Přejít na obsah

Giancarlo & nulta seria


Doporučené příspěvky

Tak som ukoncil semester a je cas zalozit novu temu :lol: ! Tato tema bude venovana Octavii 1962 a 1963. Ale pekne poporiadku:

Octaviu 1962 vlastnime prakticky uz od datumu jej narodenia, kedy ju zakupil moj stary otec. Auto jazdilo vtedy pomerne malo a bolo velmi dobre udrziavane. Z rozpravania som sa dozvedel, ze zimu vtedy ani nespoznala, kedze bola na spalikoch :D ! Po smrti stareho otca auto takmer celkom stalo az neskor ho zacal pouzivat moj otec. A tak sluzilo v podstate az do roku 1993 ako auto na bezne jazdenie. Potom chvilu stalo vonku a neskor garazi. Bezne pouzivanie sa podpisalo na jeho stave. Okolo roku 2000 auto bolo z casti rozobrane za ucelom rekonstrukcie a otec ho vzal do roboty (kovovyroba) kde ho mali chalani na dielni zrekonstruovat. Avsak boli to neskutocni fuseri a este to viac poskodili. Neskor tam uz len polorozobrate stalo. Za nejaky ten cas sa zase priviezlo domov a ulozilo do garaze. No a stalo by tam v takom stave aj teraz, ale pred 2 rokmi prisla ku nam povoden :blink: . No a Octavia to pekne odniesla. Trochu som ju len ocistil od bahna a pretocil sa motor. Minuly rok som nemal silu na to ani pozriet, tak som tu garaz prakticky ani neotvoril :blink: . Avsak dnes je to uz minulostou.

Posun nastal ked sme boli tento rok v Brne na burze ND pre veteranov. Ceny tam boli samozerejme sialene a nic sme nekupili, ale zase som dostal chut nieco pre nultu seriu spravit. Tak som zacal detailnejsie a castejsie prehladavat internet a oplatilo sa. Narazil som na inzerat v ktorom predavajuci ponukal Octaviu 1963, podla fotiek v dobrom stave. Cena dohodou. Tak som napisal mail, v ktorom som ziadal predavajuceho aby napisal, kolko asi by za to chcel. Cena ktoru si urcil ma celkom milo prekvapila a o dva dni sme uz boli u nich na navsteve :lol: ! Nebolo treba moc rozmyslat - rychla obhliadka, nejaka ta "skusobna jazda" a bolo rozhodnute. Do kariet mi hralo aj to, ze bratranec pred casom zakupil Ducato na ktorom chce vozit auta. Akurat nemal lyziny. Tolko som ho otravoval az ich zbuchal tak cca za 2 dni a na ten treti sme vyrazili na vylet :D (cca 100km). Auto sme za pomoci predavajuceho nalozili a priputali a mohli sme ist domov. Kam sme sa pohli boli sme cislo 1 :lol: ! Vsetky oci na nas :lol: ! Na pumpe sa chodili ludia pozerat a vypytovat co to je :D ! No a od toho dna mame dve octavie nultej serie :palec: . Stav je celkom dobry. Chytene su prakticky len predne blatniky , ale daju sa opravit (ked tak mame aj funglovky, ale tie setrime pre 1962). Nejaka ta bodka je aj pravom zadnom leme, ale inak v pohode a hlavne je prakticky vsetko plne funkce. Plan bol pouzit ju na ND, ale to nehrozi. Nedokazal by som ju rozobrat a rozpilit :blink: . Rozhodol som sa, ze 1962 sa da do originalneho, povodneho stavu a z 1963 sa spravi replika pretekarskej verzie TS.

Takze nejake tie foto 1963:

post-20-0-12411500-1339261425_thumb.jpg post-20-0-31239200-1339261466_thumb.jpg post-20-0-32999100-1339261492_thumb.jpg

 

post-20-0-42300600-1339261572_thumb.jpg post-20-0-62106100-1339261527_thumb.jpg post-20-0-76550300-1339261627_thumb.jpg post-20-0-06296800-1339261681_thumb.jpg

 

A foto 1962 :(

post-20-0-97822700-1339310888_thumb.jpg post-20-0-65446300-1339310920_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Giancarlo
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Vazne sa neflakam :D

Plecharina ocistena a 3 krat pretreta odrhdzovacom. Cistim interier z O62 - vysate a vytepovane, potom poriadne zabalene. No este cistim chromy. Boli natrete najakym bordelom, ale celkom fungoval a nie je to zas katastrofalne. Ma niekto nejaky odskusany pripravok na ochranu chromov?

post-20-0-87379400-1340115422_thumb.jpg post-20-0-95197700-1340115451_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Giancarlo
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak som dnes o5 robil na tej diplomke. Rozumej - rano o 8:00 v montaznej jame pod OI dokoncoval vyfuk, potom som prezuval brachovo auto, potom nejake blbosti na OII, potom som bol dofukat na pumpu a na koniec som konecne dal do garaze Oct 63. Leto stravila pod pristreskom - tu garaz som potreboval na ine ucely. Posledné dni som uz mal z toho nervy, kedze hlasia ze bude mrznut a pod :wallbash: . Ale uz je dobre - octa je pekne v garazi a mozem sa do toho pomaly pustit. Nejak holka nechcela chytit - vidim to na AC pumpu. Ale to absolutne nevadi :pivo: )

post-20-0-29861600-1351368080_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Giancarlo
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

taky jsem se do toho opět a zase pustil a doufam,že se mi to povede zdárně dokončit :) ikdyž jsem o mnohé pozadu než ty :)

 

Ale supr :) tohleto má prostě své kouzlo !

Nazdaar :palec: ! Tak to som netusil ze mas rovnaku diagnozu :pivo: !

Neboj, niesi pozadu asi ani o milimeter. Momentalne sa nic nedeje. Obcas idem na postu vyzdvihunt nejaky ten diel. Ale do konca roka by som mal rad novy lak a zrenovovany ram aj so vsetkou mechanikou :rolleyes: !

JJ je to super. Ked to cloveka raz chyti, tak uz sa z toho nedostane :palec:! Niekto by mi mal bloknut bazos :D.

Tak zelam prijemnu zabavu :palec:

 

Šulda: no skoda ze si ho predal. Nevies ako je na tom teraz?

Upraveno uživatelem Giancarlo
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zmeny na aute este vidiet niesu, teda v tom pozitivnom zmysle ;) . Pomaly z neho ubuda, kedze ju rozoberam. Obcas zajdem na postu pre nejaky ten balicek. Najblizsie tam idem v stredu. Caka ma tam PP blatnik aj so svetlom

post-20-0-68662700-1363628899_thumb.jpg

Nie je to uplne funglac, ale vyzera schopne a cena bola slusna. Je pravda, ze mam doma fungel novy par, ale ten si este odkladam, snad raz zlozim aj chudinku 1962.

Plan na tento rok:

- rozobrat komplet na srobik

- opieskovanie kasne, vyvarka, mooooozno lak

- ram - vybrus, nater, vyskladat na novo.

- polozit kasnu znovu na ram.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Kluci to si vazne myslite, ze by som to urobil? Ja, uplne na totalku fanatik do nultej serie :rolleyes: ? Zamerne som to tak naformuloval, nech je trosku chaos :pivo: ! Rezať sa ale bude. Dôvodom je toto

post-20-0-76467200-1379109308_thumb.jpg post-20-0-60986600-1379109386_thumb.jpg post-20-0-56339300-1379109466_thumb.jpg

Je to octavia super 1962. Teraz uz byvaly majitel sa rozhodol ze chce robit traktor a dal ju preventivne na inzerciu. Tak som sa tam isiel pozriet a dohodli sme sa. Ja si beriem komplet plechy a on ram s motorom, prevodovkou atd. Dnes po praci sme to poriesili, takze uz mam kasnu doma.

Takze moja octavia 1962, ktorá bola silno poskodena a uz mala byt len na ND znovu ozije. Ram sa komplet tuto zimu zrenovuje a karoseria zostane na ND - takze rezat sa bude :o .

Inak nova kasna je v slusnom stave na svoj vek. Prakticky nie je nikde derava a nie je tam ziadna vacsia korozia. Lemy zadnych blatnikov OK, predne blatniky tak 90% stav. Podlahy uz boli robene, stav je dobrý. Inak v pohode. Nebudem lama, vykseftil som tu kasnu za 200€, co si myslim je slusna cena. Keby som chcel oprvit tu povodnu kasnu tak by to bolo ovela drahsie. Tam sa nebolo velmi coho chytit - predne blatniky KO, zadne blatniky KO, podlahy KO atd.

Odkaz ke komentáři

JJ je to v dobrom stave a usetrim si napriklad tie nove predne blatniky do tej octavie 1963. Samozrejme zostane mi aj kopec dalsich dielov. Ked si spocitam, ze len tie predne blatniky sa dnes predavaju za 200€/ks tak nie je o com. Ta kasna ma tie predne blatniky, ako som pisal 90% tne. Lavy je uplne dobry a pravy je len poskriabany. V podstate je to velmi lahko opravitelne. V najblizsich tyzdnoch sa moja povodna 1962 rozoberie, budka sa zlozi a ide sa robit ram.

 

Inak pan co mi predal vtedy tu 1963 mi posiela teraz par fungel novych zadnych svetiel aj so spodkami a tiez predne smerovky, oranzove komplet. A to vsetko spolu za asi 30€ :D. Celkom funny je ze som sa pred par tyzdnami dohadoval s jednym chlapikom cez mail ked som mu ponukal za par zadnych svetiel 30€. Opisal mi, ze ze to si mozem ist tam kupit svetla do 120tky :blink: . On ten chlapik ma v podstate pravdu, kedze taky par nepouzitych svetiel sa predava na burzach za 100€. Takze sa mi o5 raz podaril dobry kseft a balicek je uz na ceste :pivo:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...