Přejít na obsah

Oprava mechanismu držáku nápojů mezi př. sedadly


Martin_TDi

Doporučené příspěvky

Někdy stačí jen trochu více klepnout a malý plastový zobáček na mechanismu lehce praskne. Jednou jsem tento problém dočasně vyřešil jeho zpětným přilepením pomocí sekundového lepidla, ale nebylo to na moc dlouho. Nedávno mi to prasklo definitivně a malý kousek už jsem nenašel. Přistoupil jsem tedy k pořádné opravě.

1. Demontáž je jednoduchá - opatrně pomocí dvou malých šroubováčků přidržíme pacičky a vytáhneme celý mechanismus ven

2. Opatrně mechanismus rozebereme

3. Převrtáme skrz stěnu kde byla původní packa - průměr vrtáku 1,5mm (na vnější straně je před vrtáním vidět krátká dírka o průměru 1,5mm - toto je ona)

4. Vyrobíme si kovový kolíček nejprve na soustruhu a pak podle výkresu jej dopilujeme

5. Kolíček přilepíme sekundovým lepidlem a necháme dobře zaschnout

6. Zpětná montáž a odzkoušení.

post-502-1252642435_thumb.jpg

post-502-1252642444_thumb.jpg

post-502-1252642452_thumb.jpg

post-502-1252642463_thumb.jpg

post-502-1252642472_thumb.jpg

post-502-1252642477_thumb.jpg

post-502-1252642488_thumb.jpg

kolicek.dwg_Model__1.pdf

Upraveno uživatelem Martin_TDi
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ja som práve absolvoval opravu tohto, mal som problém že to nešlo vôbec otvoriť, skúšal som aj WD, nepomohlo, problém bol v ozubení na stene toho držiaka, ešte že sa dá vybrať (a držiak funguje aj bez neho, akurát to silnejšie vystrelí, čo som vyriešil slabšou pružinou).

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o rok později...

Já to vyřešil koupí středového panelu z Octavie II na Aukru za cca 150 Kč, jeho následnou obřízkou :blink: a napasováním do stávajícího panelu Octávia I. Výsledek možná není vzhledově reprezentativní ale funkčně na 100%. post-4816-1309892343_thumb.jpg post-4816-1309892350_thumb.jpg post-4816-1309892324_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...
  • o 5 let později...

Ahojte. Je to teda docela boj, dostat ven ten držák 😄

Kolíček opravenej, obrousil sem kus tvrdýho plastu a vložil místo původního, uvidíme jak bude nebo nebude držet, dyžtak to vybrousím z hliníku. Ale kolíček je na místě, velikost stejná jako ten původní. Ale mám jinej problém. Dole je pojistka, do které ten kolíček zapadne. Ta by měla být nahoře, při zaklapnutí ji kolíček  podjede, chytí se tam a při dalším zmáčknutí z jí vyjede. Ale mě se ta pojistka nevrátí zpět nahoru. Nevíte někdo, jak je to tam dělané? Chybí mi tam nějaká prilužinka? Díky moc za radu. 

IMG_20190716_204744.jpg

IMG_20190716_204806.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...