Přejít na obsah

Divné zvuky při akceleraci


Doporučené příspěvky

Ahoj. Možná už se to tu někde řešilo ale já jsem to tu nikde nenašel... Když jedu třeba 80km/h a šlápnu na to tak slyšim zvuk jakoby bych měl někde v nárazníku nějakýho ptáka co dělá ,,vrruu" :lool:. Nebo když jedu rychleji tak do levotočivé zatáčky ale jen pod plynem... nevím jak přesně mám zvuk popsat... ani nahrát to nejde...nesetkal se s tim někdo?? můj automechanik mi řekl, že to slyší poprvé... ložisko vyloučil... nemůže to být třeba od převodovky? díky

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Už jsi to vyřešil?Já mám něco podobného.Při rychlosti kolem 80-100km/hod při prudším sešlápnutí plynu mi z toho lezou divné zvuky, jakoby něco drhlo.Pořádně to neumím popsat, je to divný zvuk.Při vyřazení na neutrál je klid.Dělá je jen při vyšší rychlosti a zátahu pod plynem.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
  • o 2 roky později...

Chlapi, přišli jste na něco? Mám to samé a nevím už co s tím....  Děkuji. 

V 10. 5. 2016 at 9:49, fuegotomass napsal:

Mám úplně stejný problém ,co to bylo vyřešilsto ,díky za odpověd

 

 

Ahoj, přišel si na to čím to bylo? 

 

V 8. 5. 2013 at 20:50, reinxed napsal:

Ozývá se to někde od motorového prostoru na levé straně u řidiče.Hlavně ať to není od převodovky.

Možná i nějaký kloub, no nevím. Budu muset do servisu.

Ahoj přišel si na to čím to bylo? 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Jsem na tom stejně, můj poznatek je ještě jeden, mám to už druhou sezónu, přes léto se to velmi zklidnilo a vždy v zimě to dělá opět, takže je tam závislost na teplotě venku. Automechanici zatím na nic nepřišli. Prý je vše ok.

A ještě k tomu musí být nerovnosti na silnici, takže v tahu pod plynem a křivá silnice. Po ubrání to ihned přestane.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Mám podobný problém na O2 Scout. Při akceleraci se začne ozývat divný zvuk (jako by něco drhlo, závislé na nerovnosti silnice a průjezdu zatáčkou). Mě se to ozývá spíše z pravé strany. Technik ze škodovky říkal, že by to na převodovce nemělo být (doufám). Vyměnil vnitřní kloub pravé poloosy, ale to nepomohlo. 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Páni , mal som presne taký istý problém, ktorý som vylučovacou metódou riešil asi rok. Odporúčam výmeniť vonkajšie homokinetické klby, obidva naraz, 

I keď klby nevykazujú ich charakterickú závadu (hučanie pri zatáčaní),je v nich malá vôľa, ktorá zapríčiňuje pri prudkej acelerácii to vrčavé hučanie.

Odkaz ke komentáři
V 24. 2. 2020 at 18:46, igi napsal:

Páni , mal som presne taký istý problém, ktorý som vylučovacou metódou riešil asi rok. Odporúčam výmeniť vonkajšie homokinetické klby, obidva naraz, 

I keď klby nevykazujú ich charakterickú závadu (hučanie pri zatáčaní),je v nich malá vôľa, ktorá zapríčiňuje pri prudkej acelerácii to vrčavé hučanie.

Chystám se na to stejný a udělám i ložiska. 

Podle mě je právě tady problém. Je to závislý na jízdě pod plynem a rozhoupání podvozku.

Uvidíme. 

😊

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...