Přejít na obsah

Koupě Octavia II – Jak koupit Škodu Octavii 2?


Guest Májinka

Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Dobrý den, v autech se bohužel moc nevyznám :palec:

Velmi se mi líbí nová oktávie a dostal sem od známeho lukrativní nabídku a nevím, zda je tak dobrá, jak mi je tvrzeno. Jde o:

OKTAVIA II (dovezená z Itálie):

r.v. 2006

najeto 180.000

2.0 TDI 103 KW

serviska komplet historie

automat 6 st. DSG

automat klima 2 zóny

satelitní navigace

tempomat

střešní nosiče

 

cena zhruba 260 tis.

jde mi hl. o to, abych si jí nepořídil a brzo mi pak neodešel motor. Najetých 180 000km se mi zdá docela dost. navíc sem se tu dočetl, že tento typ motoru pak mívá problémy s mazáním.....

 

děkuji všem za jejich názory, rady a připomínky

 

Marek

Odkaz ke komentáři

No nechci nekomu vnucovat svuj nazori, ale 2,0 tdi s najetyma 180 tkm bych nebral....Koupis to a potom do toho budes sypat penize vrchem spodem, Je prece dost jinych aut i TDI co maji podobnou vybavu, ale hlavne podstatne min najeto. Jinak pochybuj,i ze to auto ma najeto JENOM 180 tkm... Tot muj nazor...

Velice zajimavy nazor na 2,0 TDI ma clem KARLOS3. Ma autodopravu a pekne tam, popisuje anabazi se vsemi 2,0 TDI... Skusim pohledat odkaz a dam ti ho sem... Vybava je krasna, ale ta nejezdi...Jezdi motor a ten se mooooc nepovedl

Odkaz ke komentáři

hutch: Zjisti si nejdřív kód motoru... 2.0 by mohl být některý z těchto BKD, BMM, příp. AZV. No a pak si tady pohledej, diskusí je o nich tady dost. Anebo na ŠkodaHome. Jo, a zjisti si taky, zda má/nemá filtr pevných částic (DPF). Pokud ano, tak si taky pohledej. Taky na dieselpower.cz je popsáno dost o těchto motorech a filtrech

 

PROCHY: to by se mi taky líbilo, kdyby mi BMM vydržel těch 600 tKm :palec:

Odkaz ke komentáři

Mám taky to proklínaný BKDéčko - dovoz ze SRN - zatím max. spokojenost - ťuk, ťuk, ťuk....ale auto z Itálie bych nebral....obecně platí, že se italové chovaj k autům jako k manželkám... :palec: .... těch 180 by mohlo bejt...ale i tak mi to přijde dost...samo záleží jak se předchozí majitel(é) k autu chovali... Jinak přeju šťastnou ruku při výběru

Odkaz ke komentáři

mam 2005 BKD 146 000 km nalitano a cekam kdy to prijde, a co vlastne se da cekat ?

 

- dvojhmotovy setrvacnik + spojka SA cena 14 300; jelda 10 000

- turbo 2.0 TDI BKD - SA cena 30 000; jelda 20 000; jinde i 16 000

- jeden vstrik - SA 18 000; jedla 11 000

- 180 tkm to je hranice rozvodu plus pumpa (nektere servisy preventivne delaji rozvody driv pripad i meho) - SA 10 000; jelda 6 500

- oprava praskajici hlavy netusim stava se to hlavne BKD

 

 

je to o tom jak se s tim autem jezdilo do ted se mi neprojevila zadna z nemoci tohotohle motoru, nerikam ze to neprijde, prijde to urcite otazka je kdy a v jakem rozsahu.

 

Otazka jak s nim Ital jezdil a to teda jako velka, rika se a je to vicemene pravda ze 2.0TDI BKD dokaze byt dobra dira na penize, celkove ja bych jetyho VW diesel nekoupil, to bych musel mit jooo prehled jak s tim kdo jezdil a staral se o to. Mas asi 50% sanci ze je to BKD pac nekde v pulce roku se zacal prodavat 8V nastupce (tusim kajmanovo BMM).

 

Radeji bych koupil benzina, treba RSka se dela od 2005 neco s najde bohuzel 1.8TSI je az od 2007 (snad se nepletu)

Odkaz ke komentáři

Páni, velmi pěkná a podrobná odpověď, moc za ní Ol@fovi děkuji.....

měl bych tedy eště jeden spíše asi hloupější dotaz, když to vemu ke známému, který dělá přímo ve Škoda servisu, tak by mi teoreticky mohl víceméně říct, jak s tím autem bylo zacházeno a co vše bylo měněno a teoreticky, zda to něco vydrží, či to bude díra na peníze?

Odkaz ke komentáři

znamej ve skoda servisu ti muze na zaklade VIN vytahnou servisni historii pokud to jezdilo do autorizaku a nekdo to tam zadaval, nevim jestli se to treba pro ucel podvodu doplnit i zpetne, jinak proste bouracku pripadne prelakovani musis koukat po svarech kde nemaji byt, casto jsou samose sebou schovane za boxem s pojistkama s baterii apod. muze pomoct i merak tlousky laku vetsinou maji v autobazarech nebo treba autoplus a vyzkouseno je to bezna soucast kdyz davas auto na odprodej ze to projdou a najdou kde je vyssi vrstva laku nez ma byt z fabriky. Jinak pokud ti to znamej ze skodovky nerozdela komplet (myslim motor) tak moc nezjisti a zase nezjisti jak s tim kdo jezdil, jeste bych se pripravil na tlumice mozna ulozeni pac v nekterych castech italie jsou silnice fakt hruza

 

Jo a zastudena mrkni na vicko od oleje jestli tam neni bilej sleh (pruh)

Odkaz ke komentáři

Nejhorsi je kdyz se kupec do noveho auta (mirne jeteho :huh: :huh: ) zamiluje a hleda protiargumenty proc to koupit, misto toho proc to nekoupit...Neber to osobne Hutch, ale bacha na to... Jestli chces kupovat auto a nemas poradny odstup (byt nad veci) tak jsi na ceste, ktera vede do pekel... Sam jsem to par krat zazil, neco se mi mooooc libilo a potom mi zustali oci pro plac... Dej se do klidu, koukni se i po jinnych autech at mas vic informaci a potom s vecnym rozumem vyber pro tebe nejlepsi variantu... A zase opakuji na vybavu auto nejezdi, ta se da dodelat, ale auto jezdi na motor a jestli ten se vysere nebo bude srat ... je to darda... Jinak ti preju at koupis dobre...

Zde mas odkaz ohledne 2,0 TDI a precti si to cele... http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=2945 :huh: :huh:

Odkaz ke komentáři

Nejhorsi je kdyz se kupec do noveho auta (mirne jeteho :D :palec: ) zamiluje a hleda protiargumenty proc to koupit, misto toho proc to nekoupit...Neber to osobne Hutch, ale bacha na to... Jestli chces kupovat auto a nemas poradny odstup (byt nad veci) tak jsi na ceste, ktera vede do pekel... Sam jsem to par krat zazil, neco se mi mooooc libilo a potom mi zustali oci pro plac... Dej se do klidu, koukni se i po jinnych autech at......

 

No v podstatě by bylo nejlepší kdybys do toho vůbec nezasahoval.... Dej někomu známému peníze a čekej doma co Ti přiveze..... ;) :D

 

Ale jinak to znám... člověk se do něčeho zblázní.... a pak s odstupem času.... v tom má p2p naprosto pravdu..

Odkaz ke komentáři

co se týče druhu auta, tak mám jasno, Oktávka II, to je prostě kus auta :D

teďka prohlížim německý bazary a vyhlížim, co by se dalo pořídit.... tak, jestli můžu poprosit, tak bych uvítal nějaký rady, co a jak. Známí si takhle kupoval bavora (rok zpátky a dal za něj necelej milion) a jel tam na blind, přivezl ho a měl štěstí, auto, jak lusk. Ale nevim, jestli je tohle zrovna ideální řešení, jestli to třeba nechce vzít sebou nějakýho mechanika, nebo popř. jak by se dalo na místě zjistit, kolik má auto, opravdu najeto.... napadá mě akorát, nechat si ověřit VIN code, ale možná se pletu.

Odkaz ke komentáři
No nechci nekomu vnucovat svuj nazori, ale 2,0 tdi s najetyma 180 tkm bych nebral....Koupis to a potom do toho budes sypat penize vrchem spodem, Je prece dost jinych aut i TDI co maji podobnou vybavu, ale hlavne podstatne min najeto. Jinak pochybuj,i ze to auto ma najeto JENOM 180 tkm... Tot muj nazor...

Velice zajimavy nazor na 2,0 TDI ma clem KARLOS3. Ma autodopravu a pekne tam, popisuje anabazi se vsemi 2,0 TDI... Skusim pohledat odkaz a dam ti ho sem... Vybava je krasna, ale ta nejezdi...Jezdi motor a ten se mooooc nepovedl

Naprosto souhlasím, bůh ví kolik to doopravdy má - pokud je na tachometru 180 tak možná mezi 300 a 400 tis. km a budeš do toho vážně jen sypat lowe..

Odkaz ke komentáři

K té zamilovanosti před koupí vozu. Vlastně je jedno kdo co tvrdí a vždy najdeš jen pozitiva, když se zamiluješ. Měl jsem stejný problém, jen s tím rozdílem, že jsem váhal mezi starým a novým. Starou - (starší) Oii MR05 z It. a čímkoli novým F, Fii, R, O tour - vzal jsem dvě dětské sedačky a při mé výšce 190cm jsem logicky skončil u Oii. A teď jsem stál před volbou více jak 200 000,- rozdílu v ceně, ojeté jsem posléze zavrhnul ucintaný motor a prý najeto 80000Km, ale to těch posledních, po blišším prozkoumání bylo auto i stříkané a ani se neobtěžovali vyndat skla. Když budeš hodně hledat najde se kup o kterém sníš i se zárukou, jde o to že nebude tak nadupané, ale peníze které by šly zcela jistě do oprav můžeš věnovat na doladění výbavy, což je lepší investice. Když budeš mít jistotu ve funkčnosti skeletu a srdce vozu. Uvidíš, že se vyplatí dobře zvážit vše co tu kluci popsali. Možná s tou cenou nedosáhneš na RS nebo 2.0TDI ale i s 1.9 naděláš dost parády a jsou to držáky - a na místo rozvodů to můžeš čipnout což výjde levněji a je rozdíl čipovat auto které má 10-30tis.km nebo auto které mělo možná i 300tis. km Ale možná je vše O.K. tvé vyhlídnuté auto má opravdu jen těch 180000km. No nemáš lehkou volbu. Dobře kup.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím Vás, tak jako každý jednou chceme přejít na jiné vozítko, chtěl bych přejít na OII z OI.

Mam benzín a chtěl bych u OII diesel, ale vůbec nevím jaký motor vybrat. 1.9TDi 77kw nebo jiný?

Je také možnost 2.0TDi 16v, ale opravdu nevím jak jsou na tom motory v OII. Chci aby auto jezdilo, a nebylo jako letadlo 2hodiny letu, 4hodiny servisu.

 

Ještě mě napadlo jak jsou na tom vozy s převodovkou DSG? jsou kazové nebo fungují?

 

 

Takže poradíte? Jedná se o modelové roky 2005 a výše.

Děkuji moc za Vaše rady :blink:

Odkaz ke komentáři

Dobře, tedy půjdu od 2006 a výše..

 

Tak tedy co si myslíte o tomto? V 216000km servisní prohlídka, kolik vlastně stojí? Jelikož je to prakticky hned po koupi a co rozvody? Už po výměně nebo to stále čeká mně?

http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/osobni...octavia/7810576

 

Poté tohle? Co myslíte? Děkuji za rady..

http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/osobni...octavia/7807285

 

 

Které auto by jste vlastně vybírali? Hoďte popřípadě nějaký odkaz. Nějako bazary kde určitě nekupovat jako jsou AAA Auto a další? Děkuji za info, nechci při koupi prohloupit ;)

Odkaz ke komentáři

No ani jedna z nih nevipadaji spatne ale ta stribrna my nejak pripada lepsi, proste zda se my ze se jedna o solidni jednani toho bazaru, nabizeji overeni vinka, s tim zajed do servisu at se podivaji na historku vozu, cena neni spatan, ono to 215 tkm za 3 roky neni malo ale pokud je o auto starano tak jak ma tak neni to rozhodne pstana koupe.

 

Pokud je ta serviska viplnovana pravidelne a overil jsi to v servisu tak podle mne bys nemusel hnet delat rozvody ale jako pri koupi ojeteho auta vzdy to lidi delaji. Ja zasel s mooji octou do skoda servisu, vzali si servisku, proverili km a predhozy servisi a rekli ze je to pravidelne servisovane a ze rozvody udelam podle planu v servisce ze nemusim ted delat, takze pokud mas jistotu v nejakem autorizaku tak tam zajdi a zeptej se co a jak! jinak bych olej hnet menil a filtry take!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...