Přejít na obsah

Převodovka


Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...
  • o měsíc později...

zdrvim chalani.. kupil som si OII 1,9TDi 4x4 2006. mam jeden problem.. pri preradovani z 4 do 5 pri pustani ( pomaly ) spojky tak to cudne zahuci akoby nieco o nieco obtrelo.. ( predstavte si skojaci kotuc a odrazu k nemu prilozite druhy ktory je zortoceny na nejake otacky tak tomu stojacemu preda urcitu energiu. automaticky vznika trenie) asi tak to mam viem vysvetlit.. ale ked tu spojku pustim rychlo tiez to zahuci ale niekedy mi ostane spojkovi pedal vysiet v polovici cca 0,5 sekundy a potom sa sam uvolni.. roby to len niekedy.. preradenie je normalne bez skripania zubou. pri brzdeni motorom pocujem cudny zvuk akoby zo zadu. 6 stupen je ok ale pri brzdeni motorom pocut cudny zvuk ale velmi velmi potichu.

motorovy olej je vymeneny je tam 0w-30 ( moze tam taky ist??) haldex je vymeneny... co to moze robyt???

najlepie by bolo keby sa niekto na mojom aute povozil a posudil.. je niekto z mojho okolia?? som z Michaloviec..

za vsetky rady vam dakujem

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

No těžko říct jde to celým autem, ale jen v těchto otáčkách lehce přidám a nic jen když pustím plyn, jde to slyšet , cítit nejvíc. No vyměním oleje a uvidím. A samozřejmě si počkám na to co ty :palec:

Mám stejnej problém..... Při břždění motorem při nízkejch otáčkách se projevuje hučení. :-(

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Tak to je mi lito...koukej na netu nejake jsou na prodej...delam v oblasti prevodovek ale matka ktzera je tak je pouze nahore a to 2 ktere zajistuji INPUT a OUTPUT hridel a ty ze se povolili??Tak to je mazec protoze si myslim ze je to chyba pri montazi...matka se dotahuje kolem 120Nm a je na ni tesnivo je mala pravdepúodobnost ze se to samovolne odsroubuje..musela nastat chyba pri montazi uz sad.gif Tohle je poprve co jsem to slysel sad.gif

 

To je mi lito pokud se matka povolila prorazila kryt prevodovky nebo se dostal ulomek mezi ozubena kola a mohlo to poskodtit kola tak jak rikas 2-6 rychlost sad.gif

 

jinac jeste jsou 2 typy tech prevodovek jedno co matka zajistuje jen jednu hridel vetsinou 5ti rychlostni a u 6ti rychlostnich jsou matky 2

 

Pak sou jeste dalsi prevodovky taky 6ti rychlostni ale ty nemaj zajistenou matku ale lozisko se zavlackou takova skoba Uckova

 

Prosimtě pišeš že dělaš v oblasti převodovek potřeboval bych poradit nebo spiše vidim že jsi z Orlove to mam ktobě kousek že by jsi se svezl z mym autem a poslechnul si to co to vychazi zte skřině za zvuky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahoj, prosím o radu. Také mi při přidání plynu na 5. a 6. stupeň jakoby rezonuje něco vzadu. Mysleli jsme, že se výfuk opírá o karoserii, ale bude to dle vašich popisů asi hardy spojka, chtěla jsem se zeptat jde to na tý spojce viditelně vidět že je KO? Nám se od pohledu zdá, že je ok, žádný prasklinky nic..vypadá jak nová. Jak by se poznalo, že se nejedná o hardy spojku, ale třeba o kardan nebo ložisko v diferáku. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím, mám problém. Při řazení z 3 na 2 se mo občas povede že mi jde dvojka "přes zuby". Ostatní kvalty naprosto v pohodě. Vyzkoumal jsem zatím, že pokud páku při řazení přitáhnu hodně k sobě, tedy doleva, tak se to většinou nestane. Bojím se trochu, že to je synchron v háji. Mohly by to dělat i pouze rozštelovaná táhla? Nějaké zkušenosti? Díky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...