentáři

h15 je u stropní antény a h2x je za pojistkami viz schéma, každopádně pokud tam nemáš drát, je třeba pátrat a vůbec ověřit, jestli má auto reálně přední parkovák, často je jen nárazík se senzory, ale dál už nic (po nehodě) prostě někdo vezme co zrovna má a hodí to na auto. Ideálně vyfot spodek RJ parkováku, pokud do ní jdou dva konektory je tam předozadek, pokud jen jeden, jde jen o zadek. Když budou dva, musíš víc pátrat po drátu od pípáku

Odkaz ke komentáři
před 13 hodinami, Rolbař napsal:

h15 je u stropní antény a h2x je za pojistkami viz schéma, každopádně pokud tam nemáš drát, je třeba pátrat a vůbec ověřit, jestli má auto reálně přední parkovák, často je jen nárazík se senzory, ale dál už nic (po nehodě) prostě někdo vezme co zrovna má a hodí to na auto. Ideálně vyfot spodek RJ parkováku, pokud do ní jdou dva konektory je tam předozadek, pokud jen jeden, jde jen o zadek. Když budou dva, musíš víc pátrat po drátu od pípáku

rolbař, děkuji za odpověd. Musím se přiznat, že jsem trošku ko.ot. Doteď jsem žil v tom, že auto má i přední senzory, až po tvém komentáři jsem zjistil že nejsou ani v nárazníku. Asi jsem si to vsugeroval v ten moment, kdy mi prodávají řekl, že reprák je pod volantem a z příručky jsem zjistil, že tam je k předním senzorům. Nicméně jsem rozebral strop, abych mohl vyměnit reprák. Nicméně ted, když nastartuji a zařadím zpátečku se ozve cca 2sekun*ový zvuk a pak nic a senzory nereagují. Na diagnostice jsem ještě nebyl. Je potřeba něco nakódovat, nebo mám ještě další problém. A druhá věc, dokážeš z fotek poznat, že řídící jednotka je vhodná i pro přední senzory, jelikož je zapojen jen jeden kabel? Děkuji za odpověd.

345041739_960562168459648_7834049017311135099_n (1).jpg

345858552_818204319165042_1791398631760359548_n.jpg

346102615_954581325582882_5679524159075321605_n.jpg

345020320_1205791290098336_8869581457727565640_n.jpg

345041739_960562168459648_7834049017311135099_n.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
V 2. 8. 2016 at 6:22, MartinRS-CR napsal:

Díky. Takže nárazník dolů a prohodit konektory a nebo kudy to vede, že to tam může být prohozený?

 

//Vyřešeno - přehozená levá/pravá větev kabeláže v zadním nárazníku.

Ahoj. Taky mi Amundsen zobrazuje prekazku obracene. Mohl bych Te poprosit o postup, jak si to prohodil? Diky za odpověď 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...