Přejít na obsah

Koupě Octavia II – Jak koupit Škodu Octavii 2?


Guest Májinka

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den,

 

zvazuji nakup Octavie 2 FL (r.v. 2012), 2.0 TDI CR 103kW (motor CFHC).

Najezd 199tis. km. Prodejce uvadi pouze pravidelne suuervisovani v autorizovanem servisu, drobne opravy (kotouce, desticky).

 

Rad bych se zeptal, jakymi standardnimi nemocemi tyto auta (a treba i pri tomto najezdu) trpi?

 

ps: pokud podobny dotaz zde je, omlouvam se, ze duplikuji.

 

Diky za odpovedi.

 

Klory

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím pánové,

poslední dobou hodně přemýšlím, že pošlu svoji O1 81kW L&K do světa a kouknu po něčem novějším. Do oka mi padla O2 2.0 TDI CR 103kw v celkem slušné výbavě. Jezdím cca 1200km měsíčně, z toho 70% dálnice, zbytek po městě, do práce atd.

Co říkáte na tuto ??? je to rok 2011, takže by to teoreticky mohla být už druhá "vychytanější" verze CR

 

Je něco, čeho bych se měl bát kolem najetých 150k ? Vstřikovače ? Kdy se u těchto motorů dělají rozvody?

 

Díky

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, chci si pořídit starší OII combi MR 2010-2012 v benzínu a nějak si nedokážu vybrat motorizaci. Přečetl jsem to tu, ale stejně nevím. Po-pá jezdím do práce 30km tam a 30 zpět, 30%město, zbytek dálnice. Samozřejmě občas jedeme s rodinou na výlet. Nechci závodit, spiš mi jde o komfortní a ekonomickou jízdu. Nyní máme v rodině FI 1.4 16V 74kW MR2000, ale už je to malé :( Díky za rady

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Mám teď nabídku na zánovní O2 1.6 TDi CR za moji 1.9 PD. Chci se zeptat - víte někdo, že by u motoru 1.6 proběhla od uvedení do provozu nějaká změna v motoru, nastavení ŘJ nebo převodovce? Ptám se z důvodu, že u prvních (verze kombi) bylo udáváno zrychlení 0-100 za 11,8 sekundy a max. rychlost 189 kmh, ale o rok později už je to 11,4 sekundy a 190 kmh..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj,


moc prosím o radu.


Až do teď jsem byl šťastným majitelem Škoda Octavia I TDI rv 2003, 66KW.


Bohužel mě před pár dny nabourali a škoda je totální.


Teď sháním jiné auto a jako vhodný nástupce mi přijde Škoda Octavia II.


Bohužel se ale v motorech těchto aut vůbec nevyznám a tak Vás chci požádat o radu.


Napadlo mě zeptat právě tady na fóru, kde očekávám reakce opravdových odborníku.



Moje požadavky jsou:


  • diesel, pokud možno s co nejnižší spotřebou (OI 66 KW jezdila pruměrně za 5,5l/100KM)
  • kombi
  • pokud možno rok výroby 2011, nebo mladší
  • Moje představa investice je cca 150 -200 tisíc Kč



Prosím tedy o radu který typ s jakým motorem vybrat jako náhradu ?




Děkuju za reakce Luboš


Odkaz ke komentáři

Ahoj,

možná blbá otázka, ale nekupuju auto každý den a u předešlých jsem neřešil servisní prohlídku před koupí. Když se domluvím s prodejcem, že chci auto prověřit v nejbližší Škodovce, prohlídka bude něco stát. Jaké jsou běžné zvyky, kdo to platí? (je to soukromá osoba, ne bazar)

 

Bavíme se o OII rok 2011, commonrail 103kw. Na co se u toho zaměřit? Má to 187tis a do konce vedená knížka od Škodováckých servisů.

Oblast Vyškova (pokud byste někdo doporučil místo, kam zajet).

Odkaz ke komentáři

Kontrola:

Podvozku - stabilizátory,silenbloky i na zadni nápravě,čepy,vlnovec

Veškeré elektrické spotřebiče - od otevírání okének až po nastavení sedačky

Klimatizace - funkčnost je možnost že bude potřeba doplnit

Motor - zjevné jevy olej u turba, nepravidelný chod, svítící kontrolka dpf, elektroniky motoru - výpis chyb z paměti

Spojka - záběr musí být v 3/4 zdvihu pedálu. Nesmí klouzat. Nesmí rachotit při rozjezdu dvouhmota.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Dobry den, prosim vas viete mi poradit aky benzinovy motor si mam vybrat pred kupou Octavie? mam v plane s nou aj zomriet takze ocakavam, ze nabeha vela kilometrov..Naco by som sa mal zamerat? Na novu asi mat nebudem ale chcem nejako zacat z vasimi informaciami a podla toho si dobre vybrat, aby som s nou bol spokojny aj po par stotisic kilometroch. Zaujima ma Octavia od roku 2010 a musi to byt benzinovy motor a pod 2.0 .

Odkaz ke komentáři

Omlouvám se, ale mám obavu, že pokud neplánujete umřít brzy :D, už benzinové auto z koncernu VW vyrobené po roce 2010 sekterým najezdíte několik set tisíc nekoupíte. Pokud si pozorně přečtete příspěvky uživatelů, zjistíte, že všechny motory mají větší či menší problémy, které VW vždy nějak lepilo. Poslední držáky motory byly 1,8T, 1,6MPI, 2,0MPI, jejichž občasné vrtochy případně spotřeby oleje byly v podstatě ničím proti konstrukčním vadám a úsporám na současných motorech. H

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...