Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Košičane,ta výměna rozvodů stojí 950 eur? :o To by snad kromě řetězu a napínáku musely měnit i přestavovač vačkového hřídele!?

Je to možné,že aj prestavovač vačkového hriadeľa.Zajtra pôjdem do servisu a opýtam sa ich na to.Natiahnutá reťaz asi rozmlatila vsetko po com sa pohybovala.

Odkaz ke komentáři

Na mojej Octavii 1.4 TSi sa tiež objavilo rachotenie rozvodovej retaze pri studenom štarte.Auto mám 3 roky a najazdené 33800 km.Takže sa potvrdzuje fáma o vadných rozvodových retaziach pri motoroch TSi.Som sklamaný z prístupu zástupcov predajcu Skoda-auto na Slovensku,ktoré odmietlo hradiť výdavky na opravu resp.výmenu rozvodov na mojom aute.Ešte,že páni v servise Moris Košice majú dobré vztahy so Škodou Mladá Boleslav a vybavili mi aspoň zľavu na material - 70 percent.Aj po tejto zlave ma bude oprava stáť 450 eur.Inak by ma oprava stal cca 950 eur.

 

Tak to já se k 33.000 km blížím a auto v pohodě, r.v. 2011

Odkaz ke komentáři

Tak to já se k 33.000 km blížím a auto v pohodě, r.v. 2011

Možno v tvojom aute je už iná resp.modifikovaná rozvodová reťaz-takže máš štastie,že si kúpil auto o 2 roky neskôr ako ja.Možno jazdiš na dlhe trasy,vtedy sa tento problém možno prejaví neskôr.Ja chodím každý deň cca 12km do práce a naspäť,čize sa mi motor ani nestihne zohriať na prevádzkovú teplotu,hlavne v zime.To môže mať dosť veľký vplyv na to,že sa mi reťaz natiahla skôr a poškodila aj ostatné časti rozvodov.

Odkaz ke komentáři

hm, tak tohle určitě vliv mít bude, 12 km je hodně málo, to v zimě nedá ani na 50 stupňů oleje a pokud měníš olej až po 30.000 km, tak je to kombinace na h.....o,

já to mám 18 km a je to tak akorár na 75 stupňů oleje a zima uvnitř auta je stejně, netopí to,

proto jsem se rozhodnul pro webasto.

Odkaz ke komentáři

Já mám 32 000 km a zatím bez problémů.Olej měním po 15 000km,ježděno většinou na delší trasy. Do práce to mám 8 km a když tam jedu jednou za měsíc v zimě (většinou to umýt),tak musím souhlasit s jar_dou,olej se sotva dostane přes 50°. K 90° to chce ujet tak těch 20-22 km. Výhře sedadel je pak u těch TSI k nezaplacení. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Pak napiš co všechno se muselo měnit. A ať to pro tebe co nejlépe dopadne (hlavně finančně).

Okrem reťaze a napinákov sa musí meniť aj přestavovač vačkového hřídele,lebo sa vraj zasekával.Dnes by mali doraziť súčiastky z Mladej Boleslavi.Neviem,či to nieje len finta servisu,lebo kulanciu dávajú len na přestavovač vačkového hřídele,takže využili túto možnosť.Preto ta oprava vyjde dosť draho.Prestavovač stojí 370 eur bez DPH.

Odkaz ke komentáři

hm, tak tohle určitě vliv mít bude, 12 km je hodně málo, to v zimě nedá ani na 50 stupňů oleje a pokud měníš olej až po 30.000 km, tak je to kombinace na h.....o,

já to mám 18 km a je to tak akorár na 75 stupňů oleje a zima uvnitř auta je stejně, netopí to,

proto jsem se rozhodnul pro webasto.

Nevies o niekom,komu výrobca platil resp.uhradil 100% kulanciu( dielce+prácu) za výmenu rozvodov pri motoroch TSi,keď už mali po 2 ročnej resp.po predlženej záruke?

 

jak se to projevuje,když se zasekává přestavovač?

Teraz Ti to neviem povedať,ale sa opýtam v servise,keď si pôjdem prevziať auto -asi vo štvrtok.

Odkaz ke komentáři

Nevies o niekom,komu výrobca platil resp.uhradil 100% kulanciu( dielce+prácu) za výmenu rozvodov pri motoroch TSi,keď už mali po 2 ročnej resp.po predlženej záruke?

 

 

Teraz Ti to neviem povedať,ale sa opýtam v servise,keď si pôjdem prevziať auto -asi vo štvrtok.

No pise se v tech clancich, ze do 3 let a a urciteho najezdu plni 100% kulanci, nyni to rozsiruji i na starsi vozy!!! Uvidim co reknou me, jakmile natocim video z rachotem, jedu do servisu. 27.6. to jsou 3 roky auta... :(

Odkaz ke komentáři

Davone,kolik máš najeto?

K přestavovači - na SH jsem četl,že se to projevuje podobným "rachocením" jako dělají ty problematické rozvodové řetězy u TSI a FSI motorů.

Poslal by som Vám zvuk motora pri studenom štarte,ale nedá sa sem vložiť.Pravdepodobne to bude kombinácia rachotenia reťaze+prestavovača.

Odkaz ke komentáři

Dej to na youtube, nebo nekam ke stazeni (uloz.to, leteckaposta.cz atp) a kazdy si to stahne ;)

 

Ja mam najeto 27 000 a rachot z motoru pozoruji (kdyz to vezmu nyni zpetne) tak od 10 000, mozna to bylo i drive, jen jsem to neresil! Kazdopadne tohle resit budu a platit za to nehodlam! Nyni jezdim 3. den 2. "autem" a nechavam to pekne v garazi uzrat, aby ten start po delsi dobe bylo to spravne, az to budu asi zitra startovat :) Klidne jim to tam na 14 dni dam, ono se jim to projevi za tech 14 dni!

Odkaz ke komentáři

Dej to na youtube, nebo nekam ke stazeni (uloz.to, leteckaposta.cz atp) a kazdy si to stahne ;)

 

Ja mam najeto 27 000 a rachot z motoru pozoruji (kdyz to vezmu nyni zpetne) tak od 10 000, mozna to bylo i drive, jen jsem to neresil! Kazdopadne tohle resit budu a platit za to nehodlam! Nyni jezdim 3. den 2. "autem" a nechavam to pekne v garazi uzrat, aby ten start po delsi dobe bylo to spravne, az to budu asi zitra startovat :) Klidne jim to tam na 14 dni dam, ono se jim to projevi za tech 14 dni!

Náhravku som dal na letecku postu - Odkaz http://leteckaposta.cz/935586802 - nahral som to cez blackberry.Ku koncu záznamu som chcel dostať do záberu Vin code,ale ten foťak má slabe rozlíšenie.

Odkaz ke komentáři

Zní to jako 2,2 D z Laguny :lool:

Tohle určitě není normální a je potřeba s tím něco dělat, než to bude úplně kaput.

Už sa menia komplet rozvody,vrátane prestavovača vačkovej hriadele.Zajtra to bude možno hotové,ale este si počkam na vyjadrenie Skoda-auto Slovensko a Skody Mlada Boleslav ako sa postavia k úhrade nákladov na túto opravu.Poslal som im mail so stránkami časopisu Autotip.Som zvedavý aké zaujmu stanovisko.

 

To si snad delas srandu ne? Zachrasteni retezu je cca 4 sekundy po startu, tohle co to dela tobe je neco silenyho a snad celou minutu, nebo to tak klame????

Začiatok záznamu neklame,ku koncu to môže byť skreslené,lebo som pohyboval s bleckberry.Inak bleckberry má celkom dobrý mikrofon.Proste motor stíchol cca po 1 minúte.Podľa všetkého bol zaseknutý prestavovač vačkovej hriadele a pokiaľ nestúpol tlak oleja,tak reťaz išla voľne,až po zvýšení tlaku sa reťaz došpanovala - ale to nemusí byť pravda,je to len moja domienka.

post-20736-0-33330200-1336571763_thumb.jpg

post-20736-0-80435100-1336571775_thumb.jpg

post-20736-0-28609100-1336571793_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Člověče,to jsou šílené zvuky! S tím přestavovačem to bude asi trochu jinak. Tam se řetěz nedopíná,řetěz vlastně běží po ozubeném kole,na kterém je přišroubován vlastní přestavovač. Napínání řetězu má na starost pouze hydraulický napínák.

Něco málo o přestavovači :

post-11543-0-97835900-1336584980_thumb.jpg post-11543-0-89468600-1336585233_thumb.jpg

 

Jak jsou na tom ty motory, když si objednáš auto teď? Už to vychytali? Škoda teď má hooodně dobrou akci, tak celkem přemýšlím

 

Tak to tady asi nikdo neví. Já bych to viděl,že látají projevené poruchy a už se tím moc ve výrobě nezabývají. Proč taky - mají vyvinutou novou generaci motorů TSI a podle jejich tvrzení přece žádný velký problém není,nebo je? :wallbash:. Takže asi tak.:(

Odkaz ke komentáři

Jak jsou na tom ty motory, když si objednáš auto teď? Už to vychytali? Škoda teď má hooodně dobrou akci, tak celkem přemýšlím

 

mám ho 8 měsíců, najeto 32.000 km a problémy nemám,z toho nějakých 12.000 km po chipu, jen ti poradím, kdyby jsi ho kupoval, tak si připlať za Webasto, anebo potom domontovat

Odkaz ke komentáři

Hele,však píšu "Tak to tady asi nikdo neví". Ta omáčka kolem jsou jen obvyklé diskusní "tanečky" - každý zde prezentuje svůj názor,pravdu v tomto bodě tady asi nenajdeš. Anebo můžeš zkusit napsat do Škodovky a uvidíš sám,co ti napíšou. Každopádně ber tu čtyřletou záruku. A jestli budeš jezdit kratší trasy a nebudeš chtít připlácet za Webasto,ber pro své pohodlí výhřev sedaček - náběh topení je poněkud delší,než je zvykem u benzínových motorů. Já mám na tom 1.4 TSI najeto 32 000km,vyrobeno 04/2010 a bez závad a poruch na motoru.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...