Přejít na obsah

Koupě Octavia II – Jak koupit Škodu Octavii 2?


Guest Májinka

Doporučené příspěvky

Ono je pro mě důležitejší stav a ten motor jak výbava. A tohle fórum je důkazem toho, že dodělat je možné snad vše. A myslím si, že zrovna parkováky, lepší rádio a Maxidot nejsou nějak závratné částky a já od toho auta ani víc nepotřebuju. Navíc můžu v klidu rok jezdit s tím jak je, protože to pro mě není zas tak důležité, jen bych si tím to auto trochu vylepšil k obrazu svému. (Tak jak to dělá snad 75% lidí tady).

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahoj Kluci

 

Po pár letech provozu s O1 66KW, AGR 99 se rozhoduji o koupi novější octavky.

Mám možnost koupit Škodu Octavia Elegance bussines 2.0 TDI CR DPF rok 2011 najeto 195 000

Vedena servisní knížka do 175 000 další prohlídka ve 210 000

Dovoz německo

Doplňující informace

Prodám Škodu Octavii Kombi 2.0TDi 103kw, výbava Elegance Bussines, vyrobeno 6/2011, najeto 198tkm, servisní knížka, servis pouze Škoda, koupeno v SRN, nehavarované, perf. stav, výbava: xenonové světlomety s ostřikovači, nez. topení webasto, kožený interiér kombinovaný s látkou, dešťový a světelný senzor, el. střešní okno, parkovací čidla, tempomat, palubní počítač, odnímatelné tažné zařízení, vše v elektrice, alu kola 17', hagusy, dvouzónová klimatizace, centrál na DO aj.

 

cena 245 000,-

 

Prosím o Váš názor nebo radu

Problém prodřeného bloku spojky a EGR jsem již četl

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím, jsem zde nový a budoucí majitel O II.

 

Chci si pořídit Octavii II, chtěl bych rok 2009 a vyšší, s najezdem kolem 200tis, nafta, obsah ideálně 1.6 TDi 1.9 popř. 2.0. Jinak výbava maxidot, Tempomat, parkovací senzory, vyhřívané sedačky, ideálně bolero.

 

Chtěl bych se na pár věcí zeptat.

 

Nevím zda je lepší vzít např. rok 2009 1.9tdi nebo novější, ale to jsou většinou už jen 1.6 TDi.

 

Jak se cca podle vás pohybuje cena? Jde mi o to abych nekoupil nakou totálně předraženou, už naky čas sleduji Bazoš tak nakou představu mám, ale radši se ještě zeptám.

 

Na co si při koupi této Octavie dát pozor?

 

Je tady na fóru někdo kdo by mi ji ověřil podle vin?

 

Popřípadě kdyby někdo zde měl naprodej tak určitě nabídněte :-).

 

 

Moc děkuji za Vaše rady.

 

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

A ještě má smysl koukat jestli auto má maxidot, borelo, tempomat, nebo vyjde líp koupit auto bez toho a časem to tam dodělat?

 

Například na tempomat stačí prý jen jiná páčka a mělo by to být ok?

Nebo bolero to jsem koukal že stojí tak 6tis, poté stačí jen přehodit nebo ještě se tam řeší něco dalšího?

 

Jinak ty Octavie II kolem roku 2009 ale 2.0 tdi s najedem kolem 200 tis má smysl vyhledávat?

 

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Resi se treba jednotky a verze (kolikrat tezko sehnatelny) + kabelaz. Ne vsechno jde spolu kombinovat. U ojetin to mas slozity.. fakt malokdo si koupi slusne vybaveny auto na par tisic km rocne. Kdyz si koupi vybaveny auto tak ma velkej najezd a zase kdyz nekdo najede malo, tak si spis koupi neco prumernyho nebo nedejboze v zakladu.

Takze zaver. At tam toho je co nejvic, drobnosti dodelas. Treba parkovaci senzory to bude mit jen vzadu a pak si je das i dopredu. Nebo radio..

Kolik mas rozpocet?

Odkaz ke komentáři

Myslíte že jsou ty km reálné v tomto inzerátu : https://auto.bazos.cz/inzerat/68425546/Skoda-Octavia-combi-16tdi-77kW-rv2011.php

 

Vůbec nevím jak to ověřit podle vin , vin TMBHT61Z3C2046506, ale třeba ve skodovce nikoho neznám a jak jsou ty webové služby to taky nevím o nake která je fakt dobrá a zjisti mi to.

 

Děkuji za radu

 

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj, vybírám nástupce za starou feldu, která půjde brzo na vrakáč a koukám po Octaviích 1.2 a 1.4 tsi, řekl bych, že jsem klidný řidič a ročně najedu cca 20 tisíc km, z toho každý den 40 km do práce (20 tam a 20 zpět). Na můj nájezd by se podle mě vyplatila i nafta, ale tu nechci kvůli "uživatelskému nepohodlí" :D 1.6 MPI nechci, už jsem s ní jel a nesedl mi její charakter a navíc ji na dálnici docela chybí 6. stupeň.. Stačí i 1.2 do kombíka? Většinu cesty jezdím sám nebo ve dvou a občas vozím lehký, ale objemný náklad (proto preferuji ten kombík) nebo by byla 1.4 vhodnější? A za kolik se dá tak jezdit v kombíku s těmito motory při nějaké normální jízdě, ne ekorallye :)

 

Odkaz ke komentáři

Z mého pohledu bych doporučoval spíše tu 1,4 TSi - jede pěkně a spotřeba se dá udržet na slušných hodnotách.

O spotřebě si můžeš udělat obrázek třeba zde : http://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_e=2013&power_s=77&power_e=100&exactmodel=combi

ale samozřejmě záleží na tom kdo, jak a kde s tím jezdí.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím, našel jsem si na netu Škodu Octavii 2 1.9 tdi DSG a chci se zeptat jestli je možné, aby rok 12/2004 měl najeto 126 tisic kilometrů. Vypadá hezky na fotkách, ale je to z Německa a tudíž historii kilometru se nedá dohledat (alespon pres Cebii). Odkaz: http://www.autosoft.cz/!new/detail_inzerat.php?id=AUTOHOPE%2FA27_17%2F30.1.2017&zBazaru=true

Cena je přitom srovnatelná s Oktávkama které maji nájezd 230tisic km a více.
Psal jsem jim jestli je možné, že kdybych si auto koupil tak jestli by šlo napsat do kupní smlouvy, že ručí za stav tachometru a napsali mi toto čemuž moc nerozumím. Díky za rady :-)
Odkaz na mail: https://ctrlv.cz/Ws3S

Odkaz ke komentáři

Zdravím, našel jsem si na netu Škodu Octavii 2 1.9 tdi DSG a chci se zeptat jestli je možné, aby rok 12/2004 měl najeto 126 tisic kilometrů. Vypadá hezky na fotkách, ale je to z Německa a tudíž historii kilometru se nedá dohledat (alespon pres Cebii). Odkaz: http://www.autosoft.cz/!new/detail_inzerat.php?id=AUTOHOPE%2FA27_17%2F30.1.2017&zBazaru=true

Cena je přitom srovnatelná s Oktávkama které maji nájezd 230tisic km a více.

Psal jsem jim jestli je možné, že kdybych si auto koupil tak jestli by šlo napsat do kupní smlouvy, že ručí za stav tachometru a napsali mi toto čemuž moc nerozumím. Díky za rady :-)

Odkaz na mail: https://ctrlv.cz/Ws3S

¨Možné je všechno, ale pravděpodobné? Ne...

Odkaz ke komentáři

hlava mi neberie ze za auto z roku 2004 (12-13rocne auto) su ludia ochotny dat 140tKc, u Octavie je asi vsetko mozne...

 

podla foto v inzerate to na 126tkm nevyzera, stav auta ale nejde posudzovat iba podla najazdenych km, kolko krat je to opacne, ze auto s viac km je v lepsom stave ako auto s menej km

 

Odkaz ke komentáři

Právě... Byl jsem se divat na oktávku s 185t kilometry a vypadala opravdu krasne, bohuzel jsem v tu dobu nemel penize a pan ji uz prodal. Sam navrhnul, ze je mozno dat auto na zvedak a napichnout na diagnostiku. U tohoto auta se mi nezdají ošahaná tlačítka u navigace, u te druhe oktavky to bylo naprosto v poradku. V nedeli se pojedu na oktavku ve stejnem meste kde bydlim a uvidim no. :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...