Přejít na obsah

Stříbrná raketa Izabel


Doporučené příspěvky

Moje 1. velká láska, která mě den co den přesvědčuje o tom, že jestě nepatří do starého železa. Na pár místech se už ukázala koroze, ale zatím to není nic co by šikovný klempíš a nasledně lakýrník nedali do pořádku. Motorizace je, jak už popis tématu napovídá 1,9D s výkonem 47kW, troufnu si říct, že velice dobře zajetá a s přehledem strká do kapsy spoustu aut s vyšším výkonem ;)

Izzi byla vyrobena na konci roku 1997 ve výbavě GLX, takže má přední mlhovky, ostřikovače světlometů, posilovač řízení, lepší čalounění sedadel, střešní okno, DO centrálu.

Dodělával jsem nové DO centrálu včetně odskoku kufru, koplet všechny nové zámky se zaslepením obou předních dveří a kdysi dávno komplet repro soustavu Dexon dělanou na míru. Na časové přímce to bylo obrácené, nejdříve repro Dexon (vážně libové,kdo měl tu čest dá mi za pravdu!), pak si tu soustavu někdo vyhlídl a na "zakázku" odnesl, pak jsem zaslepoval dveře a vyměňoval zámky. Dále jsem rapasoval přední sedačky, řadící páku z FII, čtyřramenný kožený volant, zadní roletku, chromové kliky, černé sloupky, flat stěrače a žárovky Osram Nightbreaker H4. Málem bych zapomněl na kola zimáky jsou klasické 13" plechy s pneu Debica (rozměr si nepamatuju,klasika na plechače) a letní kola 14" Dezent V s pneu Dunlop Fastresponce 185/60R14 :loool:

 

Odkaz ke komentáři

Super autik. A v docela slusnem stavu. Moc moc pekna.

 

Ja jsem takovy slaby na Felicie. Mnel jsem tu cest a minulej rok najezdil po morave za mesic 2500 tkm s 1,3 50kw ten samy rocnik jak Tvoje a proste se do felicii zamiloval. Ta v ktere jsem jezdil nemnela ani servo, ani klimu, ani ABS ale pro jizdu my pripadala lepsi nec moje Octa. A to dokonce nemnela predni napravu v dobrem stavu. Asi je to tim ze jsem po dlouhe dobe presednul do neceho jineho ale stale mam nazor ze se Felicie Skodovce opravdu povedla. Kazdy komu to reknu tak se mi smjeje. Hlavne nemuzou pohopit jak se my muze libit Felicie kdyz mam Octu.

 

A prosim te, jak se ukazal ten jeji 1,9D motor. Vsude slisim jenom spatna slova o nem. Kolik ma najeto?

Odkaz ke komentáři
Super autik. A v docela slusnem stavu. Moc moc pekna.

 

Ja jsem takovy slaby na Felicie. Mnel jsem tu cest a minulej rok najezdil po morave za mesic 2500 tkm s 1,3 50kw ten samy rocnik jak Tvoje a proste se do felicii zamiloval. Ta v ktere jsem jezdil nemnela ani servo, ani klimu, ani ABS ale pro jizdu my pripadala lepsi nec moje Octa. A to dokonce nemnela predni napravu v dobrem stavu. Asi je to tim ze jsem po dlouhe dobe presednul do neceho jineho ale stale mam nazor ze se Felicie Skodovce opravdu povedla. Kazdy komu to reknu tak se mi smjeje. Hlavne nemuzou pohopit jak se my muze libit Felicie kdyz mam Octu.

 

A prosim te, jak se ukazal ten jeji 1,9D motor. Vsude slisim jenom spatna slova o nem. Kolik ma najeto?

 

Diky, chvala potěší. Najeto má 300tis, s tím, že dobrou stovku jsem před léty nalítal "pracovně" v noci Ostrava-Praha-Ostrava třikrát do týdne, naložený a nonstop 150km/h. Takže těch 100tis bylo ani ne za rok. Teď už je na zasloužilém "odpočinku" a jezdí s ní Petinka1 ;) Dostává veškerou možnou péči v řádných intervalech a o motorickou část se starají v original servise u Tomana, zbytek sám, nebo kamarádi mechanici pomůžou. Olej polosyntetiku 10W-40 a naftu Shell nebo JETka. Palivový filtr jednou ročně nový. Teď ji na podzim čeká 1.repasování vstřikovacích trysek a výměna žhavících svíček. Přece jen už má 300tis. Ale jinak jsme s Izzi nadmíru spokojeni :huh:

 

Jinak poznávací znak jsou dodělávané potkávací světla v zadních lampách v prostoru mlhovek. Kdyby si to někdo nedovedl představit, ať pisne, zajdu mu v noci udělat fotku :lool:

 

Moc mi ale Izzi ani Petinku nevylekejte jestli je potkáte, přecejen jsou to obě děvčata :lol:

Odkaz ke komentáři

No tak at slouzi jeste nejmene tolik!

 

A jaka je s tim vykonem? Vsude slisim ze je mrtva jak krava. Take vym ze z amosfer. dizlu nelze ocekavat nejaki supr vykon ale proste tak z provouzu, mezizrichleni a podobne. Ja mnel Citrona BX take 1,9D s 50kw a jelo to jako bomba troufl jsem si i na nektere slabsi turbodizli. Jak je to s felionu :huh:

Odkaz ke komentáři
No tak at slouzi jeste nejmene tolik!

 

A jaka je s tim vykonem? Vsude slisim ze je mrtva jak krava. Take vym ze z amosfer. dizlu nelze ocekavat nejaki supr vykon ale proste tak z provouzu, mezizrichleni a podobne. Ja mnel Citrona BX take 1,9D s 50kw a jelo to jako bomba troufl jsem si i na nektere slabsi turbodizli. Jak je to s felionu ;)

 

Tím že se jí šlo po krku za mlada, tak teď jezdí hodně svižně. Když byla u motoráře Dejva, že má vysoké otáčky volnoběhu, tak ji byl projet a pak nevěřícně koukal pod kapotu, kam jsme tam nacpali turbinu. S tím že se toho motoru ani nedotkne, že jestli jede tak jak jede, že by ho o trochu vyšší volnoběh vůbec netrápil. A když se s ní žiješ a víš přesně co od toho výkonu čekat tak to je bombice. Samozřejmně, v 5lidech s plnym kufrem do prudkého kopce se o extra výkonu mluvit nedá. Ale pro dva po městě s par cetkama v kufru je to VELICE příjemné a svižné svezení :huh:

Odkaz ke komentáři
o tie starsie auta sa treba starat...to poznam ale maju svoje kuzlo aa radsej si sadam do corrada ako do octy z toho dovodu ze citim ze to auto fakt riadim aa musim sa na to sustredit...to jazdenie je potom o niecom inom ako ked idem v octavii...

 

skrátka "kdo neochutnal...nepochopiii"

 

Vím presne o cem mluvis, proto prvni moje veta byla "Moje 1. velká láska". Felicie v nasi rodine maji celkem tradici, tata mel snad vsechny motorizace i karoserie(ruzne kombinovane) ale tahle jedina je moji srdcovou zalezitosti a nedal bych ji pryc za nic! Octa v kombi se mi libi od roku 2001 co vyjel na silnice 1.face, tehdy jsem prohlasil ze si to auto jednou koupim a svemu slovu jsem taky dostal. Mám je rád obě, ale felicii podstatně díl :huh:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Janku ty lumpe jeden!!!!!! Ze by jses zminil sluvkem o me velke pomoci ala servis v davnych dobach na Izzi? Ze ta sestava od Dexonu byla moje a nejvic jsem ji obrecel!!!!!!!! Ze Izzi absolvovala s naprostou bravurnosti cestu do CH a zparky v plnem nalozeni za 6L? To ne....... Ted jses me fakt dotkl....... :lol::rolleyes::smich: ;)

Odkaz ke komentáři
Janku ty lumpe jeden!!!!!! Ze by jses zminil sluvkem o me velke pomoci ala servis v davnych dobach na Izzi? Ze ta sestava od Dexonu byla moje a nejvic jsem ji obrecel!!!!!!!! Ze Izzi absolvovala s naprostou bravurnosti cestu do CH a zparky v plnem nalozeni za 6L? To ne....... Ted jses me fakt dotkl....... :lol::rolleyes::smich: ;)

Co koukáš na mě? Tahle felda je rodinny mazel uz hodne dlouho, ale ted je to Izzi a je Petina, stejne jako tohle vlakno :D

Odkaz ke komentáři

Kube ma pravdu v tom, ze dovolena v chorvatsku v roce 2008 se jela s Izzi a ze delala sve prezdivce "Stribrna raketa" jen cest. Par fotek z chorvatska a taky dukazu ze jsme jeli plne nalozeni i na zpatecni ceste...hlavne teda diky Andy a jeji fascinaci sutrama. Jeste ze Milena nemela privesny vozik jinak bychom dotahli i kus utesu :) :P :D

Odkaz ke komentáři
Kube ma pravdu v tom, ze dovolena v chorvatsku v roce 2008 se jela s Izzi a ze delala sve prezdivce "Stribrna raketa" jen cest. Par fotek z chorvatska a taky dukazu ze jsme jeli plne nalozeni i na zpatecni ceste...hlavne teda diky Andy a jeji fascinaci sutrama. Jeste ze Milena nemela privesny vozik jinak bychom dotahli i kus utesu :) :P :D

no k tomu chorvatsku se vaze krasna historka s navigaci :) peclive si prohlednete posledni fotku ta cesta po ktere Izzi jede je podle navigace cesta po ktere se da jet 80 ;)

Odkaz ke komentáři
no k tomu chorvatsku se vaze krasna historka s navigaci :palec: peclive si prohlednete posledni fotku ta cesta po ktere Izzi jede je podle navigace cesta po ktere se da jet 80 :D

 

Moc krasna historka to nebyla, teda alespon ja se moc nebavil. Dva tydny jsem lezel ve vse moznych mapach a hledal prijatelnou cestu bez poplatku, nakonec jsem ji nasel a naucil ji navigaci pomoci prujezdovych bodu. Po prijezdu do chorvatska Kube prohlasil, ze to byla brnkacka. Ja se nasral a rekl,ze zpatky jedeme podle neho nebo navigace, ze je mi to jedno ale ze uz se s nastavovanim navigace piplat pul dne nebudu kdyz je to podle nej takova brkacka at to udela on... Dal jsem na navigaci "Domu" a dopadlo to tak jak vidite na posledni fotce. Podotykam, ze nezpevnene cesty byly vypnute hned jak jsem zval navigaci do ruky!

Odkaz ke komentáři
AHOJ PETINKO :palec: JAK TO DOPADLO S LIŠTAMA ? UŽ JSOU V LAKU ?

:D ne, jeste ne a hned jen tak nebudou... a kdo vi jestli budou :D, ted se resi jine veci :P Izzi ma nove zadni tlumice od monroe :D a hned ma prdelku o 2cm vys :D to bude asi tema gumama co tam vymenili :D a jsou obednane nove zadni lemy a jeste budem objednavat prahy a vyztuhy... At mas taky nejakou praci :palec::palec:

Odkaz ke komentáři
AHOJ PETINKO :P JAK TO DOPADLO S LIŠTAMA ? UŽ JSOU V LAKU ?

Listy pujdou tak maximalne do vlaku :palec: nebo by jeste mohli skoncit v láku od okurek :palec:

 

Izzi jeste neni babicka, je v nejlepsich letech! Uz toho ma dost za sebou,ale jeste vic pred sebou :palec: a jestli se Petce podari zajistit pro ni par penizku navic, tak bude zase krasavice :D

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Taaaak, a uz je to tady :) v patek jde IZZInka (teda pokud vse vyjde) na vymenu prahu a zadnich lemu. :)

Ja se tesim jak male decko :) konecne bude "zdrava" :)

 

No a pak, bych od vas potrebovala trosku poradit, cim vice nazoru tim lepe :D

Co myslite, sluselo by IZZI to kridlo? Striska pujde urcite, ale s tim kridlem se nejak nemuzu rozhodnout, takze budu rada za jakykoliv prispevek do diskuze ;)

post-1390-1281554339_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
no v '97mém jsem z toho křídla padal na hrnec jak se mě líbilo, dneska bych o tam nedával, nechal bych clean stav.... navíc jak jsou na tom tlumiče 5dveří, pro ně žádná řit :D

ty jsou od soboty new :) :) :)

ja tu moznost zatim jen zvazuju ale nevim proc, na tyhlety srandicky moc nejsem, treba ta striska je prakticka, ale to kridlo? No nevim, pomalu se naklanim k variante NE.

Ale posloucham dalsi nazory :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Tak, uz mame udelano, uz mame hotovo :( jako fakt pecka, sice jsem jeste nestihla udelat posledni finalni foto ale aspon tady dam par fotek jak probihaly prace a co vsechno bylo treba opravit ;)

Petr je sikovny :) a koukam ze opravit bylo treba snad vsechno :) Uz se tesim az uvidim Izzi na zivo :(

 

Ty jsi ale asi rada, ze jsi u toho nebyla, kdyz izzi odstrojovali, rezali a svarovali :(

Odkaz ke komentáři
Petr je sikovny :( a koukam ze opravit bylo treba snad vsechno :( Uz se tesim az uvidim Izzi na zivo ;)

 

Ty jsi ale asi rada, ze jsi u toho nebyla, kdyz izzi odstrojovali, rezali a svarovali :(

jj Petr je moc sikovny, Izzinka byla takove male kinder prekvapeni :)

 

No to teda jsem rada, protoze bych to asi nerozdychala, teda ja jo, ale ten s tou flexou v ruce by to nerozchodil :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...