Přejít na obsah

Čislo teploty chladící kapaliny


Doporučené příspěvky

Zdravím,

Mám 1,9TDI 81kW a Vag mi hlásí:

 

VAG-COM verze: IHR 304.0

Autosoft

Číslo dílu řídícího modulu: 038 906 012 CL

Komponent a/nebo - verze: G000SG 3359

Kódodvání softwaru: 00002

Kód opravny: WSC 31480

Dodatečná informace: TMBCP21U632794243 SKZ7Z0C1992322

1 Nalezeny chyby:

17664 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62) Preruseni/zkrat na plus

P1256 - 35-10 - - - Sporadicky

 

A jsou s tím spojené další problémy (vyšší spotřeba, úděsné starty za tepla). Tak to čidlo chci vyměnit, jenže existuje více typů a tak jsem se zatím jen chtěl podívat který koupit. Bohužel jsem narazil na problém... Nemůžu ho najít. Od strejdy googla jsem našel info, že by mělo být na termostatu někde nad alternátorem, ale asi jsem slepej a čidlo nevidím... Přitom to někteří mění u tetičky na trávníku, tak jsem z toho jelen... Mohli byste mi někdo pomoct a naznačit to na přiložených obrázcích? Děkuji moc a přeji hezký den :-)

post-11803-0-88991100-1335191908_thumb.jpg

post-11803-0-25519100-1335191926_thumb.jpg

post-11803-0-61301300-1335192007_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak podávám hlášení. Všem děkuju za rady...

 

1)Sundal jsem kryt motoru, odpojil hadici sání abych měl více místa (i tak přístup na kočku :-D)

2)Dostal se k čidlu, odpojil konektor a žasl, protože čidlo bylo černé a přitom jsem všude viděl zelené

3)Pak jsem s velikým úsilím vytáhl tu plastovou pojistku. Tahem směrem dolů, chvíle adrenalinu, šlo to z tuha, málem mi spadla, až jsem se zapotil... Staré čidlo jsem vytáhl, O kroužek na něm nebyl, tak jsem ho začal lovit v té díře, naštěstí nahmatán a nasazen na nové čidlo

6)Mezitím tekutina tekla, pak přestala a za cca 2 vteřiny se spustil proud...

7)Rychle jsem tam nové čidlo (VIKA za 252Kč) s O kroužkem nacpal, nebylo moc dobře poznat jestli tam sedí dobře. Díky O kroužku se tam různě hýbe

8)Po usouzení že je to OK, jsem ho zajistil plastovou pojistkou, zapojil konektor, zapojil sání, zakrytoval motor, dolil G12 (cca 0,8 litru), vyzkoušel a vypadá to dobře. Zkušební jízda v pořádku, tak snad bude vše OK :-)

 

 

PS: Kdybych nehledal O kroužek, tak by to šlo daleko rychleji a vyteklo by o mnoho méně tekutiny.

 

 

Ještě jednou díky a mějte se :-)

Odkaz ke komentáři

no stím čidlem od viky si neudělal nejlíp počítám že to nebude dlouho trvat a budeš ho měnit znova a až k tomu dojde tak si nejdřív povol nádržku s chladící kapalinou abys neměl v soustavě tlak pak jí zašroubuj a teprv měn čidlo již máš praxi mělo bi ti to na podruhý jít rychleji :D :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...
  • o 5 týdnů později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...