Přejít na obsah

Zadní třmen - nebrzdí


Holy

Doporučené příspěvky

Všimnul jsem si na jednom zadním kotouči, že je "vyleštěnej" asi tak na 1/3 obvodu směrem ke středu. Vypadá to, že bude třeba rozhejbat třmen, nebo pístek. Je v tom nějakej problém, nebo to můžu zkusit pajcrem jako na Feldě? Mám ABS a ESP, tak jen jestli tam není nějaká záludnost, abych si nenas... do vlastní kapsy.

Odkaz ke komentáři

mám pocit, že když se koukáš na pístek od destičky, tak se otáčí po směru hodinových ručiček. Jinak komplet vyndat i ty osičky, na kterých ten třmen jezdí a pořádně vyčistit + namazat vazelínou odolnou proti vlhkosti, osičky musí chodit v držáku třmenu zcela volně

Odkaz ke komentáři

Dobře. Takže sundám kolo, mám před sebou kotouč s destičkama. Na okraji kotouče je samozřejmě vystouplá hrana. Jak a čím se dostanu na pístek, abych ho otáčením zatlačil a uvolnil tak destičky pro jejich vyjmutí? Třmen dží, přrdpokládám na dvou trnech dvěma šrouby.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

pripravek si udelas. staci kus tlustci pasoviny, dlouhou 12ctku sroub a matici. do pasoviny udelas diru, aby prosel sroub. na diru privaris matku. pasovinu posadis misto desticky a prosroubujes sroub dokud se nedotkne pistku. sroub malinko napruzis. vezmes "sikovky" a pootocis pistkem, pak zase napruzis sroub, pootocis pistkem a opakujes do kola tak dlouho jak potrebujes. nejlepe je tyto veci delat soucasne, ale potrebujes dvoje ruce.

je to takova nouzovka. da se s tim pripravkem pekne vyhrat, ale takhle to taky jde, jak rikam, rychla nouzovka

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to dneska rozhodil, třmeny jdou krásně volně, takže to tím nebylo. Spíš to vypadá že se loučej destičky. Co jsem ale zjistil je, že mám totálně uhnilý ty krycí plechy za kotoučema. Dá se to sehnat jako samostatnej díl? Když je budu chtít sundat, tak předpokládám, že sundám třmen, kotouč a dostanu ten plech dolu...

Z DP není poznat, jestli náboj projde tím otvorem v krycím plechu, nebo ne...

post-25-0-27145600-1335907932_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Holy
Odkaz ke komentáři

Taky mi teď ten plech uhnil. Drhnul o kotouč a celkem humus zvuk. Na 200 metrů bylo slyšet, že jedu... Mám to provizorně opravené- originál náhradní díl by měl stát 450Kč. Jsem objednaný na kontrolu brzd- auto mi brzdí jako 30 let stará 120ka. Nikdo neví čím to je- přední brzdy komplet nové na podzim- zadní předloni na jaře. Je to bída... Chjo, už tři mechanici si na tom vylámali zuby- nebo se na to vysrali a tvrdili, že na nic nepřišli. Když nad tím přemýšlím, tak nikoho nenapadlo řešit posilovač brzd... Měl jsem se hůř učit a stát se automechanikem- co bych zato dneska dal...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Co jsem ale zjistil je, že mám totálně uhnilý ty krycí plechy za kotoučema. Dá se to sehnat jako samostatnej díl? Když je budu chtít sundat, tak předpokládám, že sundám třmen, kotouč a dostanu ten plech dolu...

jj samostatně, zadní i přední. Já měnil minulej měsíc brzdovku a procházel sem si nejen brzdy, měl sem totálně uhnilý jen předky, vpravo odpad po doteku takže sem měnil v pravý poledne, vzadu kupodivu OK. Kupoval sem u dobrého známého, tady máš odkaz na zadky http://cc-autodily.cz/plech-kryci-kot-brzdy-2 pokud už není pozdě.

Odkaz ke komentáři

pripravek si udelas. staci kus tlustci pasoviny, dlouhou 12ctku sroub a matici. do pasoviny udelas diru, aby prosel sroub. na diru privaris matku. pasovinu posadis misto desticky a prosroubujes sroub dokud se nedotkne pistku. sroub malinko napruzis. vezmes "sikovky" a pootocis pistkem, pak zase napruzis sroub, pootocis pistkem a opakujes do kola tak dlouho jak potrebujes. nejlepe je tyto veci delat soucasne, ale potrebujes dvoje ruce.

je to takova nouzovka. da se s tim pripravkem pekne vyhrat, ale takhle to taky jde, jak rikam, rychla nouzovka

Odkaz ke komentáři

jj samostatně, zadní i přední. Já měnil minulej měsíc brzdovku a procházel sem si nejen brzdy, měl sem totálně uhnilý jen předky, vpravo odpad po doteku takže sem měnil v pravý poledne, vzadu kupodivu OK. Kupoval sem u dobrého známého, tady máš odkaz na zadky http://cc-autodily.cz/plech-kryci-kot-brzdy-2 pokud už není pozdě.

Pozdě není, budu objednávat akorát pořád nevim, jestli musí dolů náboj kola, nebo je ta díra tak chytře udělaná, že náboj projde.

Odkaz ke komentáři

Pozdě není, budu objednávat akorát pořád nevim, jestli musí dolů náboj kola, nebo je ta díra tak chytře udělaná, že náboj projde.

Měl jsem stejný problém, jak s těmi destičkami, tak s výměnou toho krycího plechu. U mě to špatný sjíždění destiček bylo způsobený tím, že auto delší dobu stálo. Tak jsem dával jak nové desky, tak kotouče a dal i novou brzdovku a mám pokoj. Když už to bylo všechno dole, tak jsem měnil i jeden krycí plech a zklamu tě, musí dolů i náboj kola - na obrázku číslo 7. Ten plech stál do pětistovky ;)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Bacha na to ten sroub co drzi naboj "musis" dat novy !!!!!, pokud ho demontujes.

Dotahuje se to fakt velkou silou dle manualu (nejaka snad metrova tyc a 2x po sobe za dorazem o 90°), sroub se lehce zdeformuje, proto se musi menit aby jsi ho neznicil a pak ti neupadlo diky tomu kolo !!!

 

To jako fakt? :huh:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...

Tak jsem to dneska rozhodil, třmeny jdou krásně volně, takže to tím nebylo. Spíš to vypadá že se loučej destičky. Co jsem ale zjistil je, že mám totálně uhnilý ty krycí plechy za kotoučema. Dá se to sehnat jako samostatnej díl? Když je budu chtít sundat, tak předpokládám, že sundám třmen, kotouč a dostanu ten plech dolu...

Z DP není poznat, jestli náboj projde tím otvorem v krycím plechu, nebo ne...

Dostanu se na ten horní šroub,který drží krycí plech, po sundání kotouče? Nebo je ten šroub schovaný i za nábojem? Buď mi ten šroub vypadl nebo je vymletá díra a plech se mi třepe. Dík

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...